Eilinen MOT

Anonyymi-ap

Hyvinkää pääsi oikein tv ohjelmaan,. Hyvinkään vanhusten kotihoidossa hoitajat varastavat vanhuksilta,rahaa,koruja ym. On törkeyden huippu. Näin kertoi MOT .😡

10

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huumetaustat ainakin pitäisi tutkia kun nykyisin on testit käytössä. Hyvinkään vetovoima jälleen kerran pettänyt.

    • Anonyymi

      Hyvinkäältä olisi paljon muutakin hyvää matskua MOTtiin…

      • Anonyymi

        Näin on, MOT kaivelemaan, saataisiin hyvä ohjelma aikaiseksi. Tiedä vaikka mitä paljastuisi. MOT on vähän samantyylinen ohjelma kuin aikoinaan Hannu Karpon ohjelma. Oli pienen ihmisen asialla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin on, MOT kaivelemaan, saataisiin hyvä ohjelma aikaiseksi. Tiedä vaikka mitä paljastuisi. MOT on vähän samantyylinen ohjelma kuin aikoinaan Hannu Karpon ohjelma. Oli pienen ihmisen asialla.

        Esim. kaupungin omistuksessa olleiden kiinteistöjen kaupat vuosien aikana, sekä myös ehkä tulevaisuudessa.


    • Anonyymi

      Jotain arkaa asiaa on ollut kun on poistettu.

    • Anonyymi

      Samanlaista tumpelointia kaupungin taholta on Vaiveronkadun lehmusten kaato. Missä nyt ovat olleet paikalliset viherpiipertäjät kun kerrankin olisi ollut suojelukohdetta! Kyllä osaavat makailla tien tukkeena joutavien hömpötysten takia, mutta tositilanteessa ovat poliittisia raukkoja. Vai onko tämä sitä EU.n vaatimaa ennallistamista jolla Suomea taaskin kurjistetaan. Puita kaupunki osaa kaataa, mutta nopeusvalvonan pyytäminen / vaatiminen poliisille tuolle kadulle ei toimi. Kiitoradalle ei auta puiden kaataminen vaan nopeusvalvonta. Euro on paras konsultti siihenkin.

      • Anonyymi

        Hidastetöppyrät siihen tulee., ei poliisilla ole aikaa mittailla nopeuksia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hidastetöppyrät siihen tulee., ei poliisilla ole aikaa mittailla nopeuksia.

        Siinähän sitten saavat bussimatkustajat elämyksiä päivittäin. Tuskin kukaan päättäjä niin tyhmä on että hyppyreitä siihen laittaisi. Menisi kaupungilta se vähäinen maine mitä jäljellä on.


    • Anonyymi

      Tulee tietenkin hyppyrit, niin aina. En kyllä millään niitä hyväksyisi kun on paljon kuskeja jotka ajavat liikennesääntöjen mukaan. On aiheeton rangaistus liikennesääntöjä noudattaville. Voisiko laittaa nopeusnäytöt? Paatuneimmat lainrikkojat ei niistäkään taida välittää mitään.

      • Anonyymi

        Nopeusvalvonta ja sakotus poliisin toimesta on ainut ratkaisu. Suuresta ylinopeudesta lähtee kortti kuivumaan ja tiedot tulee poliisiauton rekisterikilven lukijaan niin eiköhän vauhti hiljene .


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      158
      12109
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      152
      5436
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      4550
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      134
      3643
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2738
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1656
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      362
      1609
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      102
      1506
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1451
    Aihe