Niinistö kertoi olevansa menossa huomenna katsomaan Islannin jäätiköitä, joita "ilmastonmuutos" on muka sulattanut. Jos ukkeli tutustuisi vähän pidemmän ajan tilastoihin kuin viimeisen sadan vuoden ajalta, niin hänkin huomaisi että ei ne muutokset nyt mistään ilmastonmuutoksesta johdu, vaan on ihan normaalia luonnollista vaihtelua.
Milloinhan Niinistö kertoo menevänsä Grönlantiin ihmettelemään siellä tapahtuvaa sulamista? Toivottavasti joku kertoo sitä ennen hänelle, että Grönlanti oli 1000 vuotta sitten viikinkien asuttama, ja he harjoittivat siellä laajamittaista maanviljelyä, kunnes sitten ilmasto kylmeni, ja viikingit muuttivat pois Grönlannista. Ja Grönlannin ilmasto ei ole vieläkään palautunut ennalleen, vaan siellä on vieläkin liian kylmä maanviljelyn harjoittamiseen.
Grönlannin nimihän tarkoittaa "vihreää maata", joksi viikingit sen nimesivät. Ei ole kovin vihreä Grönlanti enää.
Niinistö levittää taas katteetonta ilmastohysteriaa
31
<50
Vastaukset
- Anonyymi
sosiaali- demokraattien JAUHO- JENGI vetää huumeita työajalla
- Anonyymi
Klovni ninistö vai klooni, odotetaan vain kun tiehankkeet katoaa tv stä.
Juhla päivä.! - Anonyymi
Ei niitä jäätiköitä tarvitse Niinistön katsella.
Populisti-militaristi despootti Niinistö yrittää saada huomion pois hänen älyttömästä USA-politiikastaan.
Ei sanaakaan nopeasti Euroopaa uhkaavasta romahduksesta:
Shocking document: How the US planned the war and energy crisis in Europe
https://nyadagbladet.se/utrikes/shocking-document-how-the-us-planned-the-war-and-energy-crisis-in-europe/
- Anonyymi
Pöljät huutelee.
- Anonyymi
ota kokaa mirja 120 kiloo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ota kokaa mirja 120 kiloo
Mitäköhän aharonien Mirjamien synnit on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäköhän aharonien Mirjamien synnit on.
Sisiliassa toimii tulivuori saarella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ota kokaa mirja 120 kiloo
Onko toi outo pressaksi mikä uskonto Islannin pressalla.
- Anonyymi
>>katsomaan Islannin jäätiköitä, joita "ilmastonmuutos" on muka sulattanut.
Ei Ilmastonmuutos vaan Kapitalistinen KAASUTUS eli saastuttaminen on sulattanut
Ilmiö näkyy meilläkin konkreettisesti
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17601858/tulevan-talven-saan-ratkaisee-se-kuinka-paljon-lama-on-leikannut-kapitalistimaiden-kaasutusta
t. haans.sea - Anonyymi
Vihreä Jenni ohjailee Niinistöä.
- Anonyymi
Saukki kiihkomielisyys- vaiheessa eli maanisessa vaiheessa-
enää reilu cuos repiä rahaa-
NATO meni pieleen- nyt palataan ilmasto-fasismin levittämiseen-
kaippa illuminati jonkun miljoonan moisesta tihutyöstä palkka lykkää ja pääsyn Bidenin sala-disneybileisiin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saukki kiihkomielisyys- vaiheessa eli maanisessa vaiheessa-
enää reilu cuos repiä rahaa-
NATO meni pieleen- nyt palataan ilmasto-fasismin levittämiseen-
kaippa illuminati jonkun miljoonan moisesta tihutyöstä palkka lykkää ja pääsyn Bidenin sala-disneybileisiin?cuos = vuos
- Anonyymi
!300-luvulla alkoi pieni jääkausi. Sitä ennen ei Islannissa ollut lainkaan jäätiköitä, ja Grönlantikin oli ihan oikeasti "vihreä".
