Erikoistienraivaajista "kenttätienraivaajia" tuntivaatimus 80 h.
Tienraivaajien tuntivaatimus 50 tuntiin?
Tutkisteluksi lasketaan jo ensimmäinen uusintakäynti....
Näin väittää rick fearon.
Odotellaan josko voidaan todeta että oikeassa vaiko vaan luopioretku
https://www.youtube.com/watch?v=dWdRVA0yCts&list=UU5SiqFSJttX7giJQFWO2aAA&index=6
Tienraivaajien toimintaan muutoksia?
8
338
Vastaukset 8
- Anonyymi
Jos Lontoo sujuu niin kannattaa kuunnella tuo youtube juttu. Herran ohjelmaan saavat ihmiset soittaa ja kertovat kokemuksiaan.
Ilm seura kiristää kontrolliaan ja on kehittänyt uuden valvontaluokan: kierrospalvelijat jotka kiertelvät seurakunnissa vakoilemssa seurakuntia.
Kiitos aloittaja hienosta aloituksesta! - Anonyymi
Samoin Peräilmanormia tarkastetaan. Nyt riittää 12 suhnua per tunti. Se nostetaan 19,14 suhnuun per tunti. Jos lisäys tuntuu isolta, niin ei se tarkemmin ajatellen sitä ole. Kun nauttii henkistyttyyneesti 607 g enämpi hernevelliä päivässä, niin suurenmoinen tavoite saavutetaan helposti.
- Anonyymi
Onko myös oikeuskomitean toimintatapaan tulossa muutoksia? Nimittäin valtakunnansalin pihalle on ilmestynyt irtonainen betoniputki, jota ei ole asennuttu mihinkään. Nimittäin olen nähnyt jossain elokuvassa samanlaisen ruoskintapaaluna
- Anonyymi
Katos kirjoitusvirhe asennettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katos kirjoitusvirhe asennettu.
Vitsi mitä vellihousuja.
Minun aikanani tienraivaajien tuntitavoite oli 100. Ja jos usean kuukauden aikana ei tavoitetta täyttänyt, piti harkita tienraivauksen lopetusta.
Niin sitten teinkin. Ja kohta lopetin koko pelleilyn - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vitsi mitä vellihousuja.
Minun aikanani tienraivaajien tuntitavoite oli 100. Ja jos usean kuukauden aikana ei tavoitetta täyttänyt, piti harkita tienraivauksen lopetusta.
Niin sitten teinkin. Ja kohta lopetin koko pelleilynKyllä tilasto pitää olla hyvä enää konventikaan
Ole kun 3 päivää.... ! Ja 1 päivä .
- Anonyymi
Talvi ja lumisateet alkaa.
Vois tienraivaajat ottaa lumikolan siihen eteen kun tietään raivaavat niin tulisi jotain hyödyllistäkin samalla tehtyä.
Moni omakotiasuja olisi iloinen kun pihatien edusta on lumesta ja varsinkin kadulta siihen kaupungin puolesta auratusta kasasta vapaa.
Ei tarvitsisi työpäivän päätteeksi tai aluksi raivata tietään lumesta päästäkseen kulkemaan.
Win Win !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161376
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70666
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.101507Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490- 34477
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410