Yhdysvaltojen lupaus ydiniskun tapahduttua tuhota venäjän joukot Ukrainasta.
Ei Putleri välitä 200 000- 300 000 omasta miehestä p....n vertaa jos niin pienellä rankaisulla voi käyttää ydinasetta Ukrainassa..
Putlerilla on suorastaan himo päästä käyttämään kyseistä asetta!
Yhdysvallat innostaa venäjää ydiniskuun!
18
62
Vastaukset
- Anonyymi
Putinin aloittaman Ukrainan sodan keksitty syy on typerin mitä maailmasta löytyy, täysin tyhjästä keksittyjä syytöksiä. On vain putinin isovenäläinen ajatus alistaa muut kansat alaisikseen ja ryöstää kaiken mitä kykenee.
Putin on täysin turhaan tapattanut venäjän ja Ukrainan kansalaisia.
Nyt myös Kiina ja Intia ovat saaneet tarpeekseen putinin toimista, talouskasvu pysähtyy ja länsi peruu ja vetää investointejaan pois. Putin on todellisuudessa aiheuttanut maailmanlaajuisen talouslaman koka kestää vuosia, ei siis ihme että venäjästä on saatu tarpeekseen. Ainoa hyvä asia tuossa on se että venäjä kärsii itse kaikken kovimmat kolaukset ja hyvä niin.- Anonyymi
Muistelkaamme USA:n terrorismintorjuntasodan typeriä tekosyitä.
Anonyymi kirjoitti:
Muistelkaamme USA:n terrorismintorjuntasodan typeriä tekosyitä.
Voitte tehdä sitä ihan keskenänne teidän lääkekaappilaisten kolmen hengen seuroissa. Muistakaa alku-, loppu- ja välirukoukset!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistelkaamme USA:n terrorismintorjuntasodan typeriä tekosyitä.
Pitäkää siitä vaikka hurmosseurat. Nyt eletään tätä aikaa.
- Anonyymi
Yhdysvallat tietää että venäjän ydiniskut säästäisivät ihmishenkiä ja vastustavat siksi niitä.
Japanin iskujensa jälkeen USA innostui niiden ihmishenkiä säästävästä aspektista.Metkaa. Teidän mukaanne USA on käynyt kymmeniä julmia ja aiheettomia sotia, mutta ei ole yhdessäkään alkanut säästää ihmishenkiä ydinasein. Ei ole edes uhkaillut.
Venäjä uhkailee heti, kun se ensin itse on ryssinyt sodassaan ihan kaiken.- Anonyymi
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Metkaa. Teidän mukaanne USA on käynyt kymmeniä julmia ja aiheettomia sotia, mutta ei ole yhdessäkään alkanut säästää ihmishenkiä ydinasein. Ei ole edes uhkaillut.
Venäjä uhkailee heti, kun se ensin itse on ryssinyt sodassaan ihan kaiken.Eivät osaa edes hävitä. Kuvittelivat wwll jälkeen olevansa suurvalta. Tosin muutkin,mitä nyt saavat hävetä. Lilliputtia uskottiin vuosikausia. Mutta ei enää. Onneksi. Kiitos Putinin.
- Anonyymi
Miten se voi tehdä ydiniskua kun omat joukot tuhoontuisi myös... Venäjä siirtyisi keskiajalle kertaheitolla.... Onko tämä venäjän johto tosiaanki tyhmää porukkaa eli käyvät turhaa sotaa.... Eivät saa maata lisää vaikka mitä tekisivät... Ihan turhaan menevät kuolemaan...
- Anonyymi
Kyllä voi käyttää ydin asetta raukkamaisesti lentokoneen avulla lähes Kiovaan,kun on paikka perääntyä ja hävetä siihen ei diktaattori Putin pysty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä voi käyttää ydin asetta raukkamaisesti lentokoneen avulla lähes Kiovaan,kun on paikka perääntyä ja hävetä siihen ei diktaattori Putin pysty.
Eiköhän iloinen ydinvastaus ulottuisi Venäjälle saakka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä voi käyttää ydin asetta raukkamaisesti lentokoneen avulla lähes Kiovaan,kun on paikka perääntyä ja hävetä siihen ei diktaattori Putin pysty.
Arvaappa tulisiko venäjälle isku....
USA ja Nato ovat ilmoittaneet, että Venäjän ydiniskun jälkeen Venäjän asevoimat Ukrainassa tuhottaisiin täydellisesti (perinteisillä aseilla). Ydinaseetkaan eivät siis auttaisi, kun Venäjällä ei enää olisi joukkoja, joilla jatkaa miehitystä.
Sen Nato pystyy helposti tekemään.
Näyttää siltä, että edes ydinase ei enää voi auttaa Venäjää.Ovatko ne tosiaan noin ilmoittaneet? Hyvä jos ovat, mutta en kyllä muista suoraan hevosen suusta tuollaista. 🤔
Ei ole tuollaista lupausta. On vain asiantuntijoiden (ja muidenkin) arvioita siitä, mitä todennäköisesti tapahtuisi vastatoimena.
Tietenkin Ukrainan matujoukkojen tuho olisi myös Jalansätkyttäjän mitä paskaisin loppu, joten siinä mielessä se olisi täysin riittävä veto.- Anonyymi
Venäjän superydinaseet ovat varmasti erinomaisia.
Yksikään koelaukaisu ei ole mennyt putkeen mutta muutamia todella vaikuttavia suorituksia on ollut.
Sellaisia 1 askel eteenpäin, 3 taaksepäin tyyppisiä.
Ja onhan niillä saatu henki pois koko loppuiäksi muutamilta.- Anonyymi
"Venäjän superydinaseet ovat varmasti erinomaisia."
Venäjän ydinaseet ovat vain osanen venäjän armeijaa ja armeijan kaluston ja miehistön tason /kunnon olemme saaneet jo nähdä joten ydinaseet eivät tässä tee muuta poikkeusta kuin että korruptio aseiden huoltamattomuus/toimintavarmuus ja ammattitaidon puute tulee näkymään selkeämmin syystä että ydinaseissa liikkuu suuremmat rahat ja teknologian taso on vaativampi.
- Anonyymi
Uutisista olen seurannut venäjän asekehittelyä ja kaikenmaailman tapaturmia Kurskista lähtien, pitäisin todennäköisenä tuon venäläisen ydinaseen räjähtämistä jo venäjän maaperällä. No siitäpä sitten venäjällä tullaan keksimään sabotaasi tai Ukrainan ydinasehyökkäys syytöksiä. Odottakaapa vaan tulevia tapahtumia ja kaivakaa tämä vastaus tuolloin esiin niin vedetään taas matto tiltujen alta.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9435695b-e455-4c18-8a2d-68e6e241c31f
Putleri on hullu!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli582488Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️121545Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.211453- 1021367
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1221202- 831109
Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la12978Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen20957Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?22950Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest58887