Viime päivinä on taas alkanut polttoaineiden hintasirkus.
Jos samalla mittarilla 95 polttoaineen hinta on laskenut ja samanaikaisesti E85 hinta on noussut, menee tämä täysin minun logiikan ulkopuolelle. Ainut logiikka on se, että
hinnat vedetään hatusta. Niin koska E85 on enimmillään 20% bensaa. Muut yleiskustannukset ovat muuten samat, mutta E85 logistiset ovat pienemmät.
No tässä taas sahataan ekologisten tavoitteiden jalkaa poikki. Kun E85 ja 95 hinnan ero menee liian pieneksi, loppuu E85 myynti. Ajan bensalla kun kilometri hinta on sama. Niin ja pääsen tankillisella paljon pidemmälle.
Tämä mittarisirkus täällä suomessa on ainoa laatuaan koko euroopassa. Tämän saa helposti selville muualta Euroopasta, koska monet myyjät näyttävät asemakohtaisesti eri polttoaineiden hinnan lähes reaaliaikaisesti.
Euroopan viimeinen perspohjola.
Ranskalaisille nostan hattua. Siellä on siirrytty puheista tekoihin.
Suomi on ikuinen viimeinen junan vaunu, jonka kassassa ei ole muuta kuin velkaa.
Markkinahintoja(ko)?
Anonyymi-ap
1
168
Vastaukset
- Anonyymi
Nii ja mikäs vittu siinä on ettei muutenkaan hinnat putoo. Kovassa on monissa paikoin et sais alle 2e
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962159
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231360Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786