Hylkää väärä uskonto, jota vapaakirkko on!

Anonyymi-ap

Saatana ja hänen demoninsa eivät halua sinun palvelevan Jumalaa. He haluavat saada niin monet ihmiset kääntämään selkänsä Jumalalle kuin vain voivat. Miten he yrittävät päästä tavoitteeseensa? Yksi keino on käyttää väärää uskontoa
2. Korinttilaisille 11:13–15
Uskonto on väärä, jos se ei opeta Raamatusta totuutta. Väärä uskonto on kuin väärennetty raha: se voi näyttää oikealta, mutta on todellisuudessa arvoton. Se voi aiheuttaa sinulle paljon ongelmia.

Vapaakirkon suosio mikä se sitten on laumasieluisuuteen ja siihen riittää syyksi olla mukana, kun on mukavaa yhdessä, siis viisveisataan onko se raamatunmukaista!
Ei todellakaan ole.
Tämä selviää parhaiten kun itse luet Raamatun alusta loppuun, siinä vakuuttuu kuka hyvänsä että näin on.
Silloin kun minä olin hämeenlinnan vapaakirkossa mukana jonkin aikaa, totesin, että harvat olivat kiinnostuneita mitä Raamatussa sanotaan, vain mukana oli tärkeää.
Laumasieluisuudella ei pelastuta!

4

326

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vapaakirkko on todellakin raamatunvastainen isoissa asioissa, missä?

      Kolminaisuusoppin on pahin harhaoppi, siis väitetään, että Jeesus oli itse Jumala.

      Esim.
      Ei voi olla koska rukoili isälleen, ei itselleen.
      Ei voi olla, koska Jeesus sanoi ennen kuolemaan ristillä, Isä miksi minut hylkäsit
      Ei voi olla UT puhutaan koko ajan Jeesuksesta Jumalan poikana

      • Anonyymi

        Hei paalu unohtui!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hei paalu unohtui!

        Totta, Jeesus laitettiin paaluun, ei ristille!


    • Suomen Vapaakirkon tunnustus on annettu Helsingissä helmikuun 1. päivänä vuonna 1923.

      Me olemme kristittyjä, jotka Raamatun perustuksella yhtäpitävästi apostolisen tunnustuksen kanssa tahdomme elää ja toimia kristillisen uskonelämän herättämiseksi ja säilyttämiseksi.

      Raamattu, s.o. Vanhan ja Uuden testamentin pyhät kirjat, jotka me uskomme olevan Pyhän Hengen johtamien ihmisten kirjoittamat, määrää yksin meidän uskomme ohjeen, jonka mukaan kaikki oppi ja elämä seurakunnassa on hyväksyttävä tai hyljättävä.

      Toteuttaaksemme sitä kristillisen yhteyden aatetta, jota Uusi testamentti esittää, emme seurakuntayhteyden määrääjäksi pane muuta kuin sydämen uskon Jeesukseen Kristukseen Jumalan Poikaan ja tämän uskon tunnustamisen ihmisten edessä.

      Tähän yhtyen olemme liittyneet seurakunniksi toteuttaaksemme raamatullista seurakuntaelämää ja toimiaksemme kristillisen vakaumuksen mukaisesti ja sen puolesta.

      https://www.svk.fi/tunnustus/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      294
      2345
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      24
      1408
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      274
      1408
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      144
      887
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      856
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      250
      781
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      739
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      570
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      511
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      488
    Aihe