Miksi venäläiset ei tee mitään?

Anonyymi-ap

Johtaja on vastuussa omasta kansasta

Kansa on vastuussa siitä kuka on johtaja

Miksi venäläiset ei tee mitään?

11

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekeväthän ne. Juuri ne nuoret miehet jotka voisivat tilanteeseen Venäjällä puuttua ovat kovaa kyytiä karanneet Venäjältä. Jotta eivät joutuisi itse ottamaan riskiä.

      Venäjän tilanne on edelleenkin korjattavissa vain Venäjän sisältä käsin venäläisvoimin.

    • Anonyymi

      Juuri tämän takia rajat pitäisi laittaa täysin kiinni jotta siellä säilyisi edes jonkinlainen vastavoima nykymenolle!

    • Anonyymi

      Ikiaikainen jo geeneissä oleva PELKO estää laittamasta stoppia tuolle hulluudelle jo aikoja sitten. Nyt kaikki menee vaikeimman kautta koska putin saanut mellastaa liian pitkään. Mutta kaatuu se hänkin, saatte nähdä.

      • Anonyymi

        Vain sisäpiiritekona, ikävä kyllä, äijän ympärillä on sen verran hajurakoa.


      • Anonyymi

        Putin mellastaa täsmälleen niin kauan kuin Taivas sallii. Jotain häikkää tässä maailman menossa on kerran Putinin kaltaiset tyypit saavat valtoimenaan riehua. Henkisyys ja hengellisyys eivät muutoinkaan ole sen pahemmin Putinia kuin ortodoksisen kirkon valtaa pitäviäkään Venäjällä vaivanneet. Lahjontaan ja pelkoon siellä on luotettu vahvasti ja näitä hallinneet osaajat päätyneet virkoihinsa.

        Mutta ei se Putinkaan ikuisesti riehu. Kuolema kolkuttelee jo ovella ja Tuonelan asumus hälläkin edessä. Saattaapa hyvinkin olla, että juhlat eivät jatku tuolla, eikä pelottelu tuota samaa onnistumisen tunnetta kuin täällä maan päällä.


    • Anonyymi

      Ei uskalleta.

      Mutta ihan sama, mitä enemmän nuoria venäläismiehiä kuolee sen parempi.

    • "Jumala on taivaassa ja tsaari kaukana" - tässä vanhassa venäläisessä sananlaskussa kiteytyy kansan syvin toive. Venäjän kansalta ei ole koskaan kysytty haluaako se lähteä sotaan - eikä mitään muutakaan.

    • Anonyymi

      Rohkea kuolee marttyyrina. Menee kadulle ja antaa palaa. Kertoo kaiken mikä sisintä kaivelee. Toinen vaihtoehto on se, että vaikenee ja lopettaa puhumisen eli jatkaa elämistään. Molemmille vaihtoehdoille löytyvät kannattajansa.

    • Anonyymi

      Hyvin yksinkertaista - venäläiset eivä tee mitään koska kannattavat sotaa ja ukrainalaisten kansanmurhaa.

      Jopa sotaa paenneet venäläiset kannattavat sotaa ja ukrainalaisten tuhoamista, kunhan siihen ei tarvitse itse osallistua.

    • Anonyymi

      Eihän Suomen kansakaan tee mitään, vaikka rosvot vallassa riistävät, ryöstävät ja alistavat sitä.

    • Anonyymi

      Ovat välinpitämättömiä kaikkeen negatiiviseen , jos henk.koht hyötyä jostain saavat käyvät kiinni kuin sika limppuun tai vessanpönttöön.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5926
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      39
      3892
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3333
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      12
      2798
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2252
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2217
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      162
      1916
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      19
      1572
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1372
    10. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      25
      1283
    Aihe