Nyt se alkaa nousta

Meinaan Gurmee ravintola Vesilahden torille. Pian saadaan hanhenmaksapalleroita omalta kylältä.
11353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ensi kesänä aikaisintaan aukee.

Äänestä

Uuden torin viereenkö? Se monttuko?

Kiva.

Äänestä
  • Yrittäjän valitseminen jo syksyllä luki LVS: n jutussa . Saas nähdä onko jo päätetty ennakkoon se yrittäjä. Liian vanhaa ei kannata valita koska se menisi heti vaihtoon , eli nuori energinen ja kokenut ammattilainen siihen pitäisi valita jatkuvuuden takeeksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Yrittäjän valitseminen jo syksyllä luki LVS: n jutussa . Saas nähdä onko jo päätetty ennakkoon se yrittäjä. Liian vanhaa ei kannata valita koska se menisi heti vaihtoon , eli nuori energinen ja kokenut ammattilainen siihen pitäisi valita jatkuvuuden takeeksi.

    Ei nuoret rupee noin tyhmään hommaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei nuoret rupee noin tyhmään hommaan.

    Yrittäjää ei laiteta.

    Äänestä

Ai et oikein valitaan yrittäjä. Ei taida olla yrittäjiä ruuhkaksi asti tuohonkaan.

Äänestä
  • Hyyryläinen varmasti on jo kärkkymässä jos saisi siinä ruveta huseeraamaan .

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Hyyryläinen varmasti on jo kärkkymässä jos saisi siinä ruveta huseeraamaan .

    Saako uutta toria pitää peräkärrynsä parkkipaikkana?. Voisin tuoda sinne pari asuntovaunua parkkiin kun siellä näkyy jo yksi koppivaunu seisseen toimettomana kauan. Veronmaksaja kysyy miksi sinne ei saada toimintaa ja palveluja . kallis puhujapönttö kyllä saatiin . mitä lie on tähän asti tullut maksamaan tämä kauppatori.

    Äänestä

Se on grillivaunu aukee lähiviikoina kuulemma. On sulla huoli veromarkoista maksatkohan itse yhtään veroja kuntaan. Yleensä perseaukiset valittaa ja eivät itse tee mitään.

Äänestä
  • Ranskalaiset makkaralla kiitos! Tuskin persaukisia siellä kuitenkaan kovinkaan paljoa pyörii kun kaikki on niin kallista nykyään varakkaimmillekkin.

    Äänestä

  • Minkälainen Michelin kokki siihen on hakusessa jos ei omalta kylältä löydy kioskille työntekijää? Kipi tuonut kioskinsa taas vesviin ja kauppa käy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meinaan Gurmee ravintola Vesilahden torille. Pian saadaan hanhenmaksapalleroita omalta kylältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu