Ostin justiinsa noin 10-kiloisen porsaan etuneljänneksen 2,99€/kg, eli koko köntti maksoi noin 30€.
Halpaa ruokaa, itse kun maustaa niin hyvä tulee ja edullisia juureksia lisukkeeksi. Porkkanoitakin ostin justiinsa 50 sentin kilohinnalla 4kg.
Pakkaseenhan tuota lihaa on laitettava, mutta voisi vaikka jouluna kinkunkorvikkeenakin syödä.
Halpaa ruokaa, itse kun maustaa niin hyvä tulee ja edullisia juureksia lisukkeeksi. Porkkanoitakin ostin justiinsa 50 sentin kilohinnalla 4kg.
Pakkaseenhan tuota lihaa on laitettava, mutta voisi vaikka jouluna kinkunkorvikkeenakin syödä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Köyhällä on joskus kivaa kun saa aitoa puhdasta ruokaa syödäkseen.
Niinpä.
Tulee jotenkin mukava mieli tällaisista, vaikka kyse onkin ihan perusasiasta.
Possunlapaakin saa joskus halvalla ja ei välttämättä houkuttelevan näköinen rakana mutta kun antaa uunissa muhia niin eri ääni kellossa,täyttä syömistä ettei mitään mene hukkaan. Aloitukseen sen verran ni noin se kannattaakin ostaa.