Ne ihsillut halutut himoitut järjestetyt hoitojonot.
Nyt joku haluaa tekoja. 😄
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0bd6fb8e-2150-423b-ad83-948cecc641da
Otetaanpa taas rautalanka esiin ja pieni arjen esimerkki professoreille :
Hammashoito, asiakas kituu muutaman kuukauden jonoissa kun paikataan puolenvuoden kuluessa 3 reikää. No mikä on palvelun JÄLKI? 2 paikkaa irtoaa 2 kuukauden sisällä.
Mikä on uusi paikkamateriaali, joka ei pysy hampaissa? Mikä on ammattitaito kun paikat putoaa parin kuukauden sisällä? Onko työ kelvotonta juuri SEN TAKIA että asiakas pääsisi takaisin JONOON?
Samaa toimintaa yleislääkärien puolella. Asiakkaat HALUTAAN jonoihin yhä uudestaan koska mitään ei hoideta kerralla.
Nyt joku haluaa tekoja. 😄
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0bd6fb8e-2150-423b-ad83-948cecc641da
Otetaanpa taas rautalanka esiin ja pieni arjen esimerkki professoreille :
Hammashoito, asiakas kituu muutaman kuukauden jonoissa kun paikataan puolenvuoden kuluessa 3 reikää. No mikä on palvelun JÄLKI? 2 paikkaa irtoaa 2 kuukauden sisällä.
Mikä on uusi paikkamateriaali, joka ei pysy hampaissa? Mikä on ammattitaito kun paikat putoaa parin kuukauden sisällä? Onko työ kelvotonta juuri SEN TAKIA että asiakas pääsisi takaisin JONOON?
Samaa toimintaa yleislääkärien puolella. Asiakkaat HALUTAAN jonoihin yhä uudestaan koska mitään ei hoideta kerralla.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kun siis jonoja järjestetään TARKOITUKSELLA niin nyt saamme jännittää mitä professori keksii avuksi.
😊😎
anna lisää rahaa hoitoa. vähä niinku se aasi ja porkkana kepin nenässä
Joku voisi tehdä kyselyn miksi ihmiset ovat jonossa.
Saisi professorikin arkitietoa rahvaan hädästä.
Jos vaikka hammaslääkärijonot oikeasti johtuu paikkojen putoilusta niin voisi kai helposti vaihtaa paikka-aineen, jotta ei tarvitsisi koko ajan tulla uudestaan JONOON.
Paitsi tietysti jos TÄSSÄKIN kohtaa lääkeainefirmojen tarkoitus on huono tuote ja ikuiset jonot.
Pakkohan hoitojono on olla. Muuten pitäs palkata hoitohekilökuntaa niin pirusti että kymmenetuhannet vaan odottelis josko potilaita sattuis tuleen.
Tuo sitten toinen juttu kuinka pitkiä hoitojonot saa olla. on siinä tietysti sekin vika että potilas joka osaa valittaa niin pirusti siirtyy aina jonon keulille.
Periaatteessa mitä "loisempi" luonne sen parempaa palvelua saa.
Ongelma tuossa on että nykyihmiset hyväksyy homot ja naisellisen käytöksen.
Eli kaikki potilaat valittaa että särkee niin pirusti.... vain päästäkseen hoitojonon kärkipaikalle. Hoitava tahohan ei voi rangaista vaikka näkisi selvästi ettei tuo nyt niin paljoa voi särkeä. On ihan "tuntemuksesta" kiinni onko mies vai nainen... särkeekö vähän vaikko paljon... kurkkaaminen haarojenväliin ei todista että ihminen valehteleeeeee...
Ihmisille pitäidi sntaa enemmän neuvoja mutta hoitajat ei uskalla mitään ohjeita antaa tai sitten eivät mitään mistään tiedä.
Esim nivelrikot joihin ängetään vaan särkylääkkeitä kunnes vuosien kuluttua halutaan tekonivel.
