No nyt on Lundin yliopiston persoonallisuuspsykologian apulaisprofessori Petri Kajonius luonnehtinut, että Putin on täydellinen psykopaatti.
Ei varmaan väärässä ole? Mutta kuinkahan psykopaatteja kaikki Putinin kannattajat ovat? Niitähän löytyy täältä Suomestakin, mm. Ilkka Luoma, Paavo Väyrynen, Tarja Halonen, Erkki Tuomioja, Johan Bäckman, ...
Täydellinen psykopaatti Putin!
4
124
Vastaukset
- Anonyymi
Luonnehtisin Putinia narsistiseksi psykopaatiksi. Jos googlaa netistä että mitkä ovat narsistin ja psykopaatin tyypillisimpiä ominaisuuksia ja paljastavimpia käytöksiä, niin kyllähän Putin täyttää ne kaikki 110-prosenttisesti.
- Anonyymi
Kylläpäs niitä löytyy "asiantuntijoita" ruotimaan Putinia aina hänen lapsuudesta syvimpiin luonteenpiirteisiin ja todellisiin tarkoituksiin. Vaikka nämä on vain puhdasta asenteellista mutua. Mediahan huoli ainoastaan ne asiantuntijat joilta saa mieleisen näkökulman Putinista. Ei edes yritetä analysoida todellisia motiiveja, kaikki on vain propagandaa. Onhan Putin ja muu Venäjän johto selvästi sanonut, miksi hyökkäsi Ukrainaan. Nämä tuomitaan heti naurettavaksi valheeksi ja Putin on seonnut. Ei edes yritetä selvittää, onko tämä totta.
- Anonyymi
Ne ovat naurettavia valheita silloin,kun ylitetään armeijalla raja suvereeniin valtioon. Ei pidä langeta "ymmärtämään" täyttä potaskaa muka oikeutuksesta. Venäjän virallisesta suusta ei totuuden sanaa vahingossakaan lipsahda.
- Anonyymi
Putin on vaarallinen itselleen ja muille - tapattanut paljon ihmisiä.
Tuollaisen henkilön paikka on mielisairaalan suljettu osasto lopuksi elämää.
Venäjän Lääkäreiden tulee määrätä Putin tahdon vastaiseen hoitoon lopuksi elämäänsä.
Lääkärit lopetti Kekkosen Presidentin uran,
Lääkäreiden olisi pitänyt määrätä Hitler pakkohoitoon suljetulle osastolle lopuksi elämäänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952072
- 1741400
- 1661293
Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede801107Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk42951Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s70832Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er157760Sen takia sanoin sen
Että et ottaisi itseesi kun ei ole tarkoitus sinua loukata. Me vain heijastellaan toistemme kipukohtia ja se tuntuu ikävälle.100714Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen90675