Venäjän reserviläiset paniikissa

Venäjän reserviläiset eivät halua joutua tykinruuaksi ulkomailla Putlerin imperialistisen hyökkäyssodan takia.

Oma nahka on lähinnä venäläisilläkin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mukavaa luettavaa.

Äänestä

Ei halua kukaan omilla aivoillaan ajatteleva täysipäinen ihminen. Miehet raavitaankin rutiköyhistä, vähemmistökansalaisista, vangeista ym. Heihin se uppoaa, kun ovat kuulleet ilosanomaa hyvistä palkoista, sotasaaliista ja kauniista "halukkaista" naisista. Ja niitähän siellä riittää. Ei haittaa mitään vaikka toisinajattelijat poistuvat maasta, putelle se on vaan hyvä asia

Äänestä

Mene penska hiekkalaatikolle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän reserviläiset eivät halua joutua tykinruuaksi ulkomailla Putlerin imperialistisen hyökkäyssodan takia.

Oma nahka on lähinnä venäläisilläkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu