Kyllä siellä nyt ukrainalaiset rupeavat saamaan kyytiä kun nämä urheat ja motivoituneet supersotilaat päästetään kimppuun :D MIksi Venäjällä ryssitään ihan jokainen asia? Onko se vain maan tapa ja perinne?
Leningradin trollit täällä länkyttävät naamaansa ja uhoavat mutta tämä on kuitenkin se totuus:
https://www.verkkouutiset.fi/a/varvatyt-valittavat-ei-ruokaa-varjottelya-kylmassa/#6d37dd04
Urhea Venäjän armeija :D
16
101
Vastaukset
Kyllä Ukrainan natsit palautetaan ruotuun tuollaisella porukalla.
Meidän on jatkettava vaan sillä hyväksi koetulla Paasikivi-Kekkonen-linjalla jotta eivät päästäisi noita meidän kimppuun.- Anonyymi
Eihän niillä ole edes vessanpyttyjä mukana. Kauheaa, miten selviävät ilman.
- Anonyymi
KATSO
- Anonyymi
Ei voi kauhalla vaatia jos on lusikalla annettu.
Vjotkaa , vjähän lishää voodkaa. - Anonyymi
Putin motittaa ukrainalaiset lähettämällä joukkoja Suomen, Armenian ja Kazakstanin kautta Ukrainan selustaan.
Suomessa olen jo nähnyt plutoonan verran desantteja pankkiautomaatin ympärillä.
Kyllä russa osaa!- Anonyymi
Kyllä 😂
- Anonyymi
Ryssiminen kuuluu Venäjällä asiaan. Se on maan normaali.
- Anonyymi
Demareilla sama tauti. Sanna ryssii kaiken.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demareilla sama tauti. Sanna ryssii kaiken.
Ja sinä myös?
- Anonyymi
Vuorokaudessa 500 örkkiä tapettu.....joukossa myös liikekannellepanon määräämiä henkilöitä, kylläpä kannattaa uhrata henkensä Putinin vuoksi. Slava Ukraini !!
- Anonyymi
Jos ne tuosta lähtevät kävelemään kohti rintamaa, siinä on kova pulina. Kai ovat muistaneet ottaa mukaan muijien tampoonit haavoja varten.
- Anonyymi
Pojat siellä lähdössä vessanpyttyvarkaisiin. :)
- Anonyymi
Ukrainalaisia naurattaa kun ovat jo saaneet vangiksi tuota venäläistä rupusakkia, joka on pakolla lähetetty sotimaan ilman kunnon koulutusta ja varusteita. Juopporetkuja ryysyläisiä joilla on jokin ikivanha ruostunut kivääri kädessä, siinä on venäläisten uljas täydennysmiehistö.
- Anonyymi
Venäjä on surkea natsihylkiövaltio. Miksi nuo palelevat miehet eivät yksinkertaisesti lähde kävelemään tuolta pellolta koteihinsa? Lampaitako ovat?
- Anonyymi
Venäläisiltä on ajatteleminen kielletty tarpeettomana ja vaarallisena. Ei tosin olisi tarvinnut erikseen edes kieltää, koska eivät harrastaisi sitä muutenkaan koskaan.
- Anonyymi
Mitähs läkshit!
https://www.youtube.com/watch?v=I0jd-K9rdEw
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1833495Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3752197Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii562176- 432042
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4291163Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1181045- 59984