- Anonyymi
HAHAHAHA! Täällä todellinen ilmastotieteiden asiantuntija jakelee viisauksiaan! :D
- Anonyymi
Katsopas kun ilmeisesti historiaa täysin tuntematon uuno tuli hohottelemaan palstoille
- Anonyymi
Grön Land on jään alla kasvusto vihreää. Ne on vaan polttanut kaikki puut lämmitykseen. Pitäisi istuttaa puita.
- Anonyymi
Iät ja ajat on maa ottanut tilaa vesialueelta, sen voi todeta alueiden kasvistosta. Kaikki muuttuu, mikään ei pysy ennallaan. Toki ihmisen ei pidä tieten tahtoen tuhota ja pilata luontoa, mutta täytyy tunnustaa tosiasiat, niitä vastaan ei auta mikään toimi.
Sademetsiä, maapallon keukoja pitäisi suojella, Vihreät hääräävät vain luonnollisten muutosten parissa, mutta eivät puutu todellisiin ongelmiin. - Anonyymi
125000 vuotta sitten mm. Pohjoisnavan lakijäätikkö suli lämpötilan nousun vuoksi ja nosti merien pintaa eroosiojälkien perusteella kuutisen metriä. Näitä sulamisia tapahtuu vaiheittain, kuin myös jäämassojen kasvua. Merivesien pinta seuraa mukana. Vaikka ihmisiä ei olisi koskaan syntynyt, jäätiköt sulaisivat ja taas muodostuisivat uudelleen. Tätä luonnollista kausivaihtelua käytetään törkeästi hyväksi myymään ajatusta "ilmastonmuutoksesta", jonka seurauksena pakotetaan tekemään taloudellisesti vahingollisia päätöksiä.
- Anonyymi
Jääkausikaan ei ollut ikuinen vaan se muuttui muuksi.
- Anonyymi
turhan joukon lentokoneella edstakaisin lennättäminen pitäisi nopeasti lopettaa !!
- Anonyymi
Variksetkin nauraa nyhverölle ja teinimorskulleen...
- Anonyymi
Tuhat vuotta sitten oli vielä eri kourallinen ihmisiä koko telluksella!
Nyt enempi ja kuormittaa ympäristöä aivan liikaa taas ja aika idiootti sanoa ettei ilmasto ole muuttunut ja muuttumassa!- Anonyymi
Ilmasto on muuttunut aina ja tulee aina muuttumaan, oli täällä ihmisiä tai ei. Mutta se on idioottimaista sanoa että ihminen täällä sitä ilmastoa muuttelee.
- Anonyymi
Vaalit lähestyy, pitäähän sitä Piipertäjilläkin jotenkin huomiota herättää. Niinistö herättää jo huomiota itsekkin..on Ville alkanut lihomaan ainakin naamasta, on avioliiton myötä päässyt kunnon ruokapöytään.. Hampurilaisia, pitsaa, ja ynnä muita rasvaisia herkkuja!
- Anonyymi
Hankkisit sinäkin aivot, ennen kuin on liian myöhäistä.
- Anonyymi
Muista sinä isoaivo nyt vain että kunhan ajat hybridillä ja ja lopetat lihansyönnin niin maailma pelastuu :D
- Anonyymi
Ööö, ilmasto.
Ööö, lämpenee.
Ööö, muutosta ilmassa. - Anonyymi
Nyt lähtee hiukkasloukku
- Anonyymi
Mihin sitä edes tarvitaan, miksei jengi käytä maskeja?
- Anonyymi
Niinistö fiksuna varmasti tietää että ilmastoideologian takana on jotain suurempaa hallitusten välisiä projekteja ja siksi leikkii mukana tuossa joukossa olevansa huolissaan. Rahastustahan se on koko juttu.
- Anonyymi
Jokaisen tulee itse huolehtia omasta hengitysilmastaan, jos et halua hengittää pakokaasuja, käytä vaikka kaasunaamaria tai pysyttele etäällä autoista. Ei se mun syy ole että sä hengität, voit toki lopettaa hengittämisen jos siltä tuntuu.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11566Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras921485Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221041Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva199940- 123842
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2787Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29750- 7714
- 60693