Järjestimme perheen kesken että kuusi

naapuritalon tonttia kuuluu meille ja huomenna menemme siirtämään aitoja sivuun ja ottamaan tontit haltuumme äänestyksen suomin valtuuksin.Jos kerran venäjä voi tehdä näin niin kyllä minäkin voin kun ei kukaan venäjällekkään krimissä vastaan laittanut.Joten älkää naapurit sitten ihmetelkö.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Noinhan se homma hoituu. Onhan teillä ne valmiiksi täytetyt äänestystulokset mukana, jotka voitte sitten esittää naapureille kertoessanne, että alueet kuuluvat nyt teille. Tollanen 96% kannatus on noissa ollut melko vakio.

Äänestä

Me olemme perheen kanssa tutkineet, että molemmin puolin naapurustossa asuu terroristeja jotka aikovat surmata meidät. Niinpä meillä on täysin laillinen hyväksyttävä oikeus, ihan kuten aina USA:lakin on, tappaa meitä uhkaavat terroristit ennakoivalla itsepuolustuksella.

Äänestä

Pyssyt kumminkin tarvitsette. Mielellään puolet tapetaan ihan pelottelumielessä. Sitten loput hurraavat ja tuovat kukkia ja muuttavat ihan mihin tahansa minne ostatte liput. Ai niin, ottakaa niitten rahat, passit ja kännykät ettette joudu ikävyyksiin!

Äänestä

Muistakaa niistä naapuritaloista ottaa pesukoneet ja vessanpytyt.

Äänestä

Varmuuden vuoksi kannattaa "kuulustella" epäilyttäviä naapureita ja haudata sitten lähimetsiin.

Äänestä

Osan naapureista voi pakkovärvätä mukaan "erikoisoperaatioon".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

naapuritalon tonttia kuuluu meille ja huomenna menemme siirtämään aitoja sivuun ja ottamaan tontit haltuumme äänestyksen suomin valtuuksin.Jos kerran venäjä voi tehdä näin niin kyllä minäkin voin kun ei kukaan venäjällekkään krimissä vastaan laittanut.Joten älkää naapurit sitten ihmetelkö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu