Venäjän Äideillä on surulliset ajat edessä

Kaikki venäläiset tietävät että heille on valehdeltu sukupolvien ajan, mutta nyt: yli 70 vuoden jälkeen se maksaa kokonaisten perheiden elämän ja olemassaolon, kun pojat, veljet, isät ja muut miehet kuolevat. Ja minkä takia?? Pikapuoliin tätä kyselevät kaikki venäläiset. Putinin vastaus Ukrainan "natsinarkkariterroristeista" ei riitä.
21102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Niin on. Nyt tämä maailman ainoa neandertali nyrkkeilijäkin lähtee tapattamaan itsensä.

Äänestä

Suurimmalle osalle ihmiskuntaa on valehdeltu, uskontojen puolelta, tuhansien vuosien ajan

Äänestä
  • Muun muassa. Paljon murhattiin suomalaisiakin kun kristinuskolle raivattiin tietä, ja nyt niiden murhaajien persettä nuollaan! Onhan se erikoista muutenkin että suurimmalla osalla väestöstä on niin matala älykkyys, että ihan tosissaan uskovat niihin juttuihinsa, normaalisti sellaisesta joutuisi osastolle.

    Äänestä

Miksi tätä Wenäjän kansaa rangaistaan vuosisadasta toiseen; taantumukselliset tsaarivallat - bolshevismikommunismin diktatuuri - Putinin paranoidinen psykoosivalta hakkaa nyt täysillä...
- pitäisi ellääkin jossakin välissä????

Äänestä
  • Olette väärässä. Teillä ei ole oikeaa tietoa siitä 1900 alun vallankumouksesta ja miksi ja ketkä tappoi tsaarin. Pahantekijät NL aikana olivat muualta. Sotien syyt ja se että khazaarit tappoivat venäläisiä 30 miljoonaa vainoissa,kidutettiin nälässä ym. Jos tietäisitte heidänkin kärsimykset saman toimijan taholta kuin nyt Ukrainan natsien takapirut keksisitte vähemmän typeriä juttuja venäläisistä. Sama eporukka tehnyt pahaa muualla esim Usassa ja EUssa.
    Media kertoo valheita kaikesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Olette väärässä. Teillä ei ole oikeaa tietoa siitä 1900 alun vallankumouksesta ja miksi ja ketkä tappoi tsaarin. Pahantekijät NL aikana olivat muualta. Sotien syyt ja se että khazaarit tappoivat venäläisiä 30 miljoonaa vainoissa,kidutettiin nälässä ym. Jos tietäisitte heidänkin kärsimykset saman toimijan taholta kuin nyt Ukrainan natsien takapirut keksisitte vähemmän typeriä juttuja venäläisistä. Sama eporukka tehnyt pahaa muualla esim Usassa ja EUssa.
    Media kertoo valheita kaikesta.

    Venäjä on natsivaltio. Putin on Venäjän Hitler.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Olette väärässä. Teillä ei ole oikeaa tietoa siitä 1900 alun vallankumouksesta ja miksi ja ketkä tappoi tsaarin. Pahantekijät NL aikana olivat muualta. Sotien syyt ja se että khazaarit tappoivat venäläisiä 30 miljoonaa vainoissa,kidutettiin nälässä ym. Jos tietäisitte heidänkin kärsimykset saman toimijan taholta kuin nyt Ukrainan natsien takapirut keksisitte vähemmän typeriä juttuja venäläisistä. Sama eporukka tehnyt pahaa muualla esim Usassa ja EUssa.
    Media kertoo valheita kaikesta.

    No tuossapa taas joku sekopäinen "totuuden julistaja".
    Mistä näitä idiootteja sikiää? Pietarin valehtelutehtaalta ainakin.

    Äänestä

Putin järjestää pian provokaation eli ampuu ohjuksia omiin kaupunkeihinsa väittäen niitä lännen ampumiksi. Taas mummot kiittävät, kun Putin vannoo kostoa.

