Kun olen kirjoittanut JT musiikkimausta, niin joku sanoi kerran, että kun toisten musiikkimaku ärsyttää. Ei se sinänsä ärsytä, jokainen saa puolestani harrastaa ja kuunnella minkälaista musiikkia haluaa. Mutta JT tuomarointi ja määräily toisten musiikinharrastuksesta ja mausta kyllä ärsyttää. He ovat kärkkäästi puuttumassa niihin. He ovat itse suvaitsemattomia. Makuasiat ovat makuasioita, eikä niihin toisilla ole oikeutta puuttua. En ole itse koskaan sanonut kenenkään musiikkimausta tai harrastuksista mitään,harrastakoot mitä haluavar, mutta minun kimpussani on ollut jis jonkinlaista tuomaria. En koskaan vaihda musiikkisuuntaustani rtoisten mieliksi. Jos ei seura kelpaa, pysykööt poissa läheltäni.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Juuri noin.
Minäkin lähetän JT pojalleni musiikkia josta tiedän, että se miellyttää häntä.
Kun hän on vielä musiikki mies, niin menee hyvään tarkoituksen?
Tänään lähetin hänelle puolalaisia kipaleita. Tälläisestä henkistyytneestä ja suurenmmmoisesta sävelteoksesta kaikki uskikset tykkäävät.
https://www.youtube.com/watch?v=M-H-q7lDCvE- Anonyymi
Tässä on todella hyvää musiikkia. Kaikkien pitäisi kuunneella tällaista.
https://www.youtube.com/watch?v=7xeYk-5uXlU- Anonyymi
Tuo on aivan JT uskovaisten musiikkia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on aivan JT uskovaisten musiikkia.
Ei noin. Se oli maailmallista. Tässä on henkistyttetty suoritus:
https://www.youtube.com/watch?v=SFLw8aH-M2w
- Anonyymi
Viheltely musiikki on Jehovan todistajille jonkinlainen epämukavuutta aiheuttava inhotus.
Jos kenttäilyä suorittava veli lähestyy sinua julkisessa tilassa niin laitappa vihellellen pirullisen epävireisesti jotain kappaletta (ei tangoa) niin jo vain nyrpistävät nenäänsä ja ottavat etäisyyttä.
Liljankukkaa tosin jos mies erehtyy viheltelemään niin sillä on varsinkin Jehovan todistaja veljiin afrodiisinen vaikutus ja he päättelevät innostuen sinun olevan heistä "kovinkin kiinnostunut." - Anonyymi
vartiotorni on kirjoittanut Lutherin jehovantodistajaksi.
Vartiotorni on ensin sanonut aina olleen jehovantodistajia, ja sitten vakuudeksi luetellut eri aikoina nimeä saaneita henkilöitä jehovantodistajiksi.
yksi sellainen on ollut Luther
Musiikkiin se liittyy esim. siinä että Lutherin tuotantoon kuuluu iso joukko virsiä, virsikirjassa. Ei kun veisaamaan, todistajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271588Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311299Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5041230- 651011
- 74970
- 53756
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M110733Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468657Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän38638