Huutokaupat com hintojen nostatus

Anonyymi-ap

Onko kyseessä se, että kaveri nostattaa hintaa myyjän puolesta, todetaan menneen korotuksen pitkäksi ja huutokauppa perutaan?

Ei kai sitä muuten peruta, kun kerran ”noin hyvä korotus ja tarjous saatu”?

https://huutokaupat.com/3727153/bmw-335-2006

5

1275

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toki, moni minunkin tuttava laittaa huutokaupat.comiin tavaraa ja jopa itse vedettää hinnan maksimiin.

      • Anonyymi

        Itse ei onnistu kun pankkitunnuksilla pitää rekisteröityä.

        Normijuttu, kaverit vedättää ja jos ei saada jotain idioottia koukkuun, ilmoitetaan "hintavaraus" ei tullut täyteen. hah hah haa . Kukaan ei osta mitään huutokaupat.komista, ainoastaan voudin ilmoitukset on rehellisiä.

        Jos jos ostat vaikka rikkalapion, niin lähetyskulut on 35-70 euroa, ei ole enään halpaa.


    • Anonyymi

      Osta katuvalo aurinkokennolla, saat tosiaan valon, jonka voi laittaa vaikka kadulle, mutta valo siinä on lähinnä nimessä, ja myyjäkin pysyttelee hämärässä, pakkaa heikkolaatuista törkyä kovaan hintaan lähetettäväksi ihmisille, jotka antavat huijata itseään. Takuuta ei ole, tai toki näennäisesti on, jos jaksat viestitellä sinne ja tänne parin viikon ajan, lähettää kuvia ja vetoomuksia ja lopulta uhata lähteä matkaan ja etsiä kyseiset myyjät esiin palautteen antamiseksi. Homma pelittää, koska ihmisillä on väljää rahaa ja laiskuus vaivaa - roinakauppias voittaa ja planeetta täyttyy ihmismassojen lisäksi aina ja aina vain huonolaatuisemmasta pskasta.

    • Anonyymi

      Huudettavana Land Rover Discovery 3. Edellisessä huutokaupassa muka tarjottu yli markkinahinnan, paras tarjous hylätty = kaverin huuto.

      Laitettu uusi huutokauppa käyntiin, ”myydään eniten tarjoavalle”, lähtöhinta posketon, mihin edellinen päättyi, enenmän kuin markkinahinta. Ei varmaan tule yhtään tarjousta!

      Älkää vaan menkö näihin vipuihin! Sitä voi tehdä sekä yksityinen, hylkäämällä ensimmäisen huutokaupan parhaan tarjouksen ja erityisesti yritykset veivaavat näiden hintojen kanssa nostattamalla itse hintoja ja kun jää kaverin näppiin, hylätään, jopa perutaan huutokauppa ja uudestaan tyrkylle.

    • Anonyymi

      Tosta huutokaupasta on menny maku.
      Esim tälläsiä paljon
      https://huutokaupat.com/3846530/sahapukki-150-kg-kokoontaittuva-huutohulinat
      Sama pukki Puuilossa
      https://www.puuilo.fi/norrkoping-sahapukki-120kg?gclid=EAIaIQobChMI3Pq_xMvb-wIVCwuiAx1ljgTpEAQYASABEgLlSvD_BwE
      Tossa lähtö 20€ ja toimitus 30€
      Jää ihan hyvä kate

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      319
      1369
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      327
      1307
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      104
      1077
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      998
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      971
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      767
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      69
      631
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      617
    Aihe