virkamiesten armeija esim. ranska pärjää puolet pinemällä määrällä suhteessa asukkaisiin.
https://youtu.be/-4qnjlWTRp0
Suomessa todella kallis
8
169
Vastaukset
- Anonyymi
suomessa joka neljäs työntekijä on virkamies. Hulluutta !
- Anonyymi
on kyllä ja suomalaisuus ja normaali elämä mitä vietettiin vielä 80-luvulla on täysin tuhottu, nykyään saat sosiaaliavustajan jos jossain kaupungissa käyt asioimassa. Nykyään ne virkamiehet istuu leveillä perseillään penkkiin ja nostaa kovaa palkkaa kaikki asiat ihan täysin retuperällä.
- Anonyymi
1.70 maksais bensa jos suomi olis puolueeton maa, mutta hallitus ja presidentti oli toista mieltä eikä kansalta kysytty mitään.
- Anonyymi
suomes on joka kunnassakin parikymmentä ukkoa lahjottavana? eduskunnassa ei päätetä mitään ei kerralla aina menee vähintään kolmeen eri valiokuntaan ja päätös ei ole ikinä toivottu kansan kannalta...hmmm.
- Anonyymi
Niin se kallis lauma tekee vielä vääriä päätöksiäkin.
- Anonyymi
Toi jos mikä on totta. Miten niitä Volvo Markkasen opin ottaneita saisi vähennettyä. Tommonen lauma tulee kalliiksi Suomelle.
- Anonyymi
Nyt on aloituksessa silkaa asiaa ja faktaa. olen asunut monessa maassa, mm, saksassa, jossa tuttavani ihmttelevät ..miksi suomessa on niin paljon viranomaisia? ja miksi " poliisi hallitus,? nämä kaks asiaa todella ihmtetyttivät heitä... no mahtaa tulla kalliiksi kansalle...
- Anonyymi
silti e-p alueellakin joka kunnassa kepumafia tukkii rahat taskuun
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1433087Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472398Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462323- 971961
- 241883
- 281596
- 221574
- 1491402
- 341233