Jori on päästänyt aivopierun. On kuulemma "kyttäämistä" lukea vaparien fb-sivua, vaikka sivu on avoimesti kaikkien luettavissa. Ilmeisesti siis halutaan, että kuka tahansa näkee höpinät siellä. Sitten kuitenkin valitetaan, että kuka tahansa näkee vaparien naurettavuuden. Aika ristiriitaista kiukuttelua.
Nyt sivulla esim. kauhistellaan sitä, että Kokkolassa on joku uskonnollinen tilaisuus, joka maksaa. Mitä sitten? Halukkaat ostaa lippuja sinne, muut ei. Sama kuin elokuva- ja teatterilippujen kanssa. Vai pitäisikö ruveta raivoamaan, kun elokuvissa menee joku pätkä, joka ei kiinnosta minua? En raivoa, enkä raivoa tuosta uskonnollisesta tilaisuudestakaan, vaikkei se minua kiinnosta.
Jos Jori haluaa, ettei kukaan "kyttää" sivua, kannattaa laittaa se näkymättömäksi ulkopuolisille. Saatte silloin rauhassa raivota siellä keskenänne eikä kukaan tule nauramaan teidän hölmöille höpinöillenne.
Jori raivona: vaparien avoimen fb-sivun lukeminen on "kyttäämistä"
37
181
Vastaukset
- Anonyymi
Vaparit on jo aiemmin rajoittaneet dB-sivujensa näkyvyyttä. Suljettu ryhmä lienee se, mitä haluaisivat, mutta kun se ei sovi.
- Anonyymi
Hups. Piti kyllä olla f-sivujen näkyvyydestä kyse. 😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hups. Piti kyllä olla f-sivujen näkyvyydestä kyse. 😁
Täyttä f-shittiä koko va-kerhon ajatusmaailma.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täyttä f-shittiä koko va-kerhon ajatusmaailma.
Nimenomaan.
- Anonyymi
Itse tunnut olevan puskaraivona, ei Jori Mäntysalo.
- Anonyymi
Aloittaja perusteli väitteensä viittaamalla Jorin avoimen ristiriitaiseen argumentaatioon. Millä sinä perustelet väitettäsi vai eikö vaparit katso tarpeelliseksi perustella kantojaan vaan edellyttävät ihmisten vain uskovan, kun liiton johto sanoo asian olevan niin?
- Anonyymi
No tämä kaverihan nyt kiukuttelee milloin mistäkin. Mutta eihän häntä kukaan ota tosissaan, niin mitä väliä mitä mieltä hän on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No tämä kaverihan nyt kiukuttelee milloin mistäkin. Mutta eihän häntä kukaan ota tosissaan, niin mitä väliä mitä mieltä hän on?
Kyllä. Jori on aika kiukuttelija.
- Anonyymi
Esa, ota pää pois puskasta! Ei tolla lailla oo näkymätön.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Esa, ota pää pois puskasta! Ei tolla lailla oo näkymätön.
Voi ei. Liiton johto on noloa.
- Anonyymi
Jori on tosiaan tehnyt tällä Suomi24/vapaa-ajattelu -palstalla seuraavan aloituksen:
==============================================
Fb-kyttääjästä
jori.mantysalo
26.09.2022 17:43
Palstalla on ketju, jossa viitataan Leo Melleriin, mutta haukutaan (ainakin otsikossa) vapaa-ajattelijoita. Sen on pakko perustua siihen, mitä kirjoitin joku aika sitten vaparien fb-sivulla.
Jotenkin jännä ajatella, että joku kyttää sivuamme innokkaasti, valmiina keksimään postauksesta jonkun aasinsillan haukkuakseen. Ei sillä, tarkoituksella julkinenhan se sivu on. Kiinnostaisi silti tietää mikä on "kyttääjän" syy toiminnalleen.
========================================
>>>Palstalla on ketju, jossa viitataan Leo Melleriin, mutta haukutaan (ainakin otsikossa) vapaa-ajattelijoita.
En löytänyt tällaista ketjua. Missä se on? Tällä vapaa-ajattelu palstallako? Päiväys, jolloin keskustelu avattu?
Eikös se ole hyvä että joku lukee (kyttää salaa) Jorinkin jorinoita kun kerran sivu on julkinen. Joria kiinnostaa siis tietää "mikä on "kyttääjän" syy toiminnalleen."
