Mistäs Kotkan seudulta kannattaisi ostaa noin kymmpitonnin käytetty auto?
Onko liikkeitä jotka kannattaa kiertää kaukaa?
Kotkan autoliikkeet kokemuksia?
17
1156
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko ostamassa autoliikettä vai autoa?
- Anonyymi
En osta autoa jonka entinen kotiosoite on kotkansaarella. Kaikki iskarit tukivarret ym on Kotkan mukulakivillä rikottu vaihtokuntoon.
- Anonyymi
Eikö sinulla poikaraukalla ole varaa uuteen autoon siellä Kymissä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö sinulla poikaraukalla ole varaa uuteen autoon siellä Kymissä?
Arvauksesi meni 100% täysin pieleen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arvauksesi meni 100% täysin pieleen.
Uudet autot ovat harvoin rikottu mukulakivillä vaihtokuntoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö sinulla poikaraukalla ole varaa uuteen autoon siellä Kymissä?
Ei ole monessa muussakaan paikassa.
- Anonyymi
Jep. Ne vuodet jotka kotkassa asuin niin ihmettelin, että eikö näitä mukulakiviä voisi vähän harventaa tai jotain? Pala historiaa joo mutta jousta ja iskaria alkaa mennä sekä muuta niveltä kun niillä autonsa hölskyttää. Vaikka ajaa ykkösvaihteella manuaaliaskilla niin silti kauhee tärinä. Nii sitte kyl jous muuttaakkin kehittyneenmpään ja modernimpaan kaupunkiin jossa ei mukulakivet autoakaan hajota eikä ihmiset oo niin v-mäisiä muutenkaan.
- Anonyymi
se autohalli kotka kannattaa kiertää kaukaa....vuosia seisseet suurin osa niistä
- Anonyymi
Sinulla ei seiso kuin järki.
- Anonyymi
Nää on sellaisia juttuja, että moni pettää, jos et ole tarkkana ja tietävänä.
- Anonyymi
Vanhoilla vihreillä ajaminen. Olen muuttanut tänne Kotkaan ja olen laittanut merkille "vanhoilla vihreillä ajaminen" että täällä vaihtuu valot vihreästä punaiseen suoraan ilman rytmitystä, voisi palaa myös hetken keltainen. Tämä tarkoittaa vain sitä, että pitääkö tehdä paniikkijarrutus. No. sitä täällä Kotkassa kyllä näkee.
- Anonyymi
Usein käynti optikolla riittää!
- Anonyymi
Hirvosen moottori ja Kervisen autokorjaamo. Niitä kannattaa välttää. Pelkkää nillitystä ja jargonia.
- Anonyymi
En tiiä, mut tonnin autojen kanssa ole jopparien kanssa varovainen.
- Anonyymi
Kokeile vaikka Kamuxia Kyminlinnantiellä tai Deltaa Karhulassa.
Kalliit merkkiliikkeet on ylihinnoitelleet itsensä. - Anonyymi
Kotkan autotalo, sieltä löytyy parhaat vähän ajetut edullisesti ja luotettavaa kauppaa.
- Anonyymi
🤣🤣😂😂😭😭
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5128739Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1366010Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3505075Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli604684Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s864283Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664003SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1783862- 911808
- 1031364
- 47929