Jeesus pelastaa

Jeesus voitti ristillä kaiken pahan vallan ota vastaan Jeesus. Jeesus on herrojen herra kuningas.
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totta!

Aivan ihmeellistä. Jeesus aina auttaa, olenpa miten heikkona tahansa.

Äänestä

Shalom!

Luin vähän Biblian Jeremian kirjaa. Sen loppuratkaisu on mielestäni Ihmisen Pojan eli Kuninkaiden Kuninkaan tappio Palestiinassa Juudan heimolle ja Efraimille.

Eräät väittävät yksin Karitsa on arvollinen eikä kenkään muu. Ja Jumala on vain yksi Herra.
Kaikki muut Jumalat kukistuu vain yksi Herra jää.
Mutta Jeremia on vain yksi neljästä suuresta profeetasta. Eikä hänen loppuratkaisu ole välttämättä ainoo.

Niin tai näin varokoon kaikki jotka luulevat seisovansa etteivät kaadu. Jumala on yksi ja niin ihanasti kuin Jeesus on minutkin monta kertaa parantanut ja niin suuri kuin hän onkin voi olla että tosi Jumalan rinnalla kaikki muut ovat vain osittaisia fragmentteja.

Jeesus on rakas, rakas Poika johon Jumalan sielu on mieltynyt. Kuulkaa häntä.
Huolimatta tuosta lopussa odottavasta onnettomuudesta. Nyt on yhä Jeesus voimakas , ihmeellinen, ruhtinas ja väkevä.

Kunnia Jumalalle Korkeuksissa....



Shalom!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jeesus voitti ristillä kaiken pahan vallan ota vastaan Jeesus. Jeesus on herrojen herra kuningas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu