Varoittiko Herra Putinia?

Mitä mieltä ovat ateistit, onko tuo varoitus Putinille

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/06844e1a-e381-4828-a20b-c4ff6ed43a2c

Jos on, mitä Putinin pitäisi ehdä lepyttääkseen Herra?
752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Totta kai Herra varoitti Putleria koska kehitysvammaisten uskovaisten mielestä Herra on Putlerin ja kristinuskon puolella Gayroopan liberaalia homosaatiota vastaan.

Äänestä

Herra rakastaa Putinia, kuten aikoinaan Neuvostoliittoakin (kristitty Suomi hävisi sille sodassa 5-0). Muussa tapauksessa venäläiset eivät voisi huseerata joka paikassa niin kuin huseeraavat.

Äänestä

Herra ei tunne Putinia ja on ihan hiljaa. Ei puhu eikä virka. Putin puhuu paljon paskaa, mutta ei Jumalan suuna. Kirill pelkää Putinia ja on hänelle mieliksi, kun valehtelee Jumalan suosivan Putinia ja käskevän venäläisiä sotaan Ukrainaa vastaan.

Äänestä

Putin on maallikko ja sisimmän lähipiirin (entinen puheenkirjoittaja) mukaan vaarallinen, ailahteleva ja äkkiarvaamaton, katumaton, psykoottinen ja kostava. Harhaluuloinen lievästi paranoidinen skitsofreenikko. Täyttää siis kriteerit nykykunnossaan psykiatriseen kenttään ja jopa diagnoosiin. Kuten koko maailma
on saanut tuta, hän ei kadu yhtäkään siviilimurhaa, puhumattakaan kansanmurhasta
koska ne ovat osa ja välttämättömyys erikoisoperaatiota. Eli silloin puhutaan jo
psykopaatista.

Ihminen voi olla hyvin taikauskoinen samaan aikaan ja ottaa luonnonmullistukset
"henkilökohtaisena viestinä". Tämä olisi siis Jumalan erikoisoperaatio Putinille
missä otetaan huomioon kaikki muuttujat. Diktaattori pakkailee reppuaan.

Äänestä
  • Putin osallistuu nyt konfrensseihin puhujana, missä hän saa käyttää omaa erikoisosaamistaan mm. energiataloudessa. Tärkeintä paranemisen kannalta olisi synnyttää vuorovaikutus, niin ett' hän pääsee vastailemaan yleisökysymyksiin "livenä", eli tuntee elävänsä (kuolleessa tilassa).
    Tämä prosessi poistaa ydinase uhat kokonaan pois, koska yleensä Putin pitää synkkiä monologeja, joita hän itsekin säätää. Henkikirjoittajat ovat kuitenkin lähteneet jo maanpakoon pelätessään omaa henkeään uhatuksi. Putin yrittää pelastaa itsensä osallistumalla yhtäkkiä epäolennaisiin "introihin" energia- ja talouspolitiikassa. Se on vain liian myöhäistä, koska koko Venäjän maa on saatettu kädestäpitäen Putinin viitan alle erilaisin pakottein, joista osa on peruuttamattomia ja talous sakkaa sen mukaisesti.
    Edessä on Putinin saattaminen kansainvälisen oikeuden eteen tuomittavaksi sotarikoksista

    Äänestä

Teidän Jumala ei välitä paskaakaan siitä, että Putin murhaa naapurimaan siviilejä, kuten ei olemattomuuttaan piittaa mistään muustakaan.

Äänestä

Putin on pakana, joka ei kuule Herran ääntä, sillä Herra ei puhu syntisille. Vain vanhurskaat kuulevat hänen äänensä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä mieltä ovat ateistit, onko tuo varoitus Putinille

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/06844e1a-e381-4828-a20b-c4ff6ed43a2c

Jos on, mitä Putinin pitäisi ehdä lepyttääkseen Herra?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu