Tuli eilen Alfa-tv:n mainos ja sen mukaan Martina on showssa ensi pe. Mainoksessa Martina istuu kuin puujumala kahden naisen välissä eikä saa sanaa suustaan. Katsoo vaan ylimielisesti noita naisia vuoronperään. 🥴
Martina Jukka Laaksonen showssa ensi pe klo21
Anonyymi-ap
2181331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 218
Vanhimmat
Olipa taas tyhmä aloitus.
Tyhmä olet itse. Täällähän fanit mainostavat kaikkea missä vain Martinan nimi esiintyy. Tästäkin olisi varmaan ollut tulossa ketju jossain vaiheessa. Sävy saattaisi tosin olla hieman erilainen, eli tekstissä olisi mainittu miten Martina on tämän hetken suosituin julkkis ja häntä pyydetään ja kutsutaan kaikenlaisiin tilaisuuksiin ja haastatteluihin jne. jne.
Jukka Laaksonen Show
pe 30.09. klo 21.00 - 22.00
Kausi 3. 4/12. Illan vieraina hyvinvointivalmentaja ja innokas triathlonisti Martina Aitolehti ja 100 m aitojen suomenennätysnainen Annimari Korte. Kilpailuemäntänä Katariina Juselius
Toivotaan että jakso pelastaa Alfatv:n konkurssilta.
Aloittaja teit palveluksen , mainostaa jo viikkoa aikaisemmin ohjelmaa ja katsojia tulee taas kylä riittämään .👏.
No totta se vaan on asia, naista revitään haastatteluihin ja ohjelmiin jatkuvasti. Mitäs siinä kai nää ohjelmat tuo lisää sitä julkisuutta ja rahaakin naisen tilille.
Pahaa pelkään, että konkurssi on edessä, ainakin nämä Aitolehti ja Korte eivät tätä ohjelman tasoa nosta, päinvastoin.
Urheilija Martina Aitolehti.......LOL
Kyllä varmasti pelastaa. Martinaa katsovat tietysti kaikki ja ohjelma kerää ennätyskatsojamäärän. Tämän jälkeen näemme toivottavasti Martinaa joka ohjelmassa. 🤭
Innokas triathlonisti mainostaa ohjelma Aitolehteä. Ei sentään menestyvä... 😆
Hyvinvointivalmentaja ja innokas triathlonisti...osaatko lukea..LOL..
Alfa ottaa haastatteluun kaikki parhaat, ai Kortekin on sulle punainen vaate. Et ilmeisesti pidä menestyneistä naisista, missäs moinen syy, ettei vaan k.......s.
Kylä kylä kyllä! Mikä palvelus tuo on, jos televisiossa mainos pyörii ja jokainenhan voi katsoa vkon tv-ohjelman vaikkapa netistä. Sua taitaa vaan harmittaa, kun et itse ehtinyt tuolla mainoksella elvistelemään ja hehkuttamaan. :D))
Osaatko itse? Juuri saman kirjoitin. Kyllä on köyhää jengiä nuo Aitolehden pikku soturit. Ihan tarhaikäisen tasoiset jutut ja kirjoitustaito heillä. Yritystä kyllä löytyy esittää jotain tasokkaampaa, mutta minkä sille voi, kun idoli on esimerkkinä.
No tuo kusetus sopii ainakin Aitolehdestä puhuttaessa.
Miksi sitten sen revengy body floppasi maksullisen kanavan puolella? Miksi, jos niin suosittu? Nyt ohjelmaa näytetään ilmaiseksi, kun yritetään epätoivoisesti saada katsojia
Alfa tv ottaa haastatteluun ne jotka suostuu menemään
Instassa lukee ensimmäisenä ....Urheilija.... OHO
Revengy Body oli kaikkien aikojen FLOPPI ja Aitolehdelle nauroivat kaikki.
Hihhiiiiiiiiiiiiiii, kommentti oli sarkasmia! :D
Ammattitreenaaja olemattomine saavutuksineen kalpenee oikean urheilijan eli Kortteen vieressä. Laaksosen show on tätä sarjaa, että julkkiksia silitetään myötäkarvaan. Ei siis saada vieläkään staralta itseltään selitystä, että mihin ne englanninkieliset maisteriopinnot sulivat. Mielikuvituksen tuotettahan ne oli, mutta ei eukolla riitä pokkaa asiaa tunnustaa.
Ei pidä yleistää. Tiedän montakin ketkä ei taatusti katso yhtäkään ohjelmaa missä tuo hevosnaama martta esiintyy.
Aloittaja yritti ehtiä ensin haukkumaan Martinan esiintymisen ennenkuin ohjelma on edes tullut ulos. Eli sama kuin Seiska yritti haukkua ja väheksyä Martinan kirjaa ennenkuin se edes oli ilmestynyt.
Anne-Mari Korte sanoi jossain urheilujutussa että on 100% samaa mieltä Martinan kanssa, kun mainitsee kirjassaan siihen suuntaan että ei ymmärrä niitä jotka haukkuvat anonyymina jatkuvasti somessa. Että itselle ei tulisi mieleenkään sanoa mitään mitä ei voisi sanoa myös henkilölle itselleen suoraan.
Ja onhan täälläkin todettu moneen kertaan että täällä anonyymisti ihmiset huutelevat sellaisia asioita että jos menisivät uhrilleen livenä huutelemaan samoja asioita, niin tällä vainon kohteella olisi syytä ja pitäisikin soittaa poliisit paikalle. Anonyymina on niin helppo huudella kaikenlaista törkyä.
Niin kyllä kiinostaa jos jo viikkoa aikaisemmin pitää mainostaa jo TV - ohjelmaa ja täälläkin .
Ota lääkkeet!
Höpöhöpö, valehtele lisää!
......kiinostaa ....joopa joo
Artikulointisi on hieman yksioikoista....LOL
Katoppa, pienestä hermostuit...
