Oli sen verran erikoinen ja hyvä kissa , että pistetään 10 kertainen tai 100 kertainen korvausvaade !!!
jos sen erikoisen kissan omistaja vaatii korvaukset
8
202
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä, 10000€ /kissa valtiolta korvauksia omistajalle! Ja jokaiselle suomalaiselle eläintenystävälle 1000€ tilille verottomana turhaan aiheutetusta henkisestä kärsimyksestä! Ja tulli vie ne pilkunnussija-eläinlääkärit sieltä Itä-Suomesta pikakyydillä Venäjälle Venäjän armeijan pojille sopankeittäjiksi! Harasoo!!
- Anonyymi
Entäs Pohjanmaan pässinmunaeläinlääkäri
- Anonyymi
Ehdottomasti hänen on korvauksia saatava eläinystävän menettämisen tuoman kärsimyksen takia. On hirveää mitenkä ammattitaidottomia henkilöitä löytyy eri aloilta. Tunareita pääsee virkoihin. Ja lisää pitäs koulutuksista säästää vaikka on todettu Suomalaisten tyhmentyneen, mikä on erittäin helppo uskoa.
- Anonyymi
Kissaparka menetti henkensä turhaan, ilkeiden, kotirauhaa häirinneiden, asiatta tontilla hiippailleitten varkaiden takia ja tyhmän lopetuspiikin antajan. Olisiko virkasuhteen jatkon suhteen syytä harkita onko oikeasti tarpeeksi kyvykäs vastuulliseen virkaan se nainen vai löytyisikö joku toinen hoitamaan ne hommat jatkossa? Asiaa ei saa unohtaa ja villaisella painaa. Teko on ennenkuulumaton mielestäni. Tapaukset pitää tutkia, ei hutkia varsinkaan ventovieraan sanaan sokeasti uskoen.
Toivottavasti tontilla asiatta hiippailijat menevät seuraavaksi kutsumatta pihalle jota vartioi pitbull tai vastaava asiansa osaava vahtikoira.
Tosin silloinkin kauhisteltaisiin tässä tyhmien valtakunnassa millaisia petoja yksityishenkilöt saavat omistaa! - Anonyymi
Ei hän mitään korvauksia saa, ei tietenkään.
Rikollinen henkilö, kerrassaan rikollinen.
Päästi luontoon haitallisen vieraslajin vastoin Suomen Lakia.
Sakkoa hän ansaitsee tai vankeutta, ei suinkaan korvauksia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kissaparka menetti henkensä turhaan, ilkeiden, kotirauhaa häirinneiden, asiatta tontilla hiippailleitten varkaiden takia ja tyhmän lopetuspiikin antajan. Olisiko virkasuhteen jatkon suhteen syytä harkita onko oikeasti tarpeeksi kyvykäs vastuulliseen virkaan se nainen vai löytyisikö joku toinen hoitamaan ne hommat jatkossa? Asiaa ei saa unohtaa ja villaisella painaa. Teko on ennenkuulumaton mielestäni. Tapaukset pitää tutkia, ei hutkia varsinkaan ventovieraan sanaan sokeasti uskoen.
Toivottavasti tontilla asiatta hiippailijat menevät seuraavaksi kutsumatta pihalle jota vartioi pitbull tai vastaava asiansa osaava vahtikoira.
Tosin silloinkin kauhisteltaisiin tässä tyhmien valtakunnassa millaisia petoja yksityishenkilöt saavat omistaa!Ja syyhän on täysin eläimen omistajan.
Ei olisi pitänyt tuoda Suomeen haitallisia vieraslajeja.
Siinä mielessä ikävää, että syytön eläin joutui kärsimään.
- Anonyymi
Jotkut ihmiset palvovat pyhinä pykäliä ja lakeja. Tämä on hyvin tyypillistä suomalaisille, on yhä verenperintöä Venäjän sorron alla olosta aikoinaan. Suomalainen on nöyrä ja kiltti (selvinpäin), ja laki on hänelle niinkuin luetaan, vaikka sen hinta olis turhia ihmis- ja eläinkuolemia! - Pitää muistaa, että Suomen laki on vain ohjenuora, ei kuin lestojen Raamattu tai Islamin hirmuvalta. Suomen laki antaa mahdollisuuden muistaa, että laki ja OIKEUS eivät ole sama asia. Oikeuden noudattaminen on tärkeintä, ja lakipykälän sokea ja harkitsematon noudattaminen esim. elävän olennon hengenriistäminen, on ihmisen typeryyttä ja julmuutta!
- Anonyymi
No nythän sinä vasta oikein tosi höpötyksen päästit näppäimistöltäsi!
Lähtökohta on se, että kaikki noudattavat kaikkia lakeja, eikä suinkaan se, että jokainen voi itse valita ne lait, joita milloinkin noudattaa.
Periaatteessahan lait ovat yhteisesti sovittuja sääntöjä ja käyttäytymismalleja, joiden mukaan kaikkien oletetaan toimivan.
Sitäkin sopii miettiä, että mitä järkeä on ensin risteyttää villieläin ja kotikissa pelkästään omaksi huvikseen ja luoda siten sekasikiöitä, jotka sitten vielä lisäksi päästetään vapaaksi luontoon häiriköimään lähiympäristöään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2043552Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123210Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411950Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721133
- 741120