Rekkakuskit tappelee Kertsin sillan pielessä

satelliittikuvat näyttävät kilometrien jonot.

– Tilanne on paha, lähes epätoivoinen, kuvailee porkkanoita kuljettava Alexander Kurolesov uutistoimisto Reutersin toimittajalle.
3123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Silta olisi kannattanut suomalaisella talvisotataktiikalla rikkoa molemmista päistä, jolloin osa liikennettä olisi vielä jäänyt sillalle mottiin.

Äänestä
  • Ja eihän tuo vieläkään myöhäistä ole. Rekkojen ja sotakaluston ruuhkautuessa silloille tilaisuus vain paranee...

    Äänestä

Igorit käy kuumana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

satelliittikuvat näyttävät kilometrien jonot.

– Tilanne on paha, lähes epätoivoinen, kuvailee porkkanoita kuljettava Alexander Kurolesov uutistoimisto Reutersin toimittajalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu