https://www.iltalehti.fi/mieli/a/f7ad7e89-15b1-48cf-8aa9-54fe594a99dd
"Naiset leikkaavat hiuksiaan lyhyeksi ympäri maailmaa – tästä on kyse
Naiset leikkaavat hiuksensa protestoidakseen iranilaisen Mahsa Aminin, 22, kohtaloa.
Naiset (ja miehet) ovat alkaneet leikata hiuksiaan lyhyiksi ja julkaista videoita siitä Tiktokissa. Kyseessä on mielenilmaus, jolla protestoidaan Iranin moraalipoliisin toimia."
Meikäläinen mies on leikannut jo vuosia hiuksensa lyhyiksi ihan käytännön syistä, ei minkään aatteen takia.
Parran annna kasvaa, mutta hiukset saa kyytiä.
En aja hiuksia lyhyiksi jonkun mielenilmauksen takia
Anonyymi-ap
2
50
Vastaukset
Hieno asenne en itsekään aja hiuksiani kun en ole tuollainen jos toisessa puolella maailmaa on nälkä, niin en näe huonoa tuntoa syödä.
Iranilaisia moraalipoliiseja taitaa kiinnostaa ihan yhtä paljon kuin minuakin, että mitä tiktokissa tehdään taikka ollaan tekemättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2371558- 961306
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle201297Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61187Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9978Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86940Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66905- 32880
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43871Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii63844