Eli nyt aloittaja hopi hopi. Mene etsimään Martina vaikka sieltä koirapuistosta ja mene aidan takaa huutelemaan että "näin mainoksen tulevasta showsta siinä sinä istuit kuin puujumala kahden naisen välissä etkä saanut sanaa suustasi, katsoit vain ylimielisesti noita naisia vuoronperään".
Joku toinen voisi mennä huutelemaan koirapuiston aidan taakse että "rattijuoppo, pahoinpitelijä, et ole koskaan lastesi kanssa, toinen lapsi aina isällään, sulla on rumat tatuoinnit, lällälällälieru Sofia vei miehesi, jättikö tanskalainen kun sai tietää historiasi, lähetin hänen vaimolle ison pinon materiaalia yms. yms. että et saa olla lasten kanssa koska olet seurustellut raiskauksesta syytteessä olevan kanssa yms. yms. - sulla on ruma leuka, rumat kädet, rumat jalat, silmäluomet roikkuu onko teipit, hirveät hiukset, enää ei ole mun Leviä, mun Marbellaa, mun Hankoa, ähäkutti"
Hähähhähhäää, harmittaako kun et itse ehtinyt ekana Martinan ohjelmaa? :D
Hyvinhän sä olet oppinut tuntemaan sen Martinan toisen puolen... Olet tarkkaavainen fani!
Korj. ... ehtinyt mainostaa...
Veikkaan että tuollaisia päin naamaa huutelevaa tulisi noutamaan jopa kaksi erilaista piipaa-autoa.
Eikös nuo ole aivan vuosikausia kestäneitä päivittäisiä hokemia?
Mikä helvetin Martinan ohjelma ?
Otsikkohan sen jo kertoo. Syöksyit kommentoimaan, kun näit Martinan nimen etkä raukka tiedä edes mitä kommentoit. 😆
Niinkö sulle kävi? 😃
Kyllä niin tapahtuisi ja siksi onkin hyvä anonyymina huudella. Tällaiset oksennuspalstat mahdollistavat sen.
Hyvä kommentti! Näitähän täältä löytyy.
No mutta, tottahan se vaan on, ettei Aitolehti osaa esiintyä. Jos nyt vertaa esim. Katja Ståhlia, niin ei näistä kahdesta voi puhua edes samana viikkona. Katja on loistelias , kyvykäs ja sujuvasanainen, erittäin ammattitaitoinen juontaja.
No mutta eihän se mikään Martinan ohjelma ole ......HUAH
On sulla vaikeeta! Jukka Laaksosen show ei todellakaan ole Martinan ohjelma. Mikä estää sua ymmärtämästä tuota otsikkoa?
Martina Jukka Laaksonen showssa ensi pe klo 21.
Pitäisikö ta-vut-taa?
Ai kun hyvä että kerroit ! En seuraa Alfaa, mutta nyt täytyykin katsoa ko ohjelma. Go Martina 👍!
Hyvin se haastattelu menee! Tapahtuu suomeksi ei englanniksi (ei ole englanninkielisiä mukana).
Niinpä täytyy kai sitten minunkin katsoa, kerta noin mainostetaan ohjelmaa.En ole katsonut kanavaa, selatessa on ollut jotain uskovaisia ohjelmia vaan näkyvissä.
No mutta, kyllä Martinaa täytyy haastatella englanniksi, hänellä on tuo " natiivi enkku ".
Minä en ainakaan katso, kun toiselta kanavalta tulee paljon parempaa ohjelmaa. Joskus olen tuota Laaksosen showta katsonut, mutta tosi huono ohjelma on ja tylsä.
Täyttä roskaa on Laaksosen show, ei ihme jos Alfa Tv menee konkkaan.
Sorry, ei Alfa TV ole menossa konkkaan. Päinvastoin..
Talouselämä
AlfaTV:n "rajut tappiot” julki – Näin paloivat sijoittajien antamat miljoonat eurot
1.7.2022
AlfaTV:n taustayhtiön viime vuoden tappio oli yli 3,3 miljoonaa euroa. Analyytikon mukaan tv-kanava voi tuskin jatkaa toimintaansa, ellei lisärahoitusta saada nopeasti kasaan.
Sorry, ”Televisiokanava Alfa-tv:n taustalla olevan Brilliance Communications Oy:n rahat ovat loppu, ilmenee yhtiön osakkeenomistajille tiistaina lähettämästä tiedotteesta.”/toukokuu 2022
Tätäkään ei Martinafanit tiedä!
Yhtiöhä on mittavissa rahavaikeuksissa ja etsii vimmalla rahoittajia, yt;t uhkaa eli irtisanomisia on edessä.
Kyllä toi konkalta kuulostaa, mutta ei hätää Martina pääsee taas studioon latelemaan latteuksiaan ja toistelemaan sepityksiään feikkiä imagoaan ylläpitävistä asioista.
Fanit on lääpällään.
”Yrityksellä on tilinpäätöshetkellä käynnissä neuvottelut lisärahoituksesta. Toimitusjohtajan näkemyksen mukaan neuvottelut vaikuttavat lupaavilta. Asiaan on odotettavissa ratkaisu viimeistään alkusyksyllä”, kerrotaan tilinpäätöksessä.
Ei nuolasta ennekuin tipahtaa.
”Asiaan on odotettavissa ratkaisu viimeistään alkusyksyllä”. Eikö viimeistään alkusyksy jo ole? Saako jo nuolaista?
AlfaTV:n "rajut tappiot” julki – Näin paloivat sijoittajien antamat miljoonat eurot
1.7.2022
Huom.! Uutinen on heinäkuussa julkaistu!
Täytyy katsoa perjantaina, mikäli ehtii. Viimeksi taisi olla Kike Elomaa ja Simo Frangen. Ihan katsottava viihdeohjelma, jollei tärkeämpiä ohjelmia tule.
Hahhaa kuka katsoo Alfatv :tä??
Voihan se joku katsoakin hahhaa.🤭
Hihhulit
Huvittavaa nähdä miten pökkelö wannabe urheilija pärjää todellisen urheilijan vieressä. Onneksi korte on niin kiva, että varmasti auttaa aitolehteä. Toivottavasti aitolehti ei paljasta tietämättömyyttään treeni/ravintoasioista (taco on niin puhdasta ruokaa)
Missä sen pitää auttaa ?
Siksi ettei Martina paljasta tietämättömyyttään. Tai jos kysymykset annetaan etukäteen, nii sitten Martina pärjää
Sinulla on aika hämmentävä ajatusmaailma, odotatko jokaisesta ohjelmasta jotain ilkeämielistä, toisia halventavia/väheksyviä kommentteja?
Harvat ilkeilyjä viitsii katsoa, mukavia keskusteluja kylläkin.
Kortehan siteerasi Martinan kirjassa olevaa kirjoitettua ajatusta, että "mikäli ihmisellä ei ole mitään hyvää tai positiivista sanottavaa, niin voisi olla sanomatta mitään".
Tacot lisukkeineen on oikein hyvä menu nuorille synttäri -juhlijoille.
Aitolehtihän on tyhmä, valitettavasti.
Se on sinun mielipiteesi ja se sinulle suodaan. Mutta miksi ihmeessä tyhmä ihminen kiinnostaa loppupeleissä noinkin paljon, kuten Martina tekee? Tässä yhtälössä jokin ei täsmää..
Ainahan ihminen on kaivannut leipää ja sirkushuveja. Lue jotain, niin voi alkaa yhtälö täsmäämään. Ei se kiinnostus aina myönteistä tai arvostavaa ole. Tarvitaan joku ns klovni
Siteerasi eli oliko martinan kirjassa tuollainen lause? Vai ottiko Korte kantaa yleensä nettikeskusteluun? Juhlamenu kyllä, mutta ei se mitään "puhdasta, terveellistä ravintoa" ole mitä aitolehti väittää sen olevan. Synttäreillä pitäisi pystyä irrottautumaan siitä pakonomaisesta kalorien laskemisesta.
Ilmeisesti oli ollut, koska Korte oli kirjan lukenut ja sanoi yhtyvänsä täysin Martinan mielipiteeseen. Korte on saanut myös paljon näitä ilkeitä ja väheksyviä palautteita.
Miksi ei ollut terveellistä ravintoa, lisukkeena oli ainakin salaattia, vihanneksia, hedelmiä ja tietysti kakku. Mitä jäi uupumaan, jos nuoret surffailee muutaman tunnin kyllä ruoka maistuu ja tietysti kakku. Miksi elämäsi menee tuo negatiivisuus edellä?
Sinä sen sijaan paljastit juuri tietämättömyytesi tacojen suhteen. Mutta voin kertoa sulle, että ne ovat juuri niin puhdasta ja hyvää ravintoa kuin niiden täytteet ovat. Yleensä kanaa, lihaa, vihanneksia jne. Mitä laadukkaampia ainesosia sitä parempaa.
Joten selvitä ensi kerralla mistä puhut ennen kuin puhut.
Miksi itse et noudata tuota "ylevää" ajatusta, joka on ihan kirjaan kirjoitettu. Olet itse jokaista Martinaa kritisoivaa kommenttia vähättelemässä ja mitätöimässä.
Synttärijuhlija on yhdyssana. Onko taco menu?
Ja näitä klovneja tällä palstalla riittää, oikeassa olet.
Kiitos oikaisusta, synttärijuhlat on yhdyssana. Huomaatko, kyllä sinun kannattaa siellä koulussa jaksaa vain aikaasi viettää.
"Olet itse jokaista Martinaa kritisoivaa kommenttia vähättelemässä ja mitätöimässä." -lainaus meni nyt sinulta metsään, enpä ole tälle palstalle kovasti kommentoinut, mutta kieltämättä ihmetyttää, kun väkisin pitää jotain ilkeää ihmisen elämästä kaivaa esim. lapsen synttäritarjoilut.
Tacot voivat kuulua juhlien menuun.
Ai että kun käy hermoon : D
Mikäs keittiöpsykologi siellä tekee diagnooseja suomi24 perusteella. Aivan naurettavaa. Kysynkö mä sulta, mitä epäonnistumista elämässäsi paikkaat tolla "asiantuntemuksellasi"
Oi voi kun fanilla kärähti käämit. Martinan puhdas ravinto kun sisältää erilaisia teollisia pulvereita, joita ei oikeasti ihminen edes tarvitse. Jos osaa koostaa oikein, niin kaiken saa ruoasta (jos ei ole vegaani tms erityisruokavalio). Martina on ilmeisesti sekasyöjä, joten mitään lisäravinteita se ei tarvitse, jos osaa. Eli se siitä
Ei ollenkaan. Kunhan vain kerron miksi tacot voivat hyvinkin olla puhdasta ja hyvää ravintoa, päin vastoin kun täällä eräät toisin "tietävät". Ehkä nyt ymmärsir lukemasi ja ennen kaikkea pointin.
Käämit täällä kärähtelee Martina stalkkaajilta, ei muilta. Mitähän pulvereita ajattelit lasten tacoissa käytetyn ? Pysy aiheessa, jos suinkin ymmärrät mikä aihe milloinkin on kyseessä.
Lopeta nyt hemmetissä tämä fanituksen tykyttäminen. Normaali aikuinen ihminen ei juuri fanittele.
Vaikeaa on näköjään ymmärtää, että kyse oli Martinan ymmärryksestä siitä mikä on puhdasta ravintoa.
