🤔🍖☕ ruoan mukana ilmaiseksi. Nyt ne irroitetaan jo tehtaalla ja myydään erikseen kalliilla. niinkuin nyt vaikka leseet. Eikö se olisi helpompi pitää ne jauhoissa mukana, kuin että ne irroitetaan ja paketoidaan erikseen myytäväksi. Outoa on se, että leseelliset jauhot ovat kalliimpia, kuin leseettömät.
Ajatus tuli mieleen kotimaisen kollageenin tuoteselosteesta, siinä lukee reilusti, että kollageeni on perisin siasta. Eli ne jänteet ja rustot mitä ennen jauhettiin jauhelihan sekaan myydään nyt hienoina pillereinä tai jauheena.
No kyllä muutenkin ihmiset ostaa kummallisia asioita. Niinkuin kallista vettä purkissa nimeltä mehukeitto. Siinä on desi marjoja ja 9 desiä vettä. Samalla hinnalla saa pussillisen pakastemarjoja, joista saa parempaa mehukeittoa/kiisseliä helposti ja edullisesti.
Hymy, hellä kosketus ja ystävälliset sanat eivät maksa mitään. Niitä saisi tuhlata enemmän niin ihmisillä olisi parempi olla. (Ainakin Espoon mies muhun 🤗)
Kasvissyöjän laulu:
https://youtu.be/4tijsiXb4to
P.S. Itse olen ja pysyn sekasyöjänä vaikka mulla kasvispäivä onkin kerran viikossa.
Ennen tuli terveelliset lisäaineet
0
97
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815450Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151452- 106951
- 78841
- 50822
- 41813
Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56807Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss43799- 56794
- 39779
