Hajulukon verran eroa

Anonyymi-ap

Kun nainen osaa puhdistaa hajulukon googlen neuvojen avulla, se on lehtiuutisen tasoinen asia, miehet osaa puhdistaa sen ihan päättelemällä, eivätkä pidä edes ihmeellisenä asiana.
https://www.is.fi/yleisurheilu/art-2000009119268.html

Eikä se möhnä siinä todennäköisesti haissut vaan viemäri kun vesi haihtunut, sama haju tulee lattiakaivostakin kun kuivuu. Naisten pitäisi osatakin puhdistaa hajulukko kun pitkät hiukset sen useimmiten tukkii.

12

262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En minä miehenä ainakaan osaa ja jättäisin tuollaiset remontit muutenkin ammattilaisille.

      • Anonyymi

        Ainahan on uusavuttomia, neiti homppeleita ja transuja yh-äiskien kasvatteja, mutta jokainen normaali mies osaa tehdä ilman mitään neuvoja.


      • Anonyymi

        Ei puhdistus ole mikään remontti eikä se vaadi ammattitaitoa.


    • Anonyymi

      Hyvin täässä on vuokralla 50 vuotta asuttu naisena ilman puolisoa ja osattu laittiakaivo kuin haju lukkokin putsata,ilman miehstä apua tai netti opastusta. Nykyisin ihan ruokakaupoissa myydään sihti.Kylpyhuoneseen lattiakaivoon ja suihkun alle viemärin ,Johon ne irtohiukset ymm. jää.Olohuoneen lapuu on sokerin palaa.Tytären mies laitoin sihen lampun.Aina valot lamput paloi. Kunnes asian Hoiti siskoni mies Raimo. Jaakko oli ne sokerin palaan johdot väärin laittanut. Joten nuori mies ei homaa halinut,ei osanut. Kun asialla vanhempi mies homma hoitui. Joten miehissäkin on osaavia ja ei osaavia. Myös naisissa.Myönetään minulta ei onnistu sokeripalan johtoja laitaa. Oneksi on keittö ,makuuhuone ja eteinen katossa töpselit ,siis pistorasiat ja sinne vaan lampujen pistoke. Menen naiseltakin ihan oikein.Osanut olen aina paikata pyöränkumit,kuin vaihtaa uudet kumit pyörään.Terv. Itä Helsinki.Akka sitten jo vanha 69v.oma toiminen kuitenkin.

      • Anonyymi

        Höpön pöpön. Siihen lampun sokeripalaan tulee kaksi johtoa ja lamppu toimii kytki ne miten päin tahansa. Kruunukytkennässä voi tulla kolmekin johtoa, mutta ei mennä nyt siihen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Höpön pöpön. Siihen lampun sokeripalaan tulee kaksi johtoa ja lamppu toimii kytki ne miten päin tahansa. Kruunukytkennässä voi tulla kolmekin johtoa, mutta ei mennä nyt siihen.

        Samaa mietin. Taitaa tuo puhella edellinen pehmoisia?


    • Minäkin puhdistin hajulukon, eikä se ollut edes ällöttävää minun mielestä. Minun lavuaarin hajulukossa ei ollut muuta kuin pesukoneesta tullutta mustaa töhnää mustista sukista. Työkokemusta on kyllä jopa vanhusten hoitolaitoksista perushoitajana. Ehkä sillä työkokemuksella hajulukon puhdistus tuntui siistiltä sisätyöltä. Vaikka olenkin nainen.

    • Anonyymi

      Ei osaa nykymies enää mitään, pelata konsolipelejä kyllä joo. Per**et leveitä kuin naisilla, kunto pas*ana. Käsistä jo näkee ettei niillä ole oikeita töitä koskaan tehtykkään.

      • Anonyymi

        Ämmillä perseet levinneet vielä enemmän, hoitsukin hyvä jos mahtuvat ovista kulkemaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ämmillä perseet levinneet vielä enemmän, hoitsukin hyvä jos mahtuvat ovista kulkemaan.

        Miehistä suurempi prosentti on kyllä ylipainoisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miehistä suurempi prosentti on kyllä ylipainoisia.

        Riippuu miten lasketaan, naisilla rasvaprosetti suurempi "normaali"painoisenakin.


      • Anonyymi

        Aika moni tuttu mies on kaatanut viime aikoina puita ja pilkkonut ne polttopuiksi. Montako puuta sinä olet kaatanut?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4148
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      109
      2656
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2172
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1823
    5. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      28
      1809
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1350
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      113
      1193
    9. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      57
      1189
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1168
    Aihe