Kaikki venäläiset tietävät että heille on valehdeltu sukupolvien ajan, mutta nyt: yli 70 vuoden jälkeen se maksaa kokonaisten perheiden elämän ja olemassaolon, kun pojat, veljet, isät ja muut miehet kuolevat. Ja minkä takia?? Pikapuoliin tätä kyselevät kaikki venäläiset. Putinin vastaus Ukrainan "natsinarkkariterroristeista" ei riitä.
Venäjän Äideillä on surulliset ajat edessä
Anonyymi-ap
21102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Niin on. Nyt tämä maailman ainoa neandertali nyrkkeilijäkin lähtee tapattamaan itsensä.
Suurimmalle osalle ihmiskuntaa on valehdeltu, uskontojen puolelta, tuhansien vuosien ajan
Muun muassa. Paljon murhattiin suomalaisiakin kun kristinuskolle raivattiin tietä, ja nyt niiden murhaajien persettä nuollaan! Onhan se erikoista muutenkin että suurimmalla osalla väestöstä on niin matala älykkyys, että ihan tosissaan uskovat niihin juttuihinsa, normaalisti sellaisesta joutuisi osastolle.
Miksi tätä Wenäjän kansaa rangaistaan vuosisadasta toiseen; taantumukselliset tsaarivallat - bolshevismikommunismin diktatuuri - Putinin paranoidinen psykoosivalta hakkaa nyt täysillä...
- pitäisi ellääkin jossakin välissä????
Olette väärässä. Teillä ei ole oikeaa tietoa siitä 1900 alun vallankumouksesta ja miksi ja ketkä tappoi tsaarin. Pahantekijät NL aikana olivat muualta. Sotien syyt ja se että khazaarit tappoivat venäläisiä 30 miljoonaa vainoissa,kidutettiin nälässä ym. Jos tietäisitte heidänkin kärsimykset saman toimijan taholta kuin nyt Ukrainan natsien takapirut keksisitte vähemmän typeriä juttuja venäläisistä. Sama eporukka tehnyt pahaa muualla esim Usassa ja EUssa.
Media kertoo valheita kaikesta.
Venäjä on natsivaltio. Putin on Venäjän Hitler.
No tuossapa taas joku sekopäinen "totuuden julistaja".
Mistä näitä idiootteja sikiää? Pietarin valehtelutehtaalta ainakin.
Putin järjestää pian provokaation eli ampuu ohjuksia omiin kaupunkeihinsa väittäen niitä lännen ampumiksi. Taas mummot kiittävät, kun Putin vannoo kostoa.
Hyvinkin todennäköistä. Räjäyttihän tuo psyko kerrostalojakin Moskovasss v 1999 ja syytti siitä tsetseenejä.
Paljon jää surevia omaisia! Jos sota kestää vielä vuoden niin kaatuu helposti 200 tuhatta kouluttamatonta venäläistä varusmiestä. Voi sitä surun ja katkeruuden määrää kun venäjän kansa lopulta herää transsistaan!
Älä muuta sano! 😟
Oletpa tyhmä.
Tyhmyys asuu Venäjällä Kremlissä ja duumassa. Tyhmyyden kaverina siellä asuu pahuus.
Mitä lupasi Putin venäläisille aikaisemmin puheessaan:
”Ymmärrän, että olette huolissanne rakkaimmistanne. Korostan, että varusmiehet eivät osallistu taisteluihin, eivätkä tee niin tulevaisuudessa. Ei tule olemaan mitään lisäkutsua reserviläisille.”
Siis ei muka tule olemaan lisäkutsua eli liikekannallepanoa reserviläisille? Luulisi nyt jo tyhmemmänkin venäläisen tajuavan että heillehän on valehdeltu koko ajan. Mutta eihän niiden sokeina määkivien lampaiden päähän mitään pälkähdä koskaan.
Mitä meinaat asialle tehdä? Vai tyydytkö vain hekumoimaan asialla?
Huudahtamalla Kurva Putin venäläisille
Venäjä on totalitaarinen natsivaltio. Meno Ukrainalta rosvottujen alueiden Venäjään liittämisjuhlassa Moskovan punatorilla oli aivan kuin muinaisesta Natsi-Saksan bakkanaalista.
Äänessä oli sotaan kiihottavia ryssänatseja. Todella Göbbelsiä muistuttava oli eräs ortodoksipappi. Täydellinen sekopää natsi! Oksettavaa touhua!
Venäjä on natsivaltio!
Pirut saavat haudata pentujaan. Ja tällä ei ole loppua niin kauan kuin kreml lähettää paskasakkia teurestattavaksi.
Koska Venäjällä kuolee ensimmäinen eliitin lapsi sodassa?
NO EI KOSKAAN, koska Venäjän kermaperseet ovat hoitaneet lapsensa vapaaksi asepalveluksesta ja sodassa uhrataan vain köyhiä, joilla ei ole rahaa eikä suhteita hoitaa itseään / lapsiaan vapaaksi asepalveluksesta.
Duginin räjäytetty tytär taisi olla ns. sivulllinen uhri..
Äidit ne pojat on kasvattaneet. Eikä kansaa rangaista se tykkää kun sillä on voimakas ja viisas johtaja, tykkäävät olla martyyrejä niinkuin aina. Ihan hymyssä suin haitarin soidessahan nuo sotaan lähtevät ja tapoihin kuuluu tirauttaa pieni itku. Hyvilllä mielin odottelevat sotasaalista ja sotarikollisia kotiin. Jos kansa oikeasti haluaa muutosta niin ei niiden tarvitsisi pelätä vankituomiota ja poliisia. Ei ryssällä olisi edes sellejä kaikille jos kansa nousi ahdingostaan mutta eivät halua. Niin sitä makaa kuin petaa. Äitejä ja vaimoja ei tarvi ollenkaan surkutella valtiohan ne hoitaa ja on hienoa olla sotasankarin äiti tai leski