Omat makuupussit, lääkkeet ja lääkintävälineet mukaan, armeija ei niitä tarjoa. Tamponit ovat tarpeen ampumahaavan verenvuodon tyrehdyttämiseksi jos on mahiksia jäädä henkiin.
Venäläisille sotilaille ei ole varusteita
Anonyymi-ap
367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Turhaan tykinruoka sinne mitään raahaa, kun elävät kuitenkin korkeintaan viikon tai hyvä jos edes muutaman päivän. Tuota pikakoulutettua tai täysin kouluttamatonta rupusakkia venäläiset käyttävät vain ukrainalaisten ampumalinjojen paljastamiseen - mitkä siis paljastuvat silloin kun ukrainalaiset ampuvat ja tuhoavat tuon etulinjaan työnnetyn tykinruoan.
Siis venäjä sotii vanhoilla neuvostoliiton menetelmillä joita käytettiin myös suomalaisia vastaan (kuten "tunnustelevat valehyökkäykset" )?
Venäläisille sotilaille ei ole tulevaisuutta. Tulevat maatumaan raatoina Ukrainan ojissa ja pelloilla. Mikä on venäläisille enemmän kuin oikein.