Millaisia salaliittoteorioita Jones on levitellyt?
"Oikeus on määrännyt äärioikeiston edustajan, juontajan ja salaliittoteoreetikko Alex Jonesin maksamaan kahdeksalle Sandy Hookin peruskoulun ampumisen uhrien perheelle ja yhdelle ensiapuhenkilölle yhteensä 965 miljoonaa dollaria."
Pitäisikö Suomeen saada samanlaiset sakot salaliittoteorioiden levittämisestä?
Usalainen sallittoteoreetikko Alex Jones sai lähes miljardin dollarin sakot
18
127
Vastaukset
- Anonyymi
Melkein miljardin sakot totuuden puhumisesta, amerikassa kaikki on suurta, voisit vähän linkata noista miljardin sakoista.
- Anonyymi
Vain otettu lääke auttaa
- Anonyymi
Pohjoismainen lainsäädäntö perustuu todellisiin menetyksiin. Ehkä puhutaisiin tässä yhteydessä osallisuudesta tai yllytyksestä murhiin.
Valheellisen informastion levittämisestä pitäisi kuitenkin tehdä rangaistavaa.- Anonyymi
Demokratia ja kansalaisvapaudet vahvistuvat kun vain valtion viralliset totuudet ovat sallittuja.
- Anonyymi
Sananvapaudella on hintansa
- Anonyymi
Amerikassakin on sananvastuu eikä vain Venäjällä.
Tuosta saattaa Joneskin ottaa opikseen. Jos ei, niin sitten voitaneen pitää vähän tyhmänä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/salaliittoteoreetikko-alex-jones-tuomittiin-maksamaan-liki-miljardin-dollarin-korvaukset-koulusurmavalheistaan/8547844#gs.fhic3e
Kun osaan käyttää Googlea ja kirjoittaa siihen Jones, niin tuo nyt löytyi ensimmäisenä.
- Anonyymi
Oli saanut niillä paskapuheillaan runsaasti rahaa, kuten nämä meilläkin tutut rokotevastaisten sivustojen harhaiset rikastuttavat valheellisia "dokumentteja" jakamalla.
- Anonyymi
Näistä "rokotteista" löytyy ihan virallisia dokumentteja ja tutkimuksia joista ilmenee kaikenlaista..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näistä "rokotteista" löytyy ihan virallisia dokumentteja ja tutkimuksia joista ilmenee kaikenlaista..
Juu, ne teidän "dokumentit" ja linkin MV-sontaan on kyllä nähty.
- Anonyymi
Mitään ei ole vielä maksettu keissi jatkuu 😂🤣
- Anonyymi
Sakoista on apua vasta sitten, jos ne muunnetaan vankeudeksi. Alex Jones on riekkunut Sandy Hook' in lapsiuhrien haudoilla vuosikausia. Väittänyt, ettei lasten joukkomurhaa koskaan tapahtunut, syyttänyt vanhempia petoksesta ja väittänyt ettei lapsia edes ollut olemassa.
Nyt tämä ihmiskunnan syöpäkasvain on hakeutunut konkurssiin. Eikä hän tule maksamaan penniäkään tuomituista korvauksista. Vanhemmille toki riittää julkinen tuomio, mutta jotain näille pelleille pitäisi keksiä. Suomessa sentään sakot muuntuvat vankeudeksi. - Anonyymi
On kaksi syytä olla onnellinen. Toinen on se, että ei ole syntynyt venäjälle ja toinen on se, että ei ole syntynyt jenkkilään.
- Anonyymi
Rokotevastaiset ovat Suomessakin varmaan syyllistyneet aika moneen kuolemantuottamukseeen, kun ihmiset ovat uskoneet heidän roskasivujaan ja jättäneet rokotteet ottamatta. Kuolleet sitten koronaan.
Toisaalta jos ihminen on niin pohjattoman tyhmä että menee uskomaan rokotevastaisten valehtelijoiden ala-arvoista roskaa, niin kuoli sitten ihan omaa tyhmyyttään. Pitäisi olla sen verran älliä että tajuaa mikä on luokatonta sontaa. - Anonyymi
Ameriikan Kärkkäinen.
- Anonyymi
i n f o w a r s [dot] c o m
- Anonyymi
Suomen talous olisi pelastettu hörhöjen sakottamisella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663412Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1282887- 462589
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391331