Olemalla auttamatta nyt Ukrainaa Saksa

Anonyymi-ap

maksaa kunniavelkaansa Venäjälle vuosina 1941-45 aiheuttamastaan hirvittävästä tuhosta. Siinä syy Saksan nuukuuteen avunannossa.

11

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saksalaispanssarit ihanalla Donetskin laakiolla vapauttamassa Mariupolin pandoloita, jotka odottavat maakuopissa kaltereiden takana.

      • Anonyymi

        Niin, ja jo lähellä Volgogradia eli entistä Stalingradia. Halunneeko Saksa ottaa koitoksen uusiksi jos tällä kertaa sattuisi voittamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin, ja jo lähellä Volgogradia eli entistä Stalingradia. Halunneeko Saksa ottaa koitoksen uusiksi jos tällä kertaa sattuisi voittamaan.

        Volgogradiin alle 200 km ja Moskovaan vähän yli 200 km. Tästä Nato voisikin yrittää antaa kuoliniskun.


    • Anonyymi

      Saksalaiset tosin tuhosivat Ukrainaa pahemmin , kuin mitä Venäjää.

    • Anonyymi

      Saksa auttaa Ukrainaa,kuten muutkin Naton ja EU:n jäsenmaat.

      Mahdollinen "kuniavelka" Venäjälle on maksettu kymmeneen kertaan kaasu-ja öljyostoilla.
      Niillä rahoillahan Venäjä on varustautunut.

      • Anonyymi

        Kaasu- ja öljyostot ovat normaalia kaupankäyntiä, sitä tekevät kaikki valtiot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaasu- ja öljyostot ovat normaalia kaupankäyntiä, sitä tekevät kaikki valtiot.

        Yhtä normaalia on se, että kaikki länsimaat tukevat aiheettoman natsihyökkäyksen kohteeksi joutunutta Ukrainaa sen urheassa itsenäisyystaistelussa!


    • Mitä sinne Pietariin muuta kuuluu? Trollitehtaan tuotantotavoitteita on näemmä kiristetty. Joko katulapset ovat alkaneet painua viemäritunneleihin?

    • Anonyymi

      Saksa on varjo sotilaallisesta suurvallasta!Saksa on mix kansalaisuuksia ja uskontoja,että yhtenäisyys on haavekuva!

      • Anonyymi

        Mutta auttaa ja tukee kovasti Ukrainaa siitä huolimatta!


    • Anonyymi

      Entä jos venäläiset eivät pääse pakenemaan Krimin kauttakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe