Onko asiat nyt varmasti hyvin hoidossa kun meillä on vihreä sisäministeri? Itselläni ei ole kovinkaan turvallinen olo kun katsoo hänen toimintaansa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009092147.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009092147.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
Noihin vihreisiin hulluihin, keiden ymmärrys ja tietopohja on täysin nolla, ei voi luottaa yhtään.
Vihreät eivät ole koskaan Suomen ja suomalaisten asialla. Heillä määrää kahjo aate kaiken. Koko ajan keksivät EU:stakin käsin uusia päästö ym. maksuja, joilla voisi köyhdyttää Suomea. Vihreät määräävät vähemmistönä hallituksessa kaikesta, jos heidän aatejuttujnsa eivät muut hallituspuolueet hyväksy, he uhkaavat lähteä hallituksesta.
Demarit ovat kyllä hekin nykyään Vihreitä. eivät ole enää mikään duunaripuolue kuten ennen. Samoin Vasemmisto on myös lähellä Vihreitä monessa asiassa, Keskustassakin osa edustajista on Vihreämielisiä kuten Saarikko. RKP eiole koskaan välittänyt suomalaisista.
Touko järkiintyi...
Touko Aalto ei pyri eduskuntaan – "Nyt on koti- ja työelämän aika"
Uskoo Linkolan aatteisiin, jotka mies itsekin vielä eläessään kyseenalaisti.