Et sä tiedä mitä niissä oli, vai olitko paikalla? Oliko lähituotettua luomukanaa vai tehotuotettua antibioottilihaa
Nyt teini käy kuumana....tolla, tolla
Kanakin on yleensä tehotuotettua broileria ja liha voi olla halpaa ulkolaista, joka sisältää antibioottijäämiä ja vihannekset torjunta-ainejäämiä sisältäviä. En menisi ihan varmuudella hehkuttamaan näiden kaikkien puhtaudesta ja terveellisyydestä.
Mutta Martina tietää.....HUAH
Nyt käy, tolla tolla ihan kuumana......hm
Onko juontaja joku huippu haastattelija? Ei sano nimi mitään.
Tarkoitatko Jukka Laaksosta? No ei todellakaan ole minkään lajin huippu. Ihan jonninjoutavaa hölötystä koko ohjelma. Joku koomikko, imitaattori tuo Laaksonen on olevinaan, mutta tylsä ja huono lajissaan.
Tuskin ohjelma on tarkoitettukaan "tosikoille". Tuohan on viihdeohjelma.
Mitä, mitä? Ei kai Aitolehti alennu menemään johonkin hömppäohjelmaan? Hänhän on tietysti menossa sinne kertomaan asiantuntevasti ja asiallisesti hyvinvoinnista ja terveellisistä elämäntavoista ja ravinnosta.
Voi olla, että jotain hyvinvoinnista kertookin, riippuu siitä mitä Jukka Laaksonen kyselee.
Näiden ansioiden takia saanutkin oman ohjelman jonnekin b-tason kanavalle, joka profiloitunut valtavirrasta poikkeavaksi. Uskiskanavalle sopii precis Martina arvoillan ja teoillaan.
Sitähän minäkin, ei Martina ikinä osallistuisi mihinkään hömppäohjelmaan, asiaohjelma sen olla pitää, jossa Martina esiintyy ammattimaisena hyvinvoinnin ja ravinnon opettajana, siihen hänellä on vuosien koulutus takana......hihihiiii
Täällä jo kirjoitellaan jostain hömppäohjelmasta, eikä tiedetä koko ohjelmasta mitään.
Yks haukkuu jo Jukka Laaksosenkin, taitaa haukkua kaikki vastaantulevatkin...
Testaan uudet lenkkarin ja sit pyörän pakkaus.
Treeni ja ravinto vinkkejä sekä videoita.
10 vuotis bileet
Ne kirjoittaa jotka "osaa" ja ne piirtää joilla on liitua. :D))))))))))))))))))))
Joo ja aitolehti myös sinuttelee, teitittelee yksikössä, teitittelee monikossa "just sulle" tarkoitetussa julkaisussa. Se mikä huvittaa sen taito syödä myös muiden kehoon, kun kertoo haluavansa syödä puhdasta ravintoa "mun kehoon"
. Kirjoitusvirheitä vilisee somevaikuttajan teksti. Paitsi se minkä joku tiedottaja sille kirjoitti ja Martina kopioi instaansa myös tiedottajan ohjeet: D
Erisnimi kirjoitetaan isolla! Paitsi Tukiainen kirjoitti aitolehmä ja senkin pienellä koska sanoi että halusi halveksia. Oletko kuin Tukiainen? Onko Tukiainen esikuvasi?
Totta kai on! Tukiainenhan on meidän kaikkien esikuva. Miksi edes kysyt?
Entä sitten ?
? sitä vaan, että hyvä olisi somevaikuttajan (tai kenen tahansa kirjoitusten kautta elantoaan hankkivilta) osata kirjoittaa. Entä sitten? Äidinkielemme rapautuu ja sinä olet vaan, että entä sitten...
Kirjoitan kuten kirjoitan. Luuletko, että on jotenkin Tukiaisen yksinoikeus kirjoittaa ihmisten nimet pienellä? Onneksi koko muu teksti on sun mielestä sitten ihan ok. aitolehti, aitolehti, martina, aitolehti, martina. No nyt, menikö perille?
jep. se on hyvä instan mainosteksti, kun vilisee kirjoitusvirheitä. Mutta toisaalta seuraajansa näyttävät noudattavan samaa kaavaa, joten ei se heitä haittaa kuten tuon "entäs sitten" kommentti juuri ilmaisi.
Metropoli 21.04.2012:
"Tuksu haukkuu Martinaa tyhmäksi lehmäksi!
Tuksu on omien sanojensa mukaan ensimmäistä kertaa käynyt lukemassa Martinan blogia. Johannan mielestä jutut on peruskoululaisen tasoa, jutut mitäänsanomattomia ja koko blogi sisällötön. Voiko tyhmempää ämmää olla enää olemassa, hän kysyy. Ketä kiinnostaa joku kuva Henkka maukan paidasta tai kalasta ja perunasta. Myös se että "aitolehmää" ei haukuta netissä niissä mittasuhteissa kuin Tukiaista itseään, herättää hänessä kummastusta. Nyt ymmärrän miksi olen näistä "turhimoista" ainoa edes ylioppilas. Johanna ei myöskään ymmärrä mikä funktio tyttären kuvalla on blogissa."
Onko siis Tukiainen joidenkin täällä kirjoittavien esikuva vai ei. Tuosta Tukiaisen kirjoituksesta 10 vuoden takaa voi asiaa miettiä. Tuossa ihmetytti että eikö Martinaa tosiaankaan ole haukuttu tuolloin yhtä paljon kuin Tukiaista. Tänä päivänä ainakin tällä palstalla on Martina ehdottomasti haukutuin. Antoiko Tukiainen tuolloin lähetyskäskyn että haukkukaa nyt ihmeessä sitä Martinaa keskustelupalstoilla vuosikausia, kuukausittain ja jopa päivittäin? Ja opetuslapset lähtivät liikkeelle.
