Yhteinen vihollinen evankeeliset uskovat.
Lisäksi
- väärällä kasteella syyttäminen
- väärällä lepopäivällä syyttäminen
- sama amerikkalainen uususkonnollinen henki
Näissä kulteissa on suhteellisen eniten uskonnouhreja ja pastorien rahanahneutta.
Mikä kultteja yhdistää?
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ylläpito sabotoi palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Ylläpidon tarkoitus on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu ja tuoda tilalle ääriluterilaisuuden opit ja saatanan synagoogan valheet.
- Anonyymi
Ota selvää mikä on kultti!!
- Anonyymi
Ota selvää mitä Knutbyn helluntaipastori ja pentecostalismin perustajat tekivät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ota selvää mitä Knutbyn helluntaipastori ja pentecostalismin perustajat tekivät.
voimme aloittaa lähempää ja kasella mitä eräs rippipappi teki rippiläisensä kanssa ja vähän muidenkin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ota selvää mitä Knutbyn helluntaipastori ja pentecostalismin perustajat tekivät.
Tässä vauvakastetulle vähän tuoreempia tapauksia.
Pedofiliaa luterilaisen kirkon sisällä.
https://yle.fi/uutiset/3-5554658
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/piispa-kirkko-on-sulkenut-silmansa-pedofilialta/1844610#gs.9k7ish
- Anonyymi
Oikean rahan vastakohta on väärä raha.
- Anonyymi
suomi24 on osallinen kiihottamiseen kansaryhmää vastaan. Ylläpito on suurin yksittäinen aloitusten tekijä ja kommenttien lähettäjä. Lähes kaikki ylläpidon kautta palstalle postatut kommentit sisältävät vihapuhetta ja panettelua ja solvaamista ja valheellisia väittämiä.
- Anonyymi
Sinä olet osallinen kiihottamiseen kansaryhmää vastaan. Olet suurin yksittäinen aloitusten tekijä ja kommenttien lähettäjä. Lähes kaikki kauttasi palstalle postatut kommentit sisältävät vihapuhetta ja panettelua ja solvaamista ja valheellisia väittämiä.
>>Näissä kulteissa on suhteellisen eniten uskonnouhreja ja pastorien rahanahneutta.>>
Kirill on vaatimaton eikä uhreja ole.- Anonyymi
muutama työtön luterilainen taikka alalahkon fanaatikko veivaa foorumille omia sepustuksiaan joissa harvemmin on mitään totuutta muutamaa prosenttia enempää.
aamusta iltaan ja illasta aamuun, se on heidän työnsä kunnes viimeinen entteri on painettu, sitten vähenee!- Anonyymi
yksi työtön fanaattinen käkätys veivaa foorumilla koko ajan kansaa ja lutteria ja putleria a ties mitä
joka pävi samat virret
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu126911Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli36836Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47819Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50711Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143704- 54701
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e30676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187660Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42646Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136645