Niin paljon? Eikö sitä vois unohtaa.
Suutuitko siitä yhdestä asiasta
Anonyymi-ap
27871
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kyllä. Aion murh...ata sinut .
Tämä olisi ehkä kannattanut jättää kirjoittamatta se kun voidaan tulkita laittomana uhkauksena tuo oli se sit leikillään tai ei täällä kun siitä ei voi olla täysin varma
Kirjoittajat voidaan ottaa selville
Piti sanoa että aion hurmata sinut 😂
Tuollaiset varmaankin pitää selvittää... eikö täällä ole joku valvoja juuri sitä varten?
Täällä on vain robotteja ja trolleja .
Suutuin niin, että revin hiukseni päästä ja häpikset toisesta päästä juurineen.
Sul ei kumpiakaan!
Sitten kun motiivit selviää, niin voin yrittää unohtaa.
On asioita, joita ei vain voi unohtaa, vaikka kuinka olisi muuten ymmärtäväinen toisia kohtaan. Tämän olen oppinut ymmärtäväisenä ihmisenä. Liika hyvä itsessä voi olla pahasta.
Kyllä siinä oli nyt kuule useampikin asia mistä voi moni jopa suuttua.
Moni?
Oli joo.
Niin, eli sellaisia joista ihan yleisesti ottaen hyvinkin moni voisi suuttua jos omalle kohdalle osuisi.
Unohtamisesta ei kannata tässä vaiheessa edes haaveilla. Sinun pitää ottaa nyt vain rangaistus ilomielin vastaan, kun sen näin kernaasti suvaitsen sinulle antaa. Olet sen ansainnut. Et muuta.
Metsä vastaa samoin kun sille huutaa.
Lapsellista
En ole suuttunut mistään. Olen vain pettynyt.
Lapsen, ja etenkin koiran ja naisen koulutuksessa on oltava johdonmukainen.
Sulla taida olla kosketusta mihinkään mainituista
On. Siksi tiedänkin paremmin kuin sinä.
Oli siinä monta asiaa vaikuttamassa. Monta asiaa, joista muodostui liian suuri taakka ohitettavaksi. Silloin on parempi jättää se taakseen. Myös kommunikaation puute ja sen sellainen olemattomuus. Joka muodostaa traumasidoksen ja se ei todellakaan ole tervettä touhua.
Tämä ehkä joitakin omia pohdintoja, jotka eivät liity keneenkään oikeastaan. Suoraan sanottuna petos, tahaton tai tarkoitettu, mitä väliä - sama vaikutus koska sitä ei korjattu.
En tiedä mistä pitäis suuttua. Oon vaan todella surullinen ja pettynyt itseeni.
Kummasta haista vttu, vai kiinnostaa kuin kilo paskaa? Suutuin joo. Mutta ymmärrän että et voi oikein hyvin vissiin . Pientä opettelua vielä kuinka muille puhutaan. Toki en voi olla varma olitko se sinä. Mutta vedinpä kuitenkin herneet nenään ja toimin niinkuin se olisit ollut sinä. Ihan vaan itseni vuoksi.
Ei kaikkea voi unohtaa.
Pitäis olla rehellinen, eikä suoltaa tänne kaikkea tyhmää. Muuten ei asiat etene. Sorry, tosiasia.
No enpä oikeastaan. Teki vaan hyvää sinulle?! :)