Tuo oli siis Metropolin siistimpi versio kirjoituksesta. Tukiainen kirjoituksessa tehostettiin vielä noita haukkumisia lukuisilla kysymymerkeillä ja huutomerkeillä, siis näin ??????????? ja näin !!!!!!!!!!!!.
Ei todellakaan haittaa, täällä nyt halutaan arvostella ja haukkua kaikkea mitä Martina tekee tai jättää tekemättä.
Ei tietenkään haittaa, sehän on tullut selväksi. Kyllä ihmisen pitäisi osata kirjoittaa edes suurinpiirtein oikein. Kertoo kyllä paljon se ettei osaa edes perusasioita
Osaahan se Martina kirjoittaa, kirjoitusvirheitä nyt tulee monelle muullekin, ihme nipottamista.
Luuletko sinä olevasi jotenkin parempi ihminen kun täällä törkypalstalla arvostelet.
Olenko väittänyt olevani parempi ihminen? En. Kyse on siitä ettei ihminen osaa kirjoittaa. Älä tulkitse omien halujesi mukaan vaan lue mitä kirjoitetaan
Ammattina somejulkkis ja peruskoulutason osaaminen puuttuu. Kyllä työkseen julkaisevan tekstien pitäisi olla kunnossa
Kaivatko oikeasti jotain 10 vuoden takaista lehtijuttua? Onko elämänsisältö Martina Aitolehti?
Hyvinhän Martina pärjää.
Osaahan se Martina kirjoittaa, ihan turhaan nipotat täällä.
Oletko tarkastanut kaikkien somejulkkisten instan mainostekstit
Mitä täällä itket kirjoitusvirheistä, mene kertomaan asianosaisille!!! Me emme ole kiinnostuneet sun kirjoitusvirheiden korjaamisesta.
Mitä sä nyt taas, jokainen kirjoittaa miten kirjoittaa turhaan sä täällä arvostelet. Täällä suolipalstalla ei ole oikeinkirjoitus pakkoa!
Mitä? Kyse ei ollut suolipalstasta, vaan elantonsa somejulkaisuista hankkivasta "kirjailijasta "
Ai mitäs luulet käyvän, kun kommentoi Martinan instaan jotain mikä ei sitä miellytä?
Ai laittako bannit kuten Sofia?
Pysy poissa sieltä instasta jos sua kirjoitusvirheet haittaa.
Kun niin katselet noita kirjoitusvirheitä, korjaile myös stalkkereiden virheet. Niitähän löytyy...Huomauttele myös niistä.
Katsotko kaikkien somejulkkisten instat ja korjaatko nekin???? Siinä sulla on töitä...
Kertoi 70 vuotias....
Heittääkö pois ...niin mäkin tekisin....
Onko toimitusjohtaja Aitolehden tekstiä.....?
Mitä tekemistä Tukiaisella on tällä palstalla.????
Aitolehti on kaikilla osa-alueilla tyhmä ja moukka.
Ehkä Tukiainen on oikeassa....hm
...kysymysmerkeillä.......Tukiainen kirjoituksessa ???????? !!!!!!!!!!!
Toimitusjohtaja, kirjailija, urheilija, valmentaja. Kaikki tämä ilman kunnollista kirjoitus- ja lukutaitoa. Se on jo saavutus....Ou Yeah
Onko iällä väliä ? Minusta on pahempi juttu, jos nelikymppinen nainen ei osaa kunnolla kirjoittaa eikä lukea ja yleistietämys on säälittävää ja surkeaa.
Nykkö tää raivoaa jo täälläki...
Mutta kun sinä teet kirjoittelullasi itsestäsi täyden pellen. Koittaisit ottaa vähän rauhallisemmin loppu elämäsi.
Siis sä olet todella naurettava...Aikuinen ihminen jäänyt koulukiusaajan maineeseen.
Tarkoitatko siis Martinaan yksipuolisesti ihastuneita, jotka kuvittelevat tuntevansa Martinan ja olevan jotenkin sen tukijoukkoja?
Missä näet raivoa tuossa kommentissa? Tästäkö se "vuosikausia jatkuneesta someraivosta huolimatta "? Eli ihan asiallinen kirjoitus on raivoa? Jep
Sä et taaskaan ymmärtänyt lukemaasi, mihin lie vastailit.
Hölökynkölökyn tiältä kärsismäeltä. Kyllä tiällä alffoo katellaan jahka nuilta lypsyiltä kerittään. Lupsakka likkahan se Marttiina ee siinä mittään.
Alfa- tv voi olla konkurssissa perjantaihin mennessä.
Siinä emme mitään menettäisi, niin surkeaa on tämän kanavan ohjelmatarjonta.
Ihmeen paljon Martina näihin kaikenmaailman hömppäohjelmiin ja lehtiin vaan menee, vaikka kesällä HS:lle puheli, ettei hän enää tarvitse perinteistä mediaa tv:tä, tai lehtiä eikä ole riippuvainen sellaisesta julkisuudesta.
Martinan instassa stoori kulmienvärjäyksestä ja teksi: näillä kelpaa BARLONASSA.
Nolo, nolompi Martina, ei osaa edes Barcelonaa kirjoittaa.
Kokakuu...
Tukiaisen opetuslapsi taas asialla. Tukiainen on sentään ylioppilas.
Nuku välillä. 😴
Martina peruskoulun ( ehkä ) heikosti suorittanut.....hm
Voi täti sua...rauhoituhan...
Ai Tukiaisen fani...
Toi yks "tyyppi" on taas keskellä yötä kirjoitellut 00:54 ja 3:24, eikö saa edes yöllä nukuttua, kun vaan Martina mielessään... Koita nyt nukkua välillä, voi pääkin pysyä paremmin kasassa...
