Otsikko on kysymys,ja kun kun Lappajärvellähän kohtalaisen paljon asuu tuon maan kansaa,asiallisia vastauksia haen.
Miltä tuntuu olla Venäläinen,tässä mailmassa?
Anonyymi-ap
11242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ei hääviltä
Ihan kivalta.
Venäjä on viisas valtio,kun siirtyi kultakantaan.Mikäli emme seuraa perässä tuhoudumme Eu.n mukana. https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/sahinpe/179849-rahanpuutteen-syy/
Tässä hyvä tietopaketti asioista,joista media jatkuvasti syyttelee Venäjää. https://keskustelu.suomi24.fi/t/17592368/todisteet-vahvistavat--usanato-on-itse-piru---riidankylvaja-#comment-116847281
Niin, Venäjää ei voi olla syyttämättä.
Kerroppas meille,miltä tuntuu olla ääliö tässä maailmassa? Mielenkiinnolla odottelemme vastausta.
Olen ylpeä kertoessani totuutta💥
Taipuu totuuden.
Tätä väestönvaihtoa meidän maan hallitus ajaa. SUOMALAISTEN PERUS- JA IHMISOIKEUKSIEN PUOLUSTAJAT!
Suomen Uutiset julkaisi tänään 28.9.2022 elämänkumppanini OTT, dosentti Petter Kavoniuksen ansiokkaan ja Suomessa ainutkertaisen tieteellisen analyysin (haitta)maahanmuutosta kantaväestön perus- ja ihmisoikeuksien kannalta.
Tässä linkki lähetykseen:
https://www.suomenuutiset.fi/perusasiaa-tiistaina…/
Tutkimus (kirja) on ladattavissa ja luettavissa myös pdf-muodossa netistä Suomen Perustan sivuilta. Tässä linkki:
https://www.suomenperusta.fi/…/maahanmuuton-vaikutuksista…/
Maahanmuutto heikentää suomalaisten perusoikeuksia rapauttamalla julkisen talouden rahoitusta, yhteiskunnan sosiaalista koheesiota, yleistä turvallisuutta ja demokratian toimivuutta. OTT, dosentti Petter Kavonius tarkastelee tutkimuksessa maahanmuuton vaikutuksia suomalaisten perusoikeuksille, jotka sivuutetaan maahanmuuttoon liittyvissä keskusteluissa ja päätöksenteossa kokonaan.
Nykyinen tuhoisa maahanmuuttopolitiikka on osa globalistien agendaa.
Kannattaa tutustua ja jakaa laadukasta tieteellistä analyysiä tärkeästä aiheesta levitykseen kaikille suomalaisille. Rohkea isänmaallinen teko! Jokaisen kannattaa herätä siihen, mistä hesari ei kerro mitään ja mihin nykyisellä maahanmuuttopolitiikalla pyritään ja mihin se väistämättä johtaa, jos kehitystä ei äkkiä pysäytetä.
Yhdenkään suomalaisen ei kannata alistua muuttumaan vähemmistöksi omassa maassamme. Ruotsin katastrofia katsomalla näkee suoraan, mihin globalistien ja vihervasemmiston tuhoisa maahanmuuttopolitiikka ja "kotouttaminen" johtaa, jos sitä ei maassamme pysäytetä. Se johtaa katastrofiin kaikkien suomalaisten kannalta ja tilanteeseen, jossa Suomi ja kantaväestön perus- ja ihmisoikeudet katoavat, Suomi muutetaan maahanmuutolla väestöltään ulkomaalaisväestöksi ja meidät suomalaiset vähemmistöksi ja alistetuksi alistetuksi kansanosaksi omassa maassamme. Jos tänne tuodaan massiivinen määrä islamisteja ja väestöä autoritarismia kannattavista maista, ei tarvita paljonkaan sen päättelemiseen, että siellä tulevaisuuden Suomessa valtiosääntömme lakkautetaan, kristinusko loppuu ja omat lakimme ja nykyiset oikeutemme korvataan "uuden enemmistöväestön" erilaisilla normeilla, jos tätä vahingollista kehitystä eivät suomalaiset itse aktiivisesti ryhdy vastustamaan, lopettamaan ja omia perus- ja ihmisoikeuksiaan puolustamaan!
Jaana Kavonius
Lakimies, OTK (eläkkeellä)
Totuuspuolueen perustaja ja hallituksen puheenjohtaja
Oikeusturvakeskus ry:n perustaja ja hallituksen puheenjohtaja
Oikeustaistelija, kaikkien suomalaisten puolustaja
Täysin arvoton ja hyljeksitty kansa venäläiset. Valehtelua,vääristelyä,silkkaa pahuutta karmea kansakunta. Tunnen inhoa ja halveksuntaa venäjää kohtaan. Sen he ovat itse itselleen aiheuttaneet. Totuus on se.
varmaan samaltakun persun.
pitäis hävettää mutta ymmärrys ei riitä siihen.