mikä on isänmaallisin teko mimkä olet tehnyt?
isänmaallisin teko
9
104
Vastaukset
- Anonyymi
Oolen ylämäkitäyntänyt ja kerännyt kannattajakortteja lahden yleisissä vessoissa. En niele
- Anonyymi
Karvakouran tirvassu untenmaille
- Anonyymi
Tämä kävi varmaankin Nallepupissa?
- Anonyymi
Poltin jätteitä ulkona grillipaikalla. Tulee niitä kasvihuoenpäästöjä jotta kasvit pelastuu. Olisi joku elovapina tai eloapina sitonut itsensä puunjuureen kun näkisi. Harrastan tällaista aina kun voin. Koen tekeväni hyvää luonnolle ja ympäristölle.
- Anonyymi
Mitä isänmaallista tossa muka on? Nieletkö vai sylkäisetkö?
- Anonyymi
Olen kerännyt kantakirjakortteja mälliturvalle.
- Anonyymi
Me alan miehet kutsumme niitä kantaklapuiksi, sano.
- Anonyymi
Espanjanmatkalla aikoinaan huorat huusi dollarilla suihin.
Meillä Turun Seudulla huudettiin kantakortin allekirjoittamisella suihin
- Anonyymi
Olin Aurajoen rannalla ryyppäämässä ja annoin itseni sammua erään kolmen lakaisukoneen kulkureitille. Herättyäni löysin itseni kirjaimellisesti isänmaallisuuden syvimmästä olemuksesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522155
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3361358Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941315- 1571198
- 681021
- 35958
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819