Takana ilmiselvä salaliitto. Mitä se Niinistö höpisee? Haistakoon passskan.
Missä se NATO viipyy? Suomalaisia kusetettiin jälleen.
10
351
Vastaukset
- Anonyymi
Todellakin. PilkunNussila ja HomoMajuri US:ssa väittivät, että Natoon mennään, että heilahtaa. No ei mennä.
Turkki voi Suomen NATO anomuksen hyväksyä muttei Unkarin parlamentti joka nyky kokoonpanolla ei suostu ottamaan asiaa edes käsiteltäväksi.
Suomen oikeusvaltio huutelut Unkarin suuntaan EU elvytyspaketista neuvoteltaessa 2020 ovat unkarilaisten tuoreessa muistissa.
Kuin myös se, että NATO hyökkäsi pari vuotta takaperin Serbiaan ja erotti siitä Kosovon väkivalloin.
Kaikkialla ei NATOn harmiksi olla yhtä riemuidiootti typeriä jenkkien suuntaan kuin Suomessa nyt ollaan.Mainittakoon vielä, että NATO operaatio kohde Serbia josta Kosovo erotettiin NATOn väkivallalla on Unkarin naapurivaltio.
Tältä valtiolta Suomi odottaa jenkkien palvontaa ja NATO hakemuksen pikaista hyväksymistä.
Sallikaa minun nauraa Suomen kansan ja päättäjien typeryydelle 😅- Anonyymi
Delfine kirjoitti:
Mainittakoon vielä, että NATO operaatio kohde Serbia josta Kosovo erotettiin NATOn väkivallalla on Unkarin naapurivaltio.
Tältä valtiolta Suomi odottaa jenkkien palvontaa ja NATO hakemuksen pikaista hyväksymistä.
Sallikaa minun nauraa Suomen kansan ja päättäjien typeryydelle 😅Kyllä me oikeasti älykkäät nauramme sinun tyhmyydelle.
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä me oikeasti älykkäät nauramme sinun tyhmyydelle.
Suomesta ei tule NATOn jäsentä ennenkuin pyytää anteeksi Unkarille osoitettuja oikeusvaltiottomuus väitteitä.
Lisäksi unkari vaatii lisää rahaa EU.lta ja Suomen on kannatettava uutta tukipakettia jos haluaa NATO.on.
Jopa Italian nyky hallitus vastustaa Suomen NATO jäsenyyttä jos Suomi ei maksa lisää rahaa elvytyspakettiin josta rahaa mm. Italia ja unkari eniten saavat.
Puola on ainut valtio jonka Suomi sai ostettua ystäväkseen, Puola nimittäin hyväksyy Suomen NATO jäsenyyden koska saa unionista 40miljardia rahaa, ja Suomi maksaa 6 miljardia.Anonyymi kirjoitti:
Kyllä me oikeasti älykkäät nauramme sinun tyhmyydelle.
Ketkä Te? Mikä oli Jaakobin poikain isän nimi?
- Anonyymi
Älkää käyttäkö niin paljon sivstyssanoja,rahvas ei ymmärrä teidän kirjoituksianne.
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa "rahvas"?
- Anonyymi
Nato ehtii hajota, ennen kuin suomea johtavat maanpetturit saavat sen liitettyä mihinkään liittoon ja hyvä niin.
- Anonyymi
Olkaas pojat rauhassa.
Unkari ja Turkki ratifioivat Suomen jäsenyyden ennen vuodenvaihdetta.
Kummassakaan viivyttelyssä ei ole kyse mistään Suomen ja kyseisen maan tilanteesta.
Turkki vääntää Amerikan kanssa kättä; Unkarissa äänestystä ei tullut koska sitä ehdotti oppositio, valtapuolue ei vastusta asiaa, mutta vastustaa periaatteessa opposition ehdotuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913178Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729621Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h959113Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k207746Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386724Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486158Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri153124En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3911209Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71154YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl841000