USA tuhosi kaasuputket. Pelkona oli, että venäjän kaasusta täysin riippuvainen saksa liitoutuisi venäjän kanssa ja uhkaisi euroopan turvallisuutta, veisi Stalinin ja Hitlerin unelmat finaaliin!
Putkestahan tulee edelleen kaasua, joten vaikka saksa on väittänyt, että hanat olisi kiinni, niin USA sai selville, että kaasua virtasi edelleen normaalisti. Vasta kaasuputkien räjäytys lopetti kaasun toimituksen. Heti räjäytysten jälkeen mm. Volkswagen konserni ilmoitti olevansa kusessa koska sen saksan autotehtaat ei toimi ilman venäjän kaasua.
Saksan energiasta 70 % tulee venäjältä, tai siis tuli ennen kaasuputkien räjäytystä. Saksa oli täysin riippuvainen venäjästä.
Kaasuputkien räjäytysten jälkeen venäjän johto on nyt todella peloissaan, kaikki pelkäävät kuollakseen. Hymy on hyytynyt jopa muuten niin leson pääministerin naamalta, samoin puten leso tiedottaja on täysin muuttunut mies.
Tämä on totuus.
USA tuhosi kaasuputket
Anonyymi-ap
4
<50
Vastaukset 4
- Anonyymi
Volkkarin virallinen ilmoitus https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/587efd29-ee90-4077-b14c-839e6e25c304
- Anonyymi
Sinun totuus on humpuukia. Pelkkää tyhmää asennetta.
- Anonyymi
Tehtaat kiinni vain, jää rikkailta uudet bemarit ja mersut ostamatta >:D
Toivottavasti putkien räjäyttäjät selviävät. Se tieto on mielenkiintoinen. Se tietenkin on selvää, että syyllinen ei myönnä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771580
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.104793En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203598- 128561
- 48546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510- 25493