Saarnaajan kirja on aika järkevän oloista tekstiä. Sen kun lukee niin aika hyvin voi itsekin olla samaa mieltä: Toki outoa että nimi on Saarnaaja: No voihan se olla salanimikin tai taiteilijanimi.
Olisi se hyvä jos uskovaiset alkaisivat uskoa johonkin muuhun kuin jeesukseen tai jehovaan.
Mitä se uskominen auttaa kun ihmisten kohtalo on aivan sama kuin eläintenkin.
Uskovainen uskoessaan käy kauppaa jumalansa kanssa. Hei jumala, haluan uskoa sinuun JOS saan syntini anteeksi JA ikuisen elämän. En muuten.
Eiks oo kiva :)
Turhuutta kaikki on
Anonyymi-ap
3
191
Vastaukset
Peräilman Laskian Korkea Haisu on kanssa suurenmmoinen henkisttytty kirja. Satukirjan parhainmpia kirjoja, ellei paras.
- Anonyymi
Usko tai katoa maailmasta lopullisesti, näin se menee
Tyhmää valita matojen seura, kun tarjolla ikuinen elämä, joka on aivan muuta mitä nyt elämme!!Valitse sinäkin Suurenmoinen Peräilma. Siinä on Totuus, kiva ääni ja tuoksu. Madotkin laskevat kuulemma Peräilmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121441
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361047- 68974
- 39897
- 69864
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54832Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774