Jääkiekko on miesten laji, ei neitien. Miksi valmentajaksi piti mennä laittamaan ns. "munaton mies", kuten westerlund? Voin kuvitella, kuinka erkka on vaihto-aitiossa kertonut pelaajille tyyliin "hei timo, viitsisitkö katsoa hiukka keskialuetta enemmän? *punastus* Tai ei ny ihan pakko oo kuitenkaan."
Joukkue pelaa paljolti niinkuin valmennus siihen vaikuttaa. Hipsuttelijat ja tasa-arvoa ajattelevat mitäänsanomattomat yli-demokraattiset neitivalmentajat tuhoavat järestään suomen mahdollisuudet edes päästä juuri mihinkään.
Joukkue pelaa paljolti niinkuin valmennus siihen vaikuttaa. Hipsuttelijat ja tasa-arvoa ajattelevat mitäänsanomattomat yli-demokraattiset neitivalmentajat tuhoavat järestään suomen mahdollisuudet edes päästä juuri mihinkään.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Noo,jos se helppoa olis,säkin voisit valmentaa.Muistan kun viime vuonna käytössäni oli yhtä paska materiaali,niin ei siin huutaminen auttanut hevonvittua.Kuudensiksi tultiin,vaikka haukuin lapsetkin rumiksi,vaimot läskeiksi ja kikkelit pieniksi.World Cupissa sitten kävi hillopulla ja vaikka vielä tehostin räksytystäni,niin jostain syystä kundit hoiti homman himaan.Sillä hopealla mä nyt oon Suomen ykköslätkäguru sun kaltaisten herneaivojen mielestä maailman tappiin.Tuu toki kattoon Bluesin pelejä,kun vittuilen Heikkilän hermokimpuksi,heh.
Julistan itseni kyllä paremmaksi valmentajaksi kuin erkka westerlundin. Vaikka en ikinä olekaan valmentanut, mutta silti!
Saahan sitä jokainen julistella mitä vaan jälkiviisaana,mutta mites perustelet?Jotkut luulee olevansa Teräsmiehiä,jotkut Napoleoneja,sinä valmentaja...tarkistahan lääkityksesi ja jatka vain diggailuani.Tuollaisia pellejä tarvitaan.
En oo Napoleon jne. Jos herra "olevinaan summanen", Summasen-vastaisen-propagandan-levittäjä itse katsoisi peiliin? =)
Ilmeisesti pitää rautalangasta vääntää, että kärjistetysti annoin ymmärtää, että westerlundista ei ole mielestäni juurikaan valmentajaksi, paitsi ehkä c-junnujen.
..että mies nimimerkillä SUMMANEN saattaa oikeasti luulla olevansa Summanen!! Muahahaa!!! =)
En toki halua mitään "propagandaa",vaan tiukkaa asiaa.Valmensin Suomen vuonna 2004 MM-kuutoseksi ja silloin oli hyvin samantasoinen kädetön porukka kasassa.Ei siinä muuta voinut kuin huutaa,mutta kuudensiksi jäätiin.Wold Cupkin alkoi huonosti,Saksa voitettiin vaivoin 2-1 ja piti ottaa kovennettu melskaaminen käyttöön.Eihän se kovin modernia johtamista ole ja voishan joku vääräleuka olettaa,että ammattimiehet syttyy ilman huutoakin,kun panokset on riittävät kovat,mutta niin vaan haukuin taas kaikki ihan paskaksi,varmuuden vuoksi.Kumma kyllä Janne siitä otti herneen nenäänsä ja Kurrikin piti mykkäkoulua(vittuako se kiekosta tietää?),mutta niin vaan jäkät otti sen hopean.Tietysti se oli vain ja ainoastaan minun ansiotani,kuten sun kaltaiset piipertäjät sokeasti uskoo.Onneksi Salonojalta saa mukavaa liksaa ja hermokin lepää.Käyhän peleissä äläkä viisastu.
Enemmän mä oon Summanen kuin sä valmentaja!
Sua hah hah haa,mua hah hah haa,ollaan ilosii siis..,
Ok, uskotaan uskotaan.... =)
Psst. James! heitäpä pojalle tikkari ni ehkä se herää tähän maailmaan.
Ainahan makea kelpaa...