Kokanokka sannan valehtelut !!!!!!

Anonyymi-ap

KokaNokka Sannan Walehtelut !!!!!
Miten meni ne kokanokkasannan HUUMETESTIT ??????
Kuka niitä valvoi ja MITEN ??????
Tehtiinkö niitä edes ????
Kuka sen teki ja jos sieltä jotain löytyi, niin sitten varmaan Kansallisen Turvallisuuden Johdosta ne positiiviset tulokset on laitettu Pimentoon seuraavaksi 70:si vuodeksi !!!!!
Sillä, EI NYT VOIDA SUOMEN KANSALLISTA TURVALLISUUTTA WAARANTAA, YHDEN "" päättömästitoimineen""päättömän""ministerin "" HUUMETESTIN TAKIA !!!!!!!!!!!!
Miten Meidän Eurooppalaiset ja Atlantintakaiset Ystävämme suhtautuisivat siihen, että Meillä Suomessa on joku kokanokka, joka on niin merkittävässä asemassa, NatoKysymyksessä ja UkrainanSodassa ja koko Euroopan EnergiaGriisissä ?? !!!
Nytkin kokanokka taas esiintyi Euroopan Foorumeilla ja kertoi syvään ja tunteelliseen tapaansa, KUINKA venäjä ON ALOITTANUT JULMAN SODAN UKRAINAA VASTAAN JA SIELLÄ TAPETAAN NAISIA JA LAPSIA JA KYSEENALAISTI SEN, MITENKÄ NÄMÄ venäläiset tulevat, läpi Suomen rajojen ja sitä tulisi RAJOITTAA !!!
Ei näistä venäläisistä tiedä, ovatko ne tavallisia ryssiä, jotka ovat osallistuneet UkrainanSotaan, vain olemalla passiivisia ja laittamalla päänsä pensaaseen ja olemalla olevinaan tietämättömiä MISTÄÄN !!! ??? MITEN ????
JA joista ei tiedetä, ovatko ne viattomien tappamiseen syyllisteneitä TERRORISTEJA ja SUOMEN RAJAN LÄPI tulevat TURISTIVIISUMEILLA JA MENEVÄT LOMAILEMAAN KAUTTA KOKO EUROOPAN LOMAKESKUSTEN??????
Mitä on TAPAHTUNUT SUOMEN WIISUMIKÄYTÄNNÖSSA, EI MITÄÄN ????? Ei kokanokkaSanna ole saanut mitään aikaan, paskapuhetta vaan …… ,,,,,,,,,
Kokanokka puhuu yhtä ja tekee toista !!!!!! ????????
HÄVETTÄÄ OLLA SUOMALAINEN, SILLÄ KOKO AJAN SUOMENRAJAN YLI VIRTAA, venäläistä sika-sakkia, jotka menevät lomailemaan SUOMEN kautta ja nauravat mennessään, Suomen löysälle ja niin Epäoikeudelliselle lainsäädännölle, jota joku Tanner perustelee jollain lainmukaisuuden toteuttamisella, kannattaisi senkin tannerin tilit SUPON katsoa, mitä RYSSÄkytköksiä siellä ON !!!!!
Sitä mieltä MINÄ, että Rajat Kiinni Ryssiltä, niin kauan kuin SOTA
KESTÄÄ !!!!!!!!!!!!!
Onko se nyt Oikeasti niinvaikeaa Suomen laittaa rajoja kiinni, kun muutkin venäjän rajanaapurir ovat siihen pystyneet, ihan vaan ILMOITUKSELLA, että NYT ON RAJA KIINNI !!!!!!!!!!
Ja ilman mitään EU-seuraamuksia, joita Suomen valtapoliitikot tuntuvat niin pelkäävän, että ehkä menee se europarlamentiikon paikka ??? että pitää mennä änkyttämään sitä samaa paskamantraa, että meillä ei ole sitä "" virkamiestä "", joka sanoisi, että Suomen kansallista turvallisuutta uhataan venäläisten """ turistien """ toimesta ???????????
Suomessa on 50000 virkamiestä ja helposti sinne YKSI uusi mahtuu. marinilla on 12 avustajaa ja tehdään niistä yhdestä SUOMENRAJOJENYLIMMÄINEN RAJATARKASTAJAVIRKAMIES, JA SIINÄ SE ON, ja tämä voi sitten sanoa, että RAJAT KIINNI !!!!!!!! Tehdään siitä vaikka siitä sen bilekaverista ?????
Minusta tämä Raja ja PunainenViiva on jo ylitetty, kun venäläiset Tappavat Naisia ja Lapsia ja Kiduttavat Ukrainalaisia Sotilaita !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ovatko tällaiset ihmiskuvatukset, jotka ovat sallineet tällaiset teot ja ovat antaneet niihin luvan äänestämällä vuodesta toiseen samaa veridiktaattoria !!!!!!
Ovatko tällaiset ihmiskuvatukset tervetulleita Suomeen ja Suomalaisen Demokratian aikaansaamaan Länsimaiseen ELÄMÄÄN ja nauttimaan täällä sen suomia etuoikeuksia ja hyveitä ??????
EiKun RAJAKIINNI !!!!!!
Tänne Ei Tarvita, mitään myöhäisnyyhkyttäjiä, jotka selittää, että enminä, mutta kun se putiininPASKA se sen teki ,,,,,,,, minä syytön ja lojaali, vain ????
RAJA PITÄÄ LAITTAA KIINNI JA HETI, ennenkuin putinin terroristituristit pääsevät tänne Suomeen ja tappavat jonkun Suomenpuolustuksellisesti tärkeän henkilön jollain myrkyllä tai muuten !!!!!!
Näin on käynyt muualla maailmassa, esim. Britanniassa !!!!!
JA vielä pahempaa olisi, jos joku venäläinenterroristi iskisi SuomenKruununJalokiveen, eli fortumiin joko sen tuotantolaitoksiin, tai jopa sen hallituksen ylimpäänjohtoon ja samalla lamauttaen koko Suomen EnergianTuotannon ja Jakelun !!!!!!!
Tästä Suomi EIENÄÄ SELVIÄISI, tappuraisen kommentilla, että kyllä nyt työrauha on parempi, kuin keikuttaa venettä, mutta samahan se ON, kyllä weronmaksajat maksaa ja rauraamolle bonukset, ihan siitä ja sen takia, kun on osannut näyttää niin lapsellisen näköistä persenaamaa ja lätistä niitä samoja paskapuheita, kuin ennenkin, vaikka välillä pyrkii naurattamaan, sillä kyllä se miljoonan EURON palkka ja palkkiot siihen päälle on varma ja taattu ja kukapas se toimitusjohtajan erottaa, kuin yhtiön hallitus ja sitähän ihmettä ei ole vielä SUOMESSA nähty !!!!!
HyviäUnia sinulle rauramo ja jos heräät joskus kolmelta yöllä miettimään mitä tuli tehtyä, niin on täällä muitakin Kollegoita, SuomenKansalaisia, samalla asialla, mutta meidät herätti se, että miten minä sen sähkölaskun nyt maksan huomenna, eikai sitä pikavipillä voi maksaa, kun siinähän on niin suuri se korkokin, mutta PAKKOHAN SE ON, sillä eihän Vaimoa ja

1

<50
Äänestä

Vastaukset
Anonyymi

1

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka rauramo, se Anssiko, eikös se pelannut sitä ,,,,,,, ??????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      340
      5741
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      76
      5209
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4276
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3911
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      47
      3609
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      155
      3338
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      100
      3144
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      31
      2875
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2259
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2185
    Aihe