Äänestä
  • Hyvinkin todennäköistä. Räjäyttihän tuo psyko kerrostalojakin Moskovasss v 1999 ja syytti siitä tsetseenejä.

    Äänestä

Paljon jää surevia omaisia! Jos sota kestää vielä vuoden niin kaatuu helposti 200 tuhatta kouluttamatonta venäläistä varusmiestä. Voi sitä surun ja katkeruuden määrää kun venäjän kansa lopulta herää transsistaan!

Äänestä
  • Älä muuta sano! 😟

    Äänestä

  • Oletpa tyhmä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Oletpa tyhmä.

    Tyhmyys asuu Venäjällä Kremlissä ja duumassa. Tyhmyyden kaverina siellä asuu pahuus.

    Äänestä

Mitä lupasi Putin venäläisille aikaisemmin puheessaan:

”Ymmärrän, että olette huolissanne rakkaimmistanne. Korostan, että varusmiehet eivät osallistu taisteluihin, eivätkä tee niin tulevaisuudessa. Ei tule olemaan mitään lisäkutsua reserviläisille.”

Siis ei muka tule olemaan lisäkutsua eli liikekannallepanoa reserviläisille? Luulisi nyt jo tyhmemmänkin venäläisen tajuavan että heillehän on valehdeltu koko ajan. Mutta eihän niiden sokeina määkivien lampaiden päähän mitään pälkähdä koskaan.

Äänestä

Mitä meinaat asialle tehdä? Vai tyydytkö vain hekumoimaan asialla?

Äänestä
  • Huudahtamalla Kurva Putin venäläisille

    Äänestä

Venäjä on totalitaarinen natsivaltio. Meno Ukrainalta rosvottujen alueiden Venäjään liittämisjuhlassa Moskovan punatorilla oli aivan kuin muinaisesta Natsi-Saksan bakkanaalista.

Äänessä oli sotaan kiihottavia ryssänatseja. Todella Göbbelsiä muistuttava oli eräs ortodoksipappi. Täydellinen sekopää natsi! Oksettavaa touhua!
Venäjä on natsivaltio!

Äänestä

Pirut saavat haudata pentujaan. Ja tällä ei ole loppua niin kauan kuin kreml lähettää paskasakkia teurestattavaksi.

Äänestä

Koska Venäjällä kuolee ensimmäinen eliitin lapsi sodassa?

NO EI KOSKAAN, koska Venäjän kermaperseet ovat hoitaneet lapsensa vapaaksi asepalveluksesta ja sodassa uhrataan vain köyhiä, joilla ei ole rahaa eikä suhteita hoitaa itseään / lapsiaan vapaaksi asepalveluksesta.

Äänestä
  • Duginin räjäytetty tytär taisi olla ns. sivulllinen uhri..

    Äänestä

Äidit ne pojat on kasvattaneet. Eikä kansaa rangaista se tykkää kun sillä on voimakas ja viisas johtaja, tykkäävät olla martyyrejä niinkuin aina. Ihan hymyssä suin haitarin soidessahan nuo sotaan lähtevät ja tapoihin kuuluu tirauttaa pieni itku. Hyvilllä mielin odottelevat sotasaalista ja sotarikollisia kotiin. Jos kansa oikeasti haluaa muutosta niin ei niiden tarvitsisi pelätä vankituomiota ja poliisia. Ei ryssällä olisi edes sellejä kaikille jos kansa nousi ahdingostaan mutta eivät halua. Niin sitä makaa kuin petaa. Äitejä ja vaimoja ei tarvi ollenkaan surkutella valtiohan ne hoitaa ja on hienoa olla sotasankarin äiti tai leski

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kaikki venäläiset tietävät että heille on valehdeltu sukupolvien ajan, mutta nyt: yli 70 vuoden jälkeen se maksaa kokonaisten perheiden elämän ja olemassaolon, kun pojat, veljet, isät ja muut miehet kuolevat. Ja minkä takia?? Pikapuoliin tätä kyselevät kaikki venäläiset. Putinin vastaus Ukrainan "natsinarkkariterroristeista" ei riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu