USA, n ikäpresidentti Joe Biden on kertonut etukäteen, sen että me teemme sen, eli katkaisemme Nordstream 2 kaasuputken toiminnan.
Ja nythän se näyttää onnistuneen.
https://rapsodia.info/bidenin-nord-stream-2-uhkaus-2/
Ja nythän se näyttää onnistuneen.
https://rapsodia.info/bidenin-nord-stream-2-uhkaus-2/
Vastaukset 22
Vanhimmat
Hyvä kun biden kertoilee kaikki hymyillen etu ja takakäteen, suodatinta ei enään taida olla.
Täällä taas puhutaan potaskaa.
https://yle.fi/uutiset/3-12641249
Olisi Yle kysynyt USA, ta ja Bideniltä.
https://rapsodia.info/bidenin-nord-stream-2-uhkaus-2/
Se olisi tyhmää Bidenilta, koska se kasvattaa riskiä, että Eurooppa antaa periksi Putinille
Olisi tyhmää Bideniltä? No tyhmähän se jo onkin.
Tuossahan se takerrellen kertoo itse toimittajalle, että me teemme sen.
Miksi Venäjä olisi särkenyt putken? Jos se haluaisi lopettaa kaasun myynnin se vääntäisi hanasta ja miksi se hajottaisi putken kun kaasusta saa dollareita?
USA on ainut hyötyjä ja se putken on sabotoinut, saapahan nyt taas syyttää muita, eli Venäjää ja lisätä sanktioita, tämäkin asia vielä paljastuu.
USA haluaa heikentää EUroopan
tuossa se USAn juoni kerrotaan;
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17588219/youtube-video-usasta-kertoo-miksi-usa-tarvitsee-suuren-sodan-euroopassa
Kuinka hyvät kaasuvarannot USA:lla on omasta takaa toimiiko tuo ny kiristyksenä minä sitä yritetään kai käyttää ja siksi toisekseen kiristäminen on kai ainakin suomenlaissa rikos eikä siinä kai ihmeemmin ole mainittu mitään muuta kuin rikoksella saatu hyöty
Ei ole usalla kapasiteettia toimittaa eu kaipamaa kaasumärää ei alkuunkaan tällähetkellä iskun takana on putin.
Kuka tyhmä enää uskoo YLE uutisia , vain Natotrollit
Biden on kiva kun se lipsauttelee kaikenlaista, vasta oli juttu missä se naureskellen puhui ystävyydestään 12 vuotiaan kanssa tajuamatta itsekään oikein mitä päästi suustaan.
Kuvitelkaapa jos Trump olisi puhunut noin, sehän olisi maailman luokan katastrofi.
Mistä sinä saat nuo tietosi?
Nasa se on tämän takana.Ne törmäsi siihen meteoriittiinkin, ihan tahallaan! :(
""""Mistä sinä saat nuo tietosi?""""
Kuuntele itse hänen omasta suustaan.
https://mvlehti.net/2022/09/25/han-oli-12-ja-mina-olin-30-joe-biden-kohautti-suhteistaan-nuoriin-tyttoihin-video/
Kannattaa katsella muutakin kuin hesaria ja yleä.
Eli saat tietosi mv lehdestä seuraatko mitään muuta kun mv? Aika kapea on kyllä tietolähteesi yksi pieni mv media?
Sama juttu täällä:
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008596501.html
"Jos Venäjä hyökkää (Ukrainaan), tarkoittaen, että jos tankit tai joukot ylittävät taas rajan Ukrainaan, silloin Nord Stream 2:ta ei enää olisi. Lupaan sen. Me lopettaisimme sen", Biden sanoi.
Turha laittaa Venäjää taas syylliseksi, mutta kai se on tarkoituskin.
Suoraanhan Biden sen kertoo.
https://mvlehti.net/2022/09/28/nordstream-kaasuputkien-sabotaasi-pakottaa-saksan-pysymaan-venaja-vastaisessa-pakoterintamassa/
Ei biden kerro tuossa että usa ampuu reikiä kaasuputkiin?
USA on puhdas pulmunen, eikä ole tehnyt koskaan mitään väärää.
Itse arvelen että nyt teräsputket on räjäyttänyt sama taho joka hoiteli wtc talojen räjäytyksen........
Sinänsä mainiota että nasa vei huomion omalla galaksiräjähdyksellä mikä tapahtui samoihin aikoihin.
Kuussa on käyty 60 luvulla mutta nyt ei saada edes rakettia nousemaan vaikka on yritetty monta kertaa.....kuussa käyty...buahaaaaAa
Koko eu marionetti johtajisto lateli meidän totuusmedian välityksellä kuin uskonnollisessa rituaalissa peräjälkeen.........tiedämme tekijän.....tiedämme tekijän.....tiedämme tekijän..............ja opetuslapset toistavat tämän ystävilleen......
Ulkoistanut teon toiselle tekijälle