Paska palsta on TAAS RIKKI!

Anonyymi-ap

Kommenttien kommentointi kaatu ja tulee ilmoitus "tapahtui virhe".

Eli kun keskusteluketjun väliin yrittää kommentoida kommenttia (jonka alapuolella on uudempia kommentteja), niin ei onnaa. Pitäisikö itkeä vai nauraa, kun keskustelupalsta toimii muuten hyvin, mutta ei voi keskustella!

Tätäkään ylläopito on tuskin huomannut eikä tätä ole testauksessa otettu huomioon. Suomi24-palstan ylläpidon "atk-osaaminen" on vitsi.

18

123

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juu ei nämä osaa.

      Pitäisi testata kirjautumaton käyttäjä ja kirjautunut ja harmillisen monta eri selainta.

      Ei vaan jaksa eikä osaa eikä viitsi.

      • Anonyymi

        paskat- ihan normaalia viestien estämistä-

        nää kusipäät on pistellu yleensä enemmän kommentteja kuin on näkyvissä-

        ja näkyyn jätetään vain ne tyhmimmät kommentit.

        s24 on persukokoomuksen CIA-mielenohjailu-täsmähäirintä-kiusaamishanke-toimintaa.


    • Anonyymi

      woe mahoton..

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Ei toimi vieläkään!

      Palkatkaa sinne ylläpitoon edes YKSI ammattilainen!

      Tämä alkaa vituttamaan!

    • Anonyymi

      Näyttää toimivan satunnaisesti.
      Mutta onhan tämä täysin luokatonta toimintaa.

    • Anonyymi

      Se johtuu siitä että Yle on saanut faktaräntää niskaansa koko viikon ja turvautunut teko älyttömään fantasiaan. Kyseessä on kone joka ei erota asiallisia ja asiattomia puheenvuoroja Tässä aiheesta ja ohjeet miten palstalle voi kirjoittaa häirintäsensuurin ylitse


      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16070625/utopia-analytics

      • Anonyymi

        Koittaisit päässä noista salaliittofantasioistasi ja Yle-pakkomielteestä eroon.


    • Anonyymi

      Keskustelujen sivuun (missä nyt on "Osallistu keskusteluun" yms mainosta) voisi laittaa osion "Havaitut tekniset ongelmat". Silloin tietäisi, että edes Suomi24 on huomannut ongelman. Nyt käsitys on että ns. "ylläpito" somettaa ja kaivelee muniaan eikä edes tiedä, että palsta kusee taas kerran.

    • Anonyymi

      Tiedän tunteen. On kokemusta.
      Lemmikkipalstalla täysin asiallinen neuvo oli hetkeä myöhemmin poistettu ja kun vastasin uudestaan oli sekin poistettu joten tein itse aloituksen ja kerroin asiasta palstalla sekä ilmoitin ylläpitoon ja asiallinen vastaus palautettiin kun pyysin sitä.
      Joku älytön tekoäly tai algoritmi katsastamassa viestit, ei kukaan henkilö.
      Samanlaisen koneavun avulla saatiin sensuroitua tehokkaasti koronauutisoinnin vastaisia oletuksia julkisesta mediasta. Kukaan ei voinut huomata silloin ensimmäistäkään korona"rokote" vastaista viestiä yhdelläkään mielipidepalstalla. Vasta sitten kun useampia piikkikierroksia oli jaeltu eli aivan liian myöhään päästivät läpi sellaisiakin välillä kun höllentivät otetta muiden aiheiden tullessa tilalle.
      Kun palstalla ei viesti mene läpi, laita uusi Suomi24-sivu auki ja kirjoita sama vastaus sille niin pitäisi viestin mennä läpi.

      • Anonyymi

        Onkohan tekoäly syvemmällä, kuin oyssä ja yrityslogiikassa itsessään, esim sql mitähän suomi234 käyttää jotain sunnin juttuu vai https://mariadb.org/ mariadbtä
        Eikö javafunni juttu ollut haastettu vasta oikeuteen kun siellä miljoonia ihmisten tietoja luvatta, oliko se orakle


    • Anonyymi

      yritys tuet pois, niin varmaan kelpaa piaan suomalaainen töihin ja HR koneista kuihtuu kun työlistämistä teeskentelemällä ei saa rahaa seinästä sitten menee vielä paska lehdet alas muutamassa vuodessa joille rahanpummaus koneisto antaa rahaa uskotellakseen ihmisille että työ ei kelpaa. Varmaan sammuu vielä netti botitkit ja vale sivustot. No ei ehkä kaikki ole niistä kiinni mutta kirkastuisi varmaan maan henkinen kultuury

    • Anonyymi

      Hauska jekku, mitä jos pistäisi kuvan jonnekin, joka yliherkistää suomio24 algorytmin niin että se sulkee koko suomi24, jos se kuva on päällä samalla kuin suomi24. Sitten Laittaisi sieltä linkillä sen kuvan suomi24 ja. Otsikoksi pistäis
      Tämä selvittää kaiken, sitten ihmiset menis siihen linkkiin ja suomi 24 sammuisi, sitten kun ne saa sen takasin päälle niin toinen menee siihen linkkii. Lol vähän olis hassu pila.

    • Anonyymi

      Onkohan Suomi24 edes huomannut vieläkään?

      Missä on joku palautekanava jossa voisi ilmoittaa vian?

      • Anonyymi

        Tuolla on keskustelua samasta ongelmasta ja monesta muustakin.
        https://keskustelu.suomi24.fi/suomi24

        Myös palautelomake löytyy sivujen alaosan kautta, mutta siitä ei ole ollut vielä mitään hyötyä.


    • Hetken jo luulin, että toimi, mutta ei sittenkään.

      Tai sitten nämä ATK:n amatöörit saivat rikottua palstan toiminnallisuuden uudestaan.

      Säälittävää!

    • Anonyymi

      Eikä vieläkään mitään ilmoitusta viasta... eikö sitä ole huomattu vai eikö se kiinnosta?

      Kiitos näkemiin.

    • Anonyymi

      Ei ole kunnossa vieläkään.

      Kommentteja katoaa satunnaisesti ja silti ketjussa lukee, että "0 poistettua viestiä".

      Onko MITÄÄN säälittävämpää kuin Suomi24:n ATK-osasto? Siellä työskentelyä ei kannata CV:hen laittaa. Voi vaikka valehdella, että käytti heroiinia eikä ollut työelämässä sen ajan kun on ollut töissä Suomi24:llä. Se on pienempi häpeä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      446
      6462
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      157
      3805
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      99
      2485
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1969
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      123
      1333
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1263
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1114
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1085
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      1000
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      983
    Aihe