Hehe heh heh. Täällä on meitä paljon, jotka nauraa suomen turhimmalle julkkikselle, eli tyrkky-Maralle
Martinan seuraajien mielestä on aina vain yksi, joka kirjoittaa kaikki kommentit ja "toimii monelta laitteelta yhtä aikaa " : D
Tuskin on.🤣
Arvaas kuinka paljon täällä nauretaan teidän tyhjänpäiväisille jutuille..... Ja palstallahan ei edes moni kirjoita....
Eihän Martina turha julkkis ole kun kiinnostaa monia.
Kiinnostusta on monenlaista. Jos Martina vetäytyisi julkisuudesta, sitä ei kukaan kaipaisi. Olihan Maisa torppa tosi keskusteltu henkilö ja johti ketjujen ja kommenttien määrässä kunnes lopetti julkisuudessa elämisen. Siihen loppui kirjoittelu
Pistä tilasto missä toi kerrotaan. Vai onko taas se oma tietotoimisto?
Niinpä, tämähän on suolipalsta jossa voidaan purkaa pahaa oloa ja ahdistusta.
Kiinnostaa juuri sen takia, että saa hyvät naurut joka kerran, kun häntä kuuntelee tai katselee. Surkea esiintyjä, huono ulosanti ja jatkuvasti heiluttaa päätään, katse harhailee, täyteaineilla ulkonäkö pilattu, ankkahuulinen hymisijä. Myötähäpeää !
Minä tunnen myötähäpeää kun luen tätä palstaa.
Miksi Martina vetäytyisi julkisuudesta koska hänen työnsä on julkista eikä sitä työtä voi tehdä ilman että mm. on avoin insta. Tuosta juuri puhuttiinkin kun oli juttu vainoajista että he haluvat että heidän uhrinsa poistuisi julkisuudesta. Ilmeisesti joidenkin julkisuus aiheuttaa niin kovaa ahdistusta joillekin?
Nääks kaiken kahtena...vai onko pikku-ukot seuranasi...? Arvaa vaan milllainen remmi täällä on ja nauretaan sun jutuillesi..
Näkeehän sen täällä että jos heidän uhrinsa on jossain lehtihaastattelussa tai vaikka tv-ohjelmassa, niin silloin on psykoosit tulilla.
No onko Martinan lapset, parisuhteet sen työtä? Mielenkiintoista. Millä tavalla nää on sen työtä? Ei voi tehdä ilman, että on avoin insta. Esimerkiksi juuri lapsen synttärit mitä aluetta Martinan työssä be edustaa?
Ketä kiinnostaa joku Martina?
Sinua
Tää se ilta on!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Muistakaa katsoa Martina sekoilemassa klo 21 Alfa-tv:llä Jukka Laaksonen "showssa".
Hyvä oli ohjelma ja tulipa tieto siitäkin että Martinan äiti oli pitkään avioliitossa Sedun kanssa ja on poika siitä liitosta.♥️.
Tulipahan katsottua! Todella typerän ala-arvoinen ja tylsä "show". Martina oli kuin kirveellä veistetty suurine leukoineen ja hyppyrinenineen. Miesmäisen kolhon näköinen naiseksi, jalassa n. 50 numeron saappaat ja jotkut sortsit kaiketi jalassa istui haarat levällään kuin tukkijätkä. Ulosanti oli epätoivoisen surkeaa tyyliin "noooooooo, nooooooo, ooooo, nooooooooooo". Epävarman pälyilevä katse ja olemus. Ei todellakaan jatkoon! Koko ohjelma oli täydellinen rimanalitus!
Samaa mieltä! Rumat suonikkaat kädet ja jalat ja kaikenlaisia muhkuroita ja arpia tms. raajat täynnä. Ei vähääkään naisellinen. :(
Herran jestas miten noin hermostuit täydellisesti,sattuuko arkaan paikkaan edellinen viesti 😂 ?
Siis mitä ? Eihän nää olleet kauneus kilpailut ja mistä moinen raivon purkaus nyt tuli ? Millainen henkilö haukkuu henkilön ulkonäköä, olet sairas narsisti henkilö .
Ai Sedu Koskisen kanssa? En ole kuullutkaan. Taisit tarkoittaa Edua, mutta eivät olleet aviossa ja erosivat joskus Martinan mennessä ekalle luokalle eli ei nyt hirveän pitkä liitto ollut. Poika jäi asumaan isälleen... Eri isä kaikilla kolmella lapsella siis eli Martinalla, velipuolella ja sisarpuolella (joka kuoli huumeluolassa muutama vuosi sitten).
Sama mieltä, hyvä ohjelma ja Martina mielestäni ihan Ok. Ohjelmahan on viihdeohjelma.
Tämä kommentti on just niin ala-arvoinen, kuin kirjoittajalta saattaa odottaakkin.
Tämäkin jo kertoo jotain "noooooooo, nooooooo, ooooo, nooooooooooo".
Ei valehtele TV - ohjelmassa Martina lopeta sekoilu, oli ollut pitkään naimisissa Edu Koskisen kanssa Anne.
Tiedetään että sisko kuoli, nyt oli kysymys vaan Edu Koskisesta .
Oi kauhea mikä purkaus, ei todellakaan terveen kommentti...
Saappaat ! Remmi kengät ja 10 cm. korot eivät ole saappaat 😂.Olet tainut nähdä harhoja vai oletko niin juovuksissa ?
Siinä toinen, arvostellaan heti ulkonäköä, ei ihan tervettä---
Sedun?
Edu Koskinen??? Onko Anne seurustellut senkin nimisen miehen kanssa? Paljon mahdollista, kun hänelläkin niitä miehiä on riittänyt ja lapsia eri isille.
Edu Kettusen kanssa- sattuuhan noita
Ihan jees viihdeohjelma, Martina kauniina kuten aina, iloinen ja rento olemus ja just niinkuin tällaisissa ohjelmissa pitääkin. Ohjelma ei ole tarkoitettu totisille torvensoittajille.
