Jyrki Pykäri

Anonyymi-ap

Olen seurannut hyvikseen sen tarinoita, kuinka valkohatut tekee liikkeitä ja brics maat pistävät cabalia kuriin.

Kaikko hänen faktat on 90% puutaheinää.

Kas kummaa, kaikki mitä hän sanoo palvelee venäjän narratiivia. Kun kuullostaa ankalta, kävelee kuin ankka ja näyttää ankalta, on siten ankka.

20

963

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan sympaattisen oloinen häiskä mitä pari monologia kuunnellut. Tiedä sitten kuinka kujalla on muuten kaikkien saliksien kanssa mut siellä on kuitenkin ollut sellaista tiettyä lämpöä havaittavissa jota myös tarvitaan. On hyvä että porukka tuo sellaistakin esiin kun niin paljon on kaikkea muuta negaa. On sitten eri asia miten paljon on faktaa ja aitoa mut eiköhän kaikki kuitenkin halua lopulta uskoa hyvään. Kuulosti sitten miten jesseltä hyvänsa.

      • Anonyymi

        Vaikuttaa huijarilta


      • Anonyymi

        Nigel Watson tekee videoita youtubessa. On hereillä joissakin asioissa (piikkiasia) ja on uskossa. Asuu Suomessa, ehkä muuttoaika selviää videoilta, on brittiläinen alkuperä. Vaimo on kai suomalainen. Sitten on Mossy Bottom kanava (on vaimo, lapsi, koira), hänen hereilläolosta piik. asioissa en tiedä, mutta hänen kanava keskittyy omavaraiseen ruoan kasvatukseen maalla. Yleensä maan muokkaaminen ja itse tekeminen. Kotoisin ehkä Englannista, asunut Irlannissa, meniköhän tämä oikein. Sieltä se selviää.


    • Anonyymi

      Ano on kuulemma ainut valkohattu.

      • Anonyymi

        Ei sillä ole valkohattua, ihan pelkkä amis on Ano


    • Anonyymi

      Ei toi sakki edes ole millään Venäjän palkkalistalla, ovat niin hömelöitä että tekevät tuota ihan omakustanteisesti.

      Hyväuskoisia hölmöjä on höynäytetty niin pahasti etteivät sitä tajua.

      • Anonyymi

        Näinpä.


    • Anonyymi

      Aivan kujalla on

    • Anonyymi

      Nuo Bricsin jäsenmaat ovat jo aikamoinen piikki lännen talouksille.
      Lisäksi on muistettava että jo yli 20 maata on jättänyt jäsenhakemuksensa.
      Onhan tämä historiallista.

      • Anonyymi

        Mutta jo olemassaolevat BRICS maat eivät kaikki ole halukkaita laajentamaan.


      • Anonyymi

        Brics maat ei ole mikään jurdinen liitto kuten EU ja NATO.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Brics maat ei ole mikään jurdinen liitto kuten EU ja NATO.

        Eikä se ole edes melkein yksimielinen.

        Jokainen maa soutaa omaan suuntaansa muista välittämättä.


    • Anonyymi

      Naapurin propagandan äänitorvi on

    • Anonyymi

      Tyypillinen bricks propagandan levittäjä koko ukko

    • Anonyymi

      Aivan sekoja selittelee tubessa. Käyn nauramassa hänelle ja hänen faneilleen

    • Anonyymi

      Seuraan mieluummin shamaani Sampo L. En ota kaikkia hänen neuvoja, mutta parhaat ehkä. ;) En mene hänen mainosten perässä. Sampolla on hyviä kontakteja silti muihin valotyöntekijöihin ja pääsee usein asian ytimeen. Tiedän sen, koska olen itsekin tutkinut asioita jo vuosia. Silti saa ajatella itse! Jyrki on varmaan mukava ja osaa kannustaa ihmisiä (kiitos siitä), mutta pitää suhtautua vähän itse pohtien, ettei purematta niele. Jokainen tutkii näitä asioita itse ja mietiskelee.
      Olisi tärkeää saada piikitöntä luomua kuitenkin ihmisille, sitä on vaikea täällä saada ellei mahdoton, kun kaupungissa asuu? Se on nyt ykkösasia. Myös lähdevesi ja sen laatu. Jatkakaa.

    • Anonyymi

      Näiden tyyppien pitäisi soittaa Hollywoodiin kun toi mielikuvitus on tuota luokkaa.

    • Anonyymi

      Aina kun haluan nauraa, katson jotain Pykäriltä, Davidssonilta, Juha Korhoselta tai Vapan veljeksiltä. Kaikki aivan irti todellisuudesta.

    • Anonyymi

      Eleni näkijällä on rauhallinen kanava. Ja keskustelua. Eri asia uskooko samaan vai erilailla.

      • Anonyymi

        Lisäys. Hannah Rohkea tekee regressioita edellisiin elämiin. Videoita on siitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      517
      8815
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      155
      6086
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      355
      5122
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4729
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4331
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4043
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      184
      3902
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1838
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1384
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      949
    Aihe