No nyt on Lundin yliopiston persoonallisuuspsykologian apulaisprofessori Petri Kajonius luonnehtinut, että Putin on täydellinen psykopaatti.
Ei varmaan väärässä ole? Mutta kuinkahan psykopaatteja kaikki Putinin kannattajat ovat? Niitähän löytyy täältä Suomestakin, mm. Ilkka Luoma, Paavo Väyrynen, Tarja Halonen, Erkki Tuomioja, Johan Bäckman, ...
Täydellinen psykopaatti Putin!
4
378
Vastaukset
- Anonyymi
Luonnehtisin Putinia narsistiseksi psykopaatiksi. Jos googlaa netistä että mitkä ovat narsistin ja psykopaatin tyypillisimpiä ominaisuuksia ja paljastavimpia käytöksiä, niin kyllähän Putin täyttää ne kaikki 110-prosenttisesti.
- Anonyymi
Kylläpäs niitä löytyy "asiantuntijoita" ruotimaan Putinia aina hänen lapsuudesta syvimpiin luonteenpiirteisiin ja todellisiin tarkoituksiin. Vaikka nämä on vain puhdasta asenteellista mutua. Mediahan huoli ainoastaan ne asiantuntijat joilta saa mieleisen näkökulman Putinista. Ei edes yritetä analysoida todellisia motiiveja, kaikki on vain propagandaa. Onhan Putin ja muu Venäjän johto selvästi sanonut, miksi hyökkäsi Ukrainaan. Nämä tuomitaan heti naurettavaksi valheeksi ja Putin on seonnut. Ei edes yritetä selvittää, onko tämä totta.
- Anonyymi
Ne ovat naurettavia valheita silloin,kun ylitetään armeijalla raja suvereeniin valtioon. Ei pidä langeta "ymmärtämään" täyttä potaskaa muka oikeutuksesta. Venäjän virallisesta suusta ei totuuden sanaa vahingossakaan lipsahda.
- Anonyymi
Putin on vaarallinen itselleen ja muille - tapattanut paljon ihmisiä.
Tuollaisen henkilön paikka on mielisairaalan suljettu osasto lopuksi elämää.
Venäjän Lääkäreiden tulee määrätä Putin tahdon vastaiseen hoitoon lopuksi elämäänsä.
Lääkärit lopetti Kekkosen Presidentin uran,
Lääkäreiden olisi pitänyt määrätä Hitler pakkohoitoon suljetulle osastolle lopuksi elämäänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869