Mutta miten joku Meller liittyy tähän Jorin jorinaan?
Jori !
Kyllä sinun täytyy sietää sitä että joku lukee (kyttää) vapaasti luettavissa olevia, julkisia vapaa-ajattelijoiden fb-sivuja ! Ja syytä tällaiseen "kyttäämiseen" sinun ei tarvitse tietää !
Jori varo!
Sinulta saattaa olla vapaa-ajattelu lähtemässä lapasesta......- Anonyymi
Näyttää siltä, että vaparien kommentteihin saa kommentoida vain liiton johdon ja Jorin mieleisellä tavalla. Vapaasti ajattelemalla ajaa itsensä vaparien vihan kohteeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näyttää siltä, että vaparien kommentteihin saa kommentoida vain liiton johdon ja Jorin mieleisellä tavalla. Vapaasti ajattelemalla ajaa itsensä vaparien vihan kohteeksi.
Jori yrittää esittää itseään maltillisena. Hah!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jori yrittää esittää itseään maltillisena. Hah!
Ei uskalla nyt tulla vastaamaan sanoistaan. Tyypillinen vapari, jonka logiikka ja rationaalisuus on vain suuria puheita.
- Anonyymi
Jori erotettava vapareista!
- Anonyymi
Vapariliitto lakkautettava.
- Anonyymi
Laitat torille ison kyltin täynnä tekstä ja sitten jos joku vilkaisee sitä, niin se on kyttäämistä.
😅 😂 🤣- Anonyymi
Totta. Jori on sekaisin.
- Anonyymi
Vaparit haluavat julkisesti salaseura. Kirjoittelevat vallankumoukseen ja pappien leireille sulkemiseen tähtääviä suunnitelmiaan avoimilla nettisivuillaan, mutta eivät halua kenenkään muun lukevan niitä. Se on äärivasemmiston uusin keksintö: täysin demokraattinen, läpinäkyvä ja avoin illegaalinen toiminta.
Ja sitten vielä väitetään, ettei taistolaisuus muka kehity, vaan olisi jumiutuneisuuden tilassa...- Anonyymi
Vaparien ajattelu on pimeää. Jori on ilmoittanut, ettei edes lue kriittisiä ketjuja. Eli suojaa älyttömyyksiään välttämällä tietoisesti kritiikkiä.
- Anonyymi
Älyvapaata!
- Anonyymi
Älyvapaata. Ei tervettä.
- Anonyymi
Nyt Jorikertoo, kuinka surullinen hän on. Aivan kuin lasten lumiukko olisi rikottu. Voi nyyh.
- Anonyymi
Irrationaalista
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Irrationaalista
Kun joutui toisessa ketjussa keskustellessaan useiden kiertoliikkeiden jälkeen väkisin vastakkain sen kysymyksen kanssa, miksi jäädä vaparien merkityksettömään ja uppoavaan laivaan, Jori häipyi. Ei kestä sitä, että on väärässä.
- Anonyymi
Älyvapaata. Ero vapareista!
- Anonyymi
Jori on vain nolo. Nolo. 🤦♂️
- Anonyymi
Kannattaa erota vapareista.
- Anonyymi
Ei ole Jorikaankovin vakavasti otettavissa. Miksi vapareihin kuuluu vain keskitason alapuolellejääviä ajattelijoita?
- Anonyymi
Älyvapaata!
- Anonyymi
Ei ole Joriinkaan luottamista. Ihan hassu.
- Anonyymi
Joria hävettää
- Anonyymi
Osoittaa, että vaparien alasajo hermostuttaa häntäkin
- Anonyymi
Jori-boy !
Onko sinusta vaparien avoimen fb-sivun lukeminen "kyttäämistä" ?
T.
Anti van Antiwaparin- Anonyymi
Ei taida mieheltä vastausta irrota. Surkeaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei taida mieheltä vastausta irrota. Surkeaa
Tilanne kuvaa sitä epätasapainoa, johon hän on joutunut vapariliikkeen kuihtumisen takia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tilanne kuvaa sitä epätasapainoa, johon hän on joutunut vapariliikkeen kuihtumisen takia.
Vapariliike kuihtuu. Värrikin jo myöntää sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979