Miesjoukko alkoi kivittää Jordaniassa

kahta uimapukeista naista. Ei kyllä tule yhtään mieleen, mistä uskonnosta olisi kyse.
https://www.is.fi/urheilu/art-2000009111038.html
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se on näiden miesten ongelama kun niillä on koko ajan vittu päässä ja pelkäävät etteivät pysty hillitsemään itseään. Siksi täytyykin heidän naisten pukeutua kaapuihin.

Äänestä

Loukkaa kovasti kulttuuria

Äänestä

Burkinit pukee hyvin Suomessa

Äänestä

Niinpä, ja ilta-mädätys pehmentelee: "hmisoikeusjärjestö Human Rights Watchin mukaan Jordanian lainsäädäntö on edelleen naisia syrjivä". Eivät sharia-määräykset ole sitä jonka ihmiset käsittävät lainsäädännön tuotokseksi. Mutta samaan aikaan hiekka-aavikoilla päivitellään kun lännessä paskitaan miehiä linnaan rakkauden takia.

Äänestä

Kaikki viherakat ja vassarinartuille otollinen paikka asua.

Äänestä

Huivin käyttöä suositellaan länsimaissa

Äänestä

Jammu setä poltti kaksi pikkutyttöä ja sulloi peräkonttiin. Kyllä tulee heti mieleen mitä kansallisuutta Jammu edusti.

Äänestä
  • Monenlaista sairasta tapahtuu kaikkialla maailmassa, mutta tuo naisten kivittäminen on erityinen mielensairaus joka on elimellisesti sidoksissa hulluun uskomukseen/kulttiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kahta uimapukeista naista. Ei kyllä tule yhtään mieleen, mistä uskonnosta olisi kyse.
https://www.is.fi/urheilu/art-2000009111038.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu