Ehdolleko, mieti kaksi kertaa

Anonyymi-ap

Toivon, että et lähde ehdolle, jos haluat pitää yllä nykyistä omaa tai sidosryhmän hyvinvointia. Tai jos haluat parantaa sitä. Tai jos haluat varmistaa hyvän eläkkeen tai perhevapaan edut. Paikka johon haet, on määräaikainen luottamustoimi, joten toivon, että et suunnittele pitempiä perhevapaita sille ajalle. Paikka, johon haet edellyttää sinulta rehellisyyttä, empatiakykyä, kykyä asettua muidenkin kuin sidosryhmäsi saappaisiin. Viime vuosina on ollut monenlaista presidenttiä, ministeriä, kansanedustajaa, joiden mediajulkisuus on keskittynyt yksityiselämään, muiden mukana peesaamiseen. On ollut hyviäkin, jotka ovat yrittäneet tehdä työtä hyvien arvojen mukaisesti. Näitä tarvitsemme enemmän.

2

252

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äänestykseen pitäs laittaa lisäykseksi pakko,jos saa jotain etuuksia,
      Eli asumistuki, lapsilisä,tukilisä, eli jos ei äänestä silloin ei mitään tukea sais, ja äänestämällä voi saada tukirahaa. Nythän rikkaat vain äänestää kun köyhät saavat tuet automaattisesti,

    • Anonyymi

      Puolueesta riippumatta tarvitaan ihmisiä, joilla on selkärankaa ja kokonaisuuksien tajuamista. En ole puolueuskovainen, enkä oikein ymmärrä sitä hillitöntä muiden mollaamista, kun pitäisi löytää hyviä ratkaisuja. Eri puolueilla on hyviä asioita, mutta jos kuulut jonkun mielestä väärään puolueeseen, niin mikään ei mene läpi. Ei suostuta ajattelemaan ja keskustelemaan laajemmin. Medialla on ollut suuri rooli leimojen antamisella ja vahvistamisella. Pitäisi päästä jonkinlaiseen reiluun, hyvään median tasoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      72
      1126
    2. 65
      1080
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      61
      872
    4. 93
      837
    5. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      44
      707
    6. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      704
    7. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      70
      621
    8. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      50
      608
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      23
      594
    10. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      40
      580
    Aihe