Miksi ei neuvota millaista ruokaa pitää syödä jotta nivelpintojen rakenne säilyy normaalina?
Rasvaton ruoka on muotia mutta ilman rasvaa ei kasva nivelpintoja. Jne
"Miksi ei neuvota millaista ruokaa pitää syödä jotta nivelpintojen rakenne säilyy normaalina?"
Miksi pitäisi neuvoa?
Jos potilaalla nivelrikko niin kyllä sillä on KAIKKI tieto saatavilla (netti) mitä hoitohenkilökunnallakin.
Jos sitä ei kiinnosta paskaakaan? Niin turha hoitohenkilökunnan on tuhrata aikaa sen neuvomiseen ja ohjeistamiseen.
Tähän perustuu myös selkärankavaivat
- poliopiikki
- mömmöt asettuu selkärankaan ja keskushermostoon josta alkaa
- vuosien kuluessa lisääntyvät kivut kunnes
- välilevyluiskadukset, romahdukset, paloja irtoilee,
- selkärangan nesteet ( erittäin hapanta) valuu ulos
- silmittömät kivut
- fysiatrian poli, kipupoli ja tl huutonauraa asiakkaalle
- aloietaan kipulääkitys ja lisätään yhä kovempia kemikaaleja
- syytetään asiakasta opiaattiriippuvaiseksi
- kuvataan rankaa muutaman vuoden ruinaamisen jälkeen
- EI MISSÄÄN NIMESSÄ ANNETA ASIAANKUULUVAA
fysioterapiaa eikä muutakaan asiallista kohtelua
- syyllistetään asiakas
- tehdään sille hullun paperit
Miksi? Jotta olisi asiakkaita ja pestään rikollisten kädet.
Asiakas on VAAN HULLU.
Näin toimii koko TH organisaatio.
Ja…. radiologit ovat ihan tietoisia omasta puoskarin osastaan.
Siksi kuvantaminen on MILJOONABISNES.
Jos hoitohenkilökunta ei tiedä mikä hirveys on hermokipu hermoärsykkeiden ytimessä niin ne EIVÄT OLE OPISKELLEET edes hermoratojen rakennetta ja sijaintia.
Näin ollen on turha luulla, että ammattitaidottomilta saa apua. Sitä paitsi ei ne edes ole jumalia jotta pystyisivät mitään PARANTAMAAN. Ne ovat pelkkiä kemikaalien jakajia.
Suuressa hädässä vain Jumala voi auttaa joka on hermoradat luonut.
Pitäisi puhua enemmän siitä mikä alunperin aiheutti sen vamnan joka ei ehkä koskaan parane. Jos se on HOITOVIRHE, niin sellaiset teot on sadismina lain mukaan KIELLETTÄVÄ.
On tuolla paljon Terveitäkin ihmisä hoitojonoissa jotka kuolee hoitojonoihin. Älytöntä tuhrata hoitohenkilökunnan aikaa ja rahaa homojen ja hermokivuista kärsivien kanssa. Ei niistä koskaan kumminkaan tule normaaleja terveitä ihmisiä vaikka niitä kuinka hoidettas.
just näin menny. mulla
En ole päässyt julkiseen hammashoitoon 30 vuoteen.
Olen yrittänyt monta kertaa, vastaus on
aina jotain huutamista, syyllistämistä ja ”älä tuu tänne”.
Tuttava mies kuulemma päässe aina,
ja hoitajat lirkuttelee ja oikein pyytää tulemaan.
Silloin pitää vaihtaa kaupunkia jos hoidon henkilökunta on sadisteista koostunut.
Selvä hoitovirhehän tuo olisi. Joten valehtelet. Kun asiakas (pummi) soittaa niin sille on PAKKO antaa aika? Ensimmäisen käynnin jälkeen sitten LÄÄKÄRIT päättää tarviiko jatkohoitoa.