Venäjällä siivotaan nyt kodittomat pois kaduilta. Valtio antaa heille kodin, toimeentulon ja yhteisön.
Putin ei jätä hädässä olevia yksin.
Putin ei jätä hädässä olevia yksin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo rintamalla ruokitaan ennen lähtöä kerran.
Eurooppa piikitti kaikki jotka kiinni sai
tuntemattomalla oudolla liemellä,
tautiin jota ei ollutkaan.
ja nyt kansa sairastuu liemestä.
Valkoisen rodun hävitys meneillään.
Kodittomilla saattaa taidot riittää hengissä pysymiseen jopa venäjän puutteelisesti varustetussa armeijassa. Kunhan vain onnistuvat antautumaan ajoissa.
Suomessa on vielä paskempaa, kun raahataan perheenisät mukavista omakotitalosta tykinruuaksi rintamalle. Parempi olisi ensin jauhaa joutoväki silpuksi sotahommissa, tässä russukka on järkevämpi.
Ja kun omat kodittomat on "hoidettu" hoidetaan naapurin vastaavat. Pitää vissiin aloittaa uusi "erikoisoperaatio" saks: "Spezialoperation."
Menolippuja Ukrainaan tarjolla. Jotkut kustantavat its elähtönsä - muualle.
Venäjällä sanat ja teot eivät ihan vastaa toisiaan. Ihmisiä todella siivotaan pois kaduilta ainakin mieltä osoittamasta. Senkin voisi uskoa, että kodittomiakin siivotaan pois. Saavatko he kodin, toimeentulon ja yhteisön on sitten eri asia. Se voi olla propagandaa. Koti voi tarkoittaa vankilaa, yhteisö vankileiriä ja toimeentulo yhtä kaalisoppa-ateriaa päivässä,