Ehdit sitten jo neljä kommenttia kirjoittaa ja kompata itseäsi. Minunkin mielestäni tylsä ohjelma. Laaksonen huusi melkein kuin Hjallis Harkimo "lisää rahaa". Enimmäkseen haastateltiin Annemaria ja Martina pälyili vieressä ikään kuin ylimääräisenä. Turha tuota on viihdeohjelmaksi nimittää. Tietääpä olla katsomatta ensi kerralla.
Martina alussa heti haastatteli yksin 20 minuuttia, etkö katsonut heti ohjelman alkua. Kiva iloinen rento meininki ja kivat urheilua rakastavat naiset oli ohjelmassa .
En ole sama kirjoittaja nyt eredyit.
Yhden kommentin olen tänne kirjoittanut, en tödellakaan neljää, mitä lie sekoilet. Mielestäni ihan hyvä, harmiton viihdeohjelma. Myöskin aikaisemmat jaksot olen katsonut. Ohjelmahan ei sovi tosikoille.
Vapautunut iloinen rento oli ohjelma ja oikein miellyttävät naiset oli vieraina, ei pidä katsoa jos on tosikko tai ei pidä ohjelmasta.
Siis: todellakaan
Opettele kirjoittamaan ja ennen sitä pidä lauseet lyhyinä
Ketä Martina haastatteli yksin??
Ohjelma ei sovi tosikoille, ohjelma ei sovi tosikoille, ohjelma ei sovi tosikoille. Viihdeohjelmaksihan sitä mainostetaan, mutta eilisessä ohjelmassa ei ollut mitään hauskaa/huumoria tms. Tylsä oli kuin mikä ja Martina varsinkin kolkko ja "eloton". Laaksonen on surkea juontaja. Annemari puhui kyllä rennosti ja hymyili kaiken aikaa.
Mikä " kolkko ja eloton". Martinahan naureskeli Jukan ja Mikaelin kanssa heti alusta saakka.
Eikä minusta Laaksonen mikään huono juontaja ole. Ihan hauska ohjelma, ihmiset näkee asioita ihan eri silmillä. Toki joku Martinan stalkkeri, ei nääkään mitään hyvää. Hänhän hakee kaiken aikaa vaan jotain virheitä ja puolet vielä lisää juttuun. Niinhän ne asiat menevät...
Ohjelmahan on suoraan sanottuna huono ja Martina oli kyllä jälleen ulkoisesti sekä läsnäolollaan yhtä huono kun tämä ohjelmakin. Sopi siis hyvin sisustukseen. On mennyt Martina jotenkin alaspäin varsinkin tämän vuoden aikana. Johtuuko sitten kasvoleikkauksista, parisuhdekiemuroista vai jostain muusta, niin sitä en tiedä. Vuosi sitten oli vielä eri ihminen. Iloinen ja paljon jotenkin avoimempi. Nyt jokin ahdistaa selvästi.
Kuule nyt ei ahdistus näy kuin tästä sinun omasta viestistä, sattuuko noin paljon kun katsoit Martina iloisena reippaana ja energisenä henkilönä. Martinalle ei ole tehty sitten yhtään kasvo leikkausta koskaan.taisit sotkea erääseen toiseen henkilöön jolle on tehty useampia kasvo leikkauksia.
Martinaa on käsitelty monin eri tavoin, joten älä lässytä. Kasvoleikkaus? Tarkoitatko kauneuskirurgiaa? Nythän sillä on botoxit, mesolangat ja täytteet käytössä. Kohta on kirurgin veitsi.
Eihän siitä monta kuukautta ole, kun lippisjonne jätti Martinan. Kai se vielä aiheuttaa surua, kun Martina siihen mieheen ehti jo niin rakastua. Suht tuore on ero myös Pikkuruisesta ja ne muutkin erot/jättämiset tapahtuivat parin viime vuoden sisään. Nyt ei ole uutta miestä ja pitää vaan treenata apinan raivolla. Kyllähän se älytön rääkki kisoja varten näkyy naamasta, kun Martina nyt ei mikään ammattiurheilija kuitenkaan ole. Toki Martina yrittää esittää terveen ja hyvinvoivan näköistä, mutta ei ihan siltä näytä. Ei ainakaan eilisessä ohjelmassa. Päinvastoin.
Voi sua reppanaa, nyt harmittaa ja kovaa...Jotain täytyy keksiä.
Älkääs nyt lässyttäkö noita juttujanne, kun ette tiedä mitään. Miksi keksit tuollaisia juttuja, Martina ei todellakaan ole surullinen. Ohjelmassahan Martina oli tosi iloinen ja rento, heitti Laaksosen kanssa juttua. Aivan turha sun on yrittää vääntää jotain negatiivista, tuskin tunnet edes Martiinaa. Aivan turha on kertoilla jotain mielikuvitustarinoita.
Ei kyllä mä ihan tässä kaikessa rauhassa analysoin ja valitettavasti näin se on. Enkä ole näkemykseni kanssa selvästikään yksin. Ahdistus on välittynyt siis muuallakin kuin tässä ohjelmassa. Myös hänen somessaan. Ei esimerkiksi tee livejä enää kuten viime vuonna viikottain. Sekin on merkki että ahdistaa.
Ja kyllä on leikkaus ainakin kaulaan tehty. Lisäksi naamassa ollut monestikin arpia neuloista ja piikeistä, jolla imetty ja täytetty naamaa eri kohdista. Ja kyllähän sen muutoksen näkee että alkaa menemään jo ihan luonnottomaksi. Silti rypyt vain pahenee aina kun ei ole meikeillä ja filttereillä hävitetty. Monesti on myös liian meikattu joka sekin pahentaa ja tekee enemmän transun näköisen. Luonnollisempana hän on kyllä parempi. Eli suosittelisin kevyttä meikkiä :)
Martinahan siellä taas mielikuvitustarinoita viljeli.
