Kävin k marketissa ja juttelin kassan kanssa niin kuin yleensä teen, eli kohteliaasti toivotan hyvää päivän jatkoa ja kiitän ja niin edelleen.
Sitten menin s markettiin, ja hämmästykseni oli suuri kun siellä oli aivan saman näköinen kassa kuin k marketissa!
Ei voinut olla samasta kassasta kyse koska eri liikkeet. Mutta toivotin hyvät päivänjatkot ja kiitin kuitenkin vaikka tilanne oli erittäin outo.
Kassa oli merkiltään casio ja sellainen harmaan värinen.
Hämmentävä kohtaaminen s marketissa
9
1877
Vastaukset
- Anonyymi
Olet ihanan kohtelias ja kauheen viisas ihan omasta mielestäsi. Mutta voi kun et huamaa et kassat ovat saman näköisiä ja hajuisia hei.
- Anonyymi
Kihniössähän kaikki ovat samannäköisiä, ei erota edes miestä naisesta.
- Anonyymi
Keskustelitko sitten sen kassan kanssa, sanoit sille kiitos ja näkemiin. eikö ollut tyly kassa kun ei vastannut?
- Anonyymi
Menin ihan sekaisin kun kaikki alkoi näyttämään vaan samannäköisiltä, etten kuullut mitään, kun kaikki kuulostikin vain ihan samankuuloiselta.
- Anonyymi
Kihniössä kaikilla on samannäköiset Casiot.
- Anonyymi
Casio on laatumerkki.
- Anonyymi
Kaupoissa pääsääntöisesti hyvät kassat ja myös ihmiset niiden takana :-)
- Anonyymi
Muistakaa kannattaa oman kylän kauppaa.
- Anonyymi
Nykyisin ravintola-alalla ja sekä kaupan osaaika työntekijöitä.Saatetaan olla useassakin eri paikassa päivän aikana. Aivan normaalia..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla722974Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "612568SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1062260Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851405Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341266Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o187952Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html88919Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83893Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html145815Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52746