Takana ilmiselvä salaliitto. Mitä se Niinistö höpisee? Haistakoon passskan.
Missä se NATO viipyy? Suomalaisia kusetettiin jälleen.
10
375
Vastaukset
- Anonyymi
Todellakin. PilkunNussila ja HomoMajuri US:ssa väittivät, että Natoon mennään, että heilahtaa. No ei mennä.
Turkki voi Suomen NATO anomuksen hyväksyä muttei Unkarin parlamentti joka nyky kokoonpanolla ei suostu ottamaan asiaa edes käsiteltäväksi.
Suomen oikeusvaltio huutelut Unkarin suuntaan EU elvytyspaketista neuvoteltaessa 2020 ovat unkarilaisten tuoreessa muistissa.
Kuin myös se, että NATO hyökkäsi pari vuotta takaperin Serbiaan ja erotti siitä Kosovon väkivalloin.
Kaikkialla ei NATOn harmiksi olla yhtä riemuidiootti typeriä jenkkien suuntaan kuin Suomessa nyt ollaan.Mainittakoon vielä, että NATO operaatio kohde Serbia josta Kosovo erotettiin NATOn väkivallalla on Unkarin naapurivaltio.
Tältä valtiolta Suomi odottaa jenkkien palvontaa ja NATO hakemuksen pikaista hyväksymistä.
Sallikaa minun nauraa Suomen kansan ja päättäjien typeryydelle 😅- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Mainittakoon vielä, että NATO operaatio kohde Serbia josta Kosovo erotettiin NATOn väkivallalla on Unkarin naapurivaltio.
Tältä valtiolta Suomi odottaa jenkkien palvontaa ja NATO hakemuksen pikaista hyväksymistä.
Sallikaa minun nauraa Suomen kansan ja päättäjien typeryydelle 😅Kyllä me oikeasti älykkäät nauramme sinun tyhmyydelle.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä me oikeasti älykkäät nauramme sinun tyhmyydelle.
Suomesta ei tule NATOn jäsentä ennenkuin pyytää anteeksi Unkarille osoitettuja oikeusvaltiottomuus väitteitä.
Lisäksi unkari vaatii lisää rahaa EU.lta ja Suomen on kannatettava uutta tukipakettia jos haluaa NATO.on.
Jopa Italian nyky hallitus vastustaa Suomen NATO jäsenyyttä jos Suomi ei maksa lisää rahaa elvytyspakettiin josta rahaa mm. Italia ja unkari eniten saavat.
Puola on ainut valtio jonka Suomi sai ostettua ystäväkseen, Puola nimittäin hyväksyy Suomen NATO jäsenyyden koska saa unionista 40miljardia rahaa, ja Suomi maksaa 6 miljardia.Anonyymi kirjoitti:
Kyllä me oikeasti älykkäät nauramme sinun tyhmyydelle.
Ketkä Te? Mikä oli Jaakobin poikain isän nimi?
- Anonyymi
Älkää käyttäkö niin paljon sivstyssanoja,rahvas ei ymmärrä teidän kirjoituksianne.
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa "rahvas"?
- Anonyymi
Nato ehtii hajota, ennen kuin suomea johtavat maanpetturit saavat sen liitettyä mihinkään liittoon ja hyvä niin.
- Anonyymi
Olkaas pojat rauhassa.
Unkari ja Turkki ratifioivat Suomen jäsenyyden ennen vuodenvaihdetta.
Kummassakaan viivyttelyssä ei ole kyse mistään Suomen ja kyseisen maan tilanteesta.
Turkki vääntää Amerikan kanssa kättä; Unkarissa äänestystä ei tullut koska sitä ehdotti oppositio, valtapuolue ei vastusta asiaa, mutta vastustaa periaatteessa opposition ehdotuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994850Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383099Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543042Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn331590Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271272- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.141057Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781031Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais521019Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001
