Poliisi etsii valepoliisia

Vankikarkuria, on nimi ja kuva. On kuulema erittäin vaikea tavoittaa, siksi kuva julkaistiin. Käy katsomassa tunnistatko ja ilmoita valepoliisista poliisille:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/53b833a3-342d-4674-84e4-fba941ef8c1c?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0n4lwDjXIcthMPFBhCJveuwetcbRd76vvKMDVOl-z_hc10_i7x66Zozns#Echobox=1663861319
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Sillä on kuvassa valepuku päällä, pitäisi olla Mersutakki, valkoinen nylonpaita
ja mustat prässhousut sekä mustat lakerikengät jalassa.

Äänestä

Nuo saisi teljetä linnaan 10 vähintään tai jonnekin työleireille, joissa on suihkut...

Äänestä
  • Zyklon B suihkut...?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Zyklon B suihkut...?

    Juuri sellaiset suihkut.

    Äänestä

  • Suotta heitä elättää. Alimannet pitäisi aina tappaa jo tavattaessa. Alinta perselimaa maan päällä. Koko porukka olisi pitänyt tappaa jo 500 vuotta sitten, viimeistään.

    Äänestä

Hai sieee osta miun merssuuu

Äänestä

Oikein kylmän kriminaali tuijotus.

Äänestä
  • Hyvin nuo näytti ottavan suihin riihimäen vankilassa toisiltaan...

    Äänestä

Terno Antero Lindgren saa niin monta suojapaikkaa, että häntä ei saada kinni kuin vahingossa.

Äänestä

Romaneille pitää antaa kiintiöt poliisiopistoon niin voivat ryhtyä oikeiksi poliiseiksi, ei tarvitse olla valepoliiseina.

Äänestä

Ei kyllä uskoisi, kyllä hänellä on niin rehellinen katse...

Äänestä

Mitenkähän hän esittäytyi huijaamilleen vanhuksille?
- Se on tässä valepoliisista, päivää!

Äänestä

Romaneita sai ennen tappaa ihan tuosta vaan, ei tullut niistä mitään tuomiota.
Tappajat saivat jopa palkintoja, syystäkin.

Äänestä

Rasismia laittaa nimi ja kuva julkisuuteen!

Äänestä

Piileskelee jonkun rahtihameen alla. Niihin kyllä mieskin uppoaa.

Äänestä
  • Kyllä mahtuu ainakin pieni mies, Suomen ennätys on 75 kiloa;

    "Rikoskomisario Vesa Aaltonen Varsinais-Suomen poliisista kertoo tutkineensa kerran juttua, jossa romaninaiselta löytyi hameen alta varastettua tavaraa 75 kiloa. Mukana oli erilaista omaisuutta, kuten tapettirullia.

    – Naisella oli yllään aivan kuin armeijan taisteluliivit, joten se antoi kantokykyä, mutta kyllä silti olimme ihmeissämme moisesta määrästä. Lisäksi romanien kansallispukukin jo painaa melkoisesti, joten naisella täytyi olla hyvä kunto, jotta pystyi kantamaan sellaista kokonaisuutta.

    – Ahneus kostautuikin, sillä nainen jäi kiinni, kun liivin toinen olkahihna meni poikki ja tavarat romahtivat liikkeessä lattialle."

    https://www.ts.fi/uutiset/196143

    Äänestä

Varmasti rasismin uhri.

Äänestä

Kaikki tapettava.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vankikarkuria, on nimi ja kuva. On kuulema erittäin vaikea tavoittaa, siksi kuva julkaistiin. Käy katsomassa tunnistatko ja ilmoita valepoliisista poliisille:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/53b833a3-342d-4674-84e4-fba941ef8c1c?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0n4lwDjXIcthMPFBhCJveuwetcbRd76vvKMDVOl-z_hc10_i7x66Zozns#Echobox=1663861319

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu