Hyvinkää pääsi oikein tv ohjelmaan,. Hyvinkään vanhusten kotihoidossa hoitajat varastavat vanhuksilta,rahaa,koruja ym. On törkeyden huippu. Näin kertoi MOT .😡
Eilinen MOT
10
306
Vastaukset
- Anonyymi
Huumetaustat ainakin pitäisi tutkia kun nykyisin on testit käytössä. Hyvinkään vetovoima jälleen kerran pettänyt.
- Anonyymi
Hyvinkäältä olisi paljon muutakin hyvää matskua MOTtiin…
- Anonyymi
Näin on, MOT kaivelemaan, saataisiin hyvä ohjelma aikaiseksi. Tiedä vaikka mitä paljastuisi. MOT on vähän samantyylinen ohjelma kuin aikoinaan Hannu Karpon ohjelma. Oli pienen ihmisen asialla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin on, MOT kaivelemaan, saataisiin hyvä ohjelma aikaiseksi. Tiedä vaikka mitä paljastuisi. MOT on vähän samantyylinen ohjelma kuin aikoinaan Hannu Karpon ohjelma. Oli pienen ihmisen asialla.
Esim. kaupungin omistuksessa olleiden kiinteistöjen kaupat vuosien aikana, sekä myös ehkä tulevaisuudessa.
- Anonyymi
Jotain arkaa asiaa on ollut kun on poistettu.
- Anonyymi
Samanlaista tumpelointia kaupungin taholta on Vaiveronkadun lehmusten kaato. Missä nyt ovat olleet paikalliset viherpiipertäjät kun kerrankin olisi ollut suojelukohdetta! Kyllä osaavat makailla tien tukkeena joutavien hömpötysten takia, mutta tositilanteessa ovat poliittisia raukkoja. Vai onko tämä sitä EU.n vaatimaa ennallistamista jolla Suomea taaskin kurjistetaan. Puita kaupunki osaa kaataa, mutta nopeusvalvonan pyytäminen / vaatiminen poliisille tuolle kadulle ei toimi. Kiitoradalle ei auta puiden kaataminen vaan nopeusvalvonta. Euro on paras konsultti siihenkin.
- Anonyymi
Hidastetöppyrät siihen tulee., ei poliisilla ole aikaa mittailla nopeuksia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hidastetöppyrät siihen tulee., ei poliisilla ole aikaa mittailla nopeuksia.
Siinähän sitten saavat bussimatkustajat elämyksiä päivittäin. Tuskin kukaan päättäjä niin tyhmä on että hyppyreitä siihen laittaisi. Menisi kaupungilta se vähäinen maine mitä jäljellä on.
- Anonyymi
Tulee tietenkin hyppyrit, niin aina. En kyllä millään niitä hyväksyisi kun on paljon kuskeja jotka ajavat liikennesääntöjen mukaan. On aiheeton rangaistus liikennesääntöjä noudattaville. Voisiko laittaa nopeusnäytöt? Paatuneimmat lainrikkojat ei niistäkään taida välittää mitään.
- Anonyymi
Nopeusvalvonta ja sakotus poliisin toimesta on ainut ratkaisu. Suuresta ylinopeudesta lähtee kortti kuivumaan ja tiedot tulee poliisiauton rekisterikilven lukijaan niin eiköhän vauhti hiljene .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html394188Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424012Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353128Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat163021Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis652994Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732706Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982453Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202085- 451985
- 241770