Laaksosen kysymykseen suoritettujen triathlonkisojen määrästä nainen pokkana vastasi
” kyllä niitä on viisikymmentä”!!!???
Siis mitäääh??
Kymmenen vuotta harrastaneelle toi tekee viisi kisaa vuodessa.
Aika pimennossa nainen on niitä sitten pitänyt.
Julkisuudessa on osallistunut vain kahteen täysmatkaan, toinen oli vajaa, uintiosuuden puuttuessa ja toisen floppasi kuset housussa suoraan tiputukseen.
Muut julkisuudessa olleet on puolikkaita matkoja harrastelija tuloksin ja niitäkin on vain muutama.
Mikä tässä ei nyt täsmää?
Se on sitä Martina -lisää. Kaikkea voi väittää ja seuraajat nielee.
Ai oikeesti kertoi tämmöstä valetta. Viime vuonna taisi osallistua yhteen kisaan. Tänä vuonna taitaa olla nyt kolmas tulossa. Se jättäisi noille kahdeksalle aiemmalle vuodelle siis vielä 46 kilpailua. Keskiarvo per vuosi olisi siis vielä korkeampi. Lähes 6 kisaa vuodessa. Tämä ei todellakaan pidä paikkaansa. VALEHTELIJA joka ei muuksi näköjään muutu. Ja jotkut uunot ihan kirkkain silmin vielä uskoo tätä tyyppiä. Huonosti menee. Ehkä itse samaistuvat ja omaavat saman taudin.
No älä nyt ole niin ahdistunut. Sun juttus on nyt kyllä mielikuvitusta.
Sä näit jo hänen ahdistuksensa ohjelmassakin, jopa somesssakin. En voi kun nauraa sun juttujas. Mistä ihmeestä näit hänen ahdistuksen ohjelmassa? Minä vaan en nähnyt, vaikka hänet tunnenkin en myöskään näe ahdistusta hänen sometuksessaan. Nämä sun juttus eivät pidä paikkansa.
Hänhän on tarkoituksellaan vähentänyt somen käyttöään, kysymys ei ole ahdistuksesta.
Katsos myös muiden julkkisten sometuksia, moni heistä on vähentänyt,,,
Joten ei kannata keksiä juttuja
Ja muutenkin ketä kiinnostaa jonkun naaman tutkiminen, leikkaukset......ym.
En tiedä hänen kisojen määrää, mutta on lajia harrastanut jollain tasolla monta vuotta. Kun en hänen instaa seuraa, en tiedä kauanko " julkisesti ". Olen nähnyt hänet silloisensa miehen kanssa useamman kerran ja useampana vuotena. En toki tiennyt tämän Thermannin henkilöllisyyttä, eli ei ollut minkäänlainen julkkis silloin.
Ai Martinan tuttua esität. Älä jaksa valehdella. Olet tainnut oppia tuon tavan tältä sinun palvomalta tyrkyltä :D
On muuten karmeat noi pistoksilla arpeutuneet huulet. Hirveät. Kaduttaakohan koskaan toi huulien täyttäminen, koska arvet on pysyvät. Oli muuten todella väkinäistä Martinan esiintyminen ja kirosanoja taas viljeli.
Martina kyllä näytti ikävuosiaankin vanhemmalta.
Naamaa selvästi kiristetty ja kireälle vedetty tekoletti vielä korosti vaikutelmaa,
Noi huulet on karseat eikä enää palaudu ennalleen.
Kolho ja kolkko nainen.
Anne-Mari taas oli iloinen yllätys, nainen oli hylännyt ne katuharjaripst ja näytti paljon raikkaammalta tyttömäisessä meikissä.
Aidosti hymyilevä fiksu nainen jätti täysin varjoonsa Martinan.
Kyllä taas tallataan, joku nähnyt jopa huulissakin arpia, voi rassukkaa. Huulissa ei todellakaan ollut mitään vikaa Eikä todellakaan ollut väkinäistä esiintymistä. Taidat nyt ihan vaan hiukan.... liioitella. Ihan naurettavaa juttua....
Taas koitetaan hakea vikoja ulkonäöstä, et sais vähän nostettua itseään.
Aikuiset ihmiset arvostelee ulkonäköä, tuo kertoo kyllä paljon..
Ei ole arpiset huulet?Ok. Mitähän oletkaan katsonut. Kyllä niissä on muhkuroita ja kuoppia tuloksena useista täytöistä. Käytännössä jokainen huulien täyttö tekee arven huuleen. Tämä on fakta ja kaikkihan näkee, että Martinan huulet on kasvaneet aika reilusti. Arpia on ja paljon. Jos ei kestä tosiasioita, niin en voi sille mitään
Rumat arpiset huulet ei valittamalla parane. Kyllä kertoo paljon se, että totuus on vaikea hyväksyä.
Noita huulia on muuten kommentoitu useissa ketjuissa eikä nyt pitäis tulla yllätyksenä ja uutuutena.
Osallistunut 50 triathlon kisaan.😂
En todellakaan tällä pastalla paljon aikaani vietä, en ole aikaisemmin mitään huulikommentteja nähnyt... Tiedä sitten, en hänen huuliaan sen kummemmin seuraa...
En todellakaan pidä niin tärkeänä seurata jonkun huulia...
Huikeeta ja mahtavaa!
Tohon ei moni pysty!
Kymmenen vuotta harrastellut ja vetänyt viisi kisaa vuodessa.
Ei ole mitään rajaa naisen valehtelussa.
Saavutus se on sekin.
Miksi täällä sallitaan mainostaminen? On kirjat, tv-ohjelmat, lehtijutut jne. Kuka tätä tekee?
Jaa, olisko syynä Martina-ketju, kun kiinnostus ketjuun taattu?