MV-poppoon mukaan Suomi jatkuvasti sekä valmistautuu sotaan Venäjää vastaan että myös aseistautuu ankarasti.
Eikö Venäjä pelkästään Suonen hyökkäystä???
38
154
Vastaukset
Miten on, te MV:n "patriootit": kuinka ihmeessä Venäjä on oikein uskaltanut sitten viedä lähes kaikki joukot Suomen rajoilta pois?
Saisitteko vastattua tähän yksinkertaiseen kysymykseen? Ei kai tämä nyt sentään ole liian vaikea?
- Anonyymi
"Eikö Venäjä pelkästään Suonen hyökkäystä???"
Voisihan sitä vaikka vastatakin, jo kysymys ei olisi noin kryptinen. Anonyymi kirjoitti:
"Eikö Venäjä pelkästään Suonen hyökkäystä???"
Voisihan sitä vaikka vastatakin, jo kysymys ei olisi noin kryptinen.Avaus meni pieleen. Siinä piti lukea: "Eikö Venäjä pelkääkään Suomea?"
Ja kun epäilemättä kommentoitte, saisitteko samalla kerrottua niistä kansainvälisistä puolueettomista vaalitarkkailijoista, joita oli seuraamassa noita kansanäänestyksiä Venäjään liittymistä haluavissa Ukrainan osissa?
- Anonyymi
Entä luetko myös Vartiotornia?
Pytkönen, Bäckmanne, Luomi jne. tampiot ovat uskovia (ei järkeen luottavia) ihmisraunioita. Ei näiden ns. pläjäyksiä ole tarkoitettu vakavasti otettaviksi. Anonyymi kirjoitti:
Entä luetko myös Vartiotornia?
Pytkönen, Bäckmanne, Luomi jne. tampiot ovat uskovia (ei järkeen luottavia) ihmisraunioita. Ei näiden ns. pläjäyksiä ole tarkoitettu vakavasti otettaviksi.He ovat mitä ovat. Minusta tällaisten ihmisten väitteistä vain on puhuttava! Kun joku puhuu julkisuudessa täyttä potaskaa ja levittää sitä netissä, kyllä aiheesta on syytä keskustella.
Myös uskontojen nimissä esitettävistä irrationaalisista väitteistä tulisi puhua.
- Anonyymi
Ei ole Putinin käsikirjassa suoraa vastausta, mietimme vastaustamme huomiseen.
Eikö se ole vähän noloa, että ette saa sanottua oikein mihinkään mitään?
- Anonyymi
Älä nyt, kysymystä ei oikein ymmärrä. Tavallisuudesta poiketen, et tainnut lukea kirjoitustasi ennen lähettämistä.
Anonyymi kirjoitti:
Älä nyt, kysymystä ei oikein ymmärrä. Tavallisuudesta poiketen, et tainnut lukea kirjoitustasi ennen lähettämistä.
Noin todella kävi.
Haloo! Eikö Venäjä pelkää hyökkäystä lännestä?
- Anonyymi
Pelkäähän se. Putinin saduissa. Putin pelkää oman pallinsa heilumista, jos tasavallat eivät ole lojaaleja. Ukraina on esimerkki, ei ottanut Venäjän korruptoitumaa hallitsijaa.
Nyt pitää näyttää kotomaassa muille, mitä siitä seuraa.
Ei tähän kukaan putinpelle vastaa. Ei niillä olemitään mitä voisivat sanoa.- Anonyymi
Kyllähän diktaattoreille kansa on ollut aina ainoastaan välttämätön paha, ja keppihevonen päästä valtaan ja pysyä siinä kiinni.
Stalin ja Hitler olivat vain saman perkeleellisen hirmuvallan kolikon kaksi eri puolta. Mitään oleellista eroa ei näissä veikoissa ollut.
Vladimir IV suuri, on puhdas diktaattori, ja kuten edellä mainitujen hovissa, ympärille piisaa hännystelijää jos opprtunistista nomenklatuuraakin parveilemaan ja odottamaan, mahtaisiko suvereenin pöydältä tipahdella armonmurusia.
- Anonyymi
Venäjä on siirtänyt kaikki joukkonsa Suomen rajoilta pois. Näin se Nato jäsenyys tuo turvaa myös Venäjälle. Nyt on turvallista olla kun vieressä on aito puolustusliitto, siksi Venäjä ei olekaan vastustanut asiaa
Ei nyt sentään kaikkia, mutta maajoukoista jo yli 80 %. Selvästi varautuvat suurhyökkäykseen Pohjolan suunnalta.🥱😏
- Anonyymi
Venäjältä tuli toissapäivänä 17000 asekelpoista miehittämään Suomen .
- Anonyymi
Samaan aikaan Suomesta poistui yli 9000 venäläistä.
- Anonyymi
Ai jaa. Onkin kyse pelkäämisestä?
- Anonyymi
Otsikko ei ole suomea, joten en vaivaudu lukemaan.
- Anonyymi
Ei Venäjä pelkää Suomen hyökkäystä. Suomella ei ole sellaisia aikomuksia ja Putin tietää sen.
- Anonyymi
Putinin sinisilmäisyyttä. Suomi hyökkäsi Venäjälle 30.11.1939, vaikka Venäjä ei ollut vielä edes julistanut sotaa. Niin kavalia me tsuhnat olemme. Ilkeyksissämme maksoimme sotakorvauksetkin hyökkääjälle.
- Anonyymi
Putin on pikku pojan kokoinen tosin 5 senttiä #pidempi" kuin stalin eli toiminta kummallakin johtuu Alemmuuskompleksista. Stalin tykkäsi nuorista "seuralaisista" miksei vladimir Suurikin.
- Anonyymi
Nythän me voitaisiin ottaa Karjala takaisin.
- Anonyymi
Karjalaa ei tahdo kukaan järkevä takaisin. Tarkoituksella se Venäjälle työnnettiin.
Voisi miettiä tulisiko Venäjälle lahjoittaa loputkin Itä-Suomesta koska siellä ei ole kuin työtä vieroksuvia juntteja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Karjalaa ei tahdo kukaan järkevä takaisin. Tarkoituksella se Venäjälle työnnettiin.
Voisi miettiä tulisiko Venäjälle lahjoittaa loputkin Itä-Suomesta koska siellä ei ole kuin työtä vieroksuvia juntteja.Noh noh…
Anonyymi kirjoitti:
Noh noh…
Tuskin nyt työnnettiin, mutta aika harva sitä nyt taitaa takaisinkaan haaveilla. Se sukupolvi alkaa jo olla kadonnut.
- Anonyymi
Uudenmaan voisin kyllä vaihtaa Karjalaan.
- Anonyymi
On jo melkoinen vauhti päällä, kun "suoni" rupeaa hyökkäämään.
- Anonyymi
TruthReallyHurts kirjoitti:
Sinullako ei ole kykyä ymmärtää kirjoitusvirheitä?
Virheiden ymmärtäminen on minulle ollut aina vaikeaa. Olen pahoillani. Olen itse pyrkinyt välttämään niitä.
Anonyymi kirjoitti:
Virheiden ymmärtäminen on minulle ollut aina vaikeaa. Olen pahoillani. Olen itse pyrkinyt välttämään niitä.
Epäilemättä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv262476- 1142106
- 1221769
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?681647Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91517Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901075Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161261074Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